PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700}

Ściągany

Wrongfully Accused
6,9 44 894
oceny
6,9 10 1 44894
6,0 8
ocen krytyków
Ściągany
powrót do forum filmu Ściągany

Nawiązania do jakich filmów zauważyliście w Ściąganym?
Ja znalazłem nawiązania do "Podejrzanch", "Bravehearta", "Słonecznego patrolu", "Aniołków Charliego", "Titanica", "Mission impossible", "Brudnego Harrego" no i "Ściganego"

DFence

"Casablanca" bezsensowny fragment "Ze wszystkich kobiet na świecie ona weszła do mojej" jest parodią "Ze wszystkich kawiarni na swiecie ona weszła akurat do mojej":]

użytkownik usunięty
DFence

Jeszcze "Pulp fiction" leslie mowil cos o "ćwierćfunciaku z serem"...
aha no "Star wars" na samym początku...

DFence

PODEJRZANI - w sklepie wędkarskim Leslie Nielsen zmyśla kim jest i skąd pochodzi , patrząc na kubki, reklamy itp. Potem ten spadający kubek na podłogę...

DFence

i jeszcze "Milczenie Owiec"- kiedy ten jednoręki, jednonogi i jednooki zakłada noktowizor

ocenił(a) film na 6
DFence

mam nadzieję, że to ten film Nielsena ;)
Gwiezdne wojny- kiedy na początku wbija się w stół (vide Han S. w Imperium)

ocenił(a) film na 6
daifuku

i jeszcze w scenie szpitalnej wzywani są przez głośniki doktorzy z Ostrego Dyżuru

ocenił(a) film na 8
daifuku

Wydaje mi się że jeszcze "W akcie desperacji" w momencie kiedy Ryan ucieka zsypem. Tak mi się jakoś skojarzyło.

ocenił(a) film na 9
imejl_konia

W filmie jest bardzo charakterystyczny moment, kiedy Leslie ucieka przed samolocikiem. Jest on parodią sceny z "Północ - północny zachód" Hitchocka

ocenił(a) film na 7
imejl_konia

To może jeszcze do Pisma Świętego, kiedy to Lesli odcina ucho w szkockiej paradzie... jezu... ^^

ocenił(a) film na 8
DFence

Reklama Mentos the Freshmaker

Mężczyźni wolą blondynki

ocenił(a) film na 8
DFence

Północ-Północny zachód- scena z samolotem
Zapomniałes o tym filmie

ocenił(a) film na 7
giovanni50

I jeszcze "Kula" kiedy Leslie Nielsen rozmawia z komputerem :D

DFence

The Fugitive
Patriot Games
Clear and Present Danger
On the Waterfront
Star Wars
The Godfather
Casablanca, Falling Down
Ben-Hur
Dirty Harry
Superman
Braveheart
Baywatch
North by Northwest
Die Hard
Mission: Impossible
Titanic
Charlie's Angels
Fatal Attraction
The Seven Year Itch
The Maltese Falcon
Back to the Future
Up in Smoke
Ace Ventura: When Nature Calls
Field of Dreams
The Usual Suspects
Anaconda
:)

ocenił(a) film na 9
Sandra3108

Nawiązanie do "Field Of Dreams" ("Pole cudów")? W której scenie jest ono widoczne?

ocenił(a) film na 6
damiano444492

Bejsboliści a polu kukurydzy :)

ocenił(a) film na 8
DFence

Jeszcze jak Ryan Harrison prowadzi na polu kukurydzy ten skaczący samochód, to scena z "Up in Smoke".

ocenił(a) film na 8
DFence

Ciekawe, że nikt nie zauważył nawiązania do serii "007" - być może dlatego, że konwersję dźwiękową można jedynie usłyszeć :P

ocenił(a) film na 8
Kadente

I za to film a właściwie producent dostał pajde :)

ocenił(a) film na 8
giovanni50

co za pajdę? Bo nie bardzo kumam? :)

ocenił(a) film na 8
Kadente

Karę

ocenił(a) film na 8
giovanni50

A, to przyznam, że nie miałem pojęcia.

ocenił(a) film na 6
DFence

Jeszcze do Łowcy Jeleni jak jechał tym samochodem z puszkami przyczepionymi.A ten jedno reki,nogi, oki mordedrca był stylizowany na roya batty z łowcy androidów.

ocenił(a) film na 8
DFence

jeszcze "Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym" (scena w windzie)

DFence

Poza wymienionymi filmami jak dla mnie jest również parodia Rambo: Pierwsza krew gdy po ucieczce z pociągu robią na niego ogromną nagonkę oraz do 12 gniewnych ludzi gdzie podczas zatrzymania po rzekomym zabójstwie oficer przedstawia mu wizję skazania przez 12 sędziów, którzy nie potrafiliby sobie poradzić z kilkoma prawnikami :)

DFence

Jurasic Park- scena z ucieczką przed pociągiem i to jak pociąg wychyla się i widzi Nielsena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones