PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7737}

Ścieżka strachu

Miller's Crossing
7,2 10 331
ocen
7,2 10 1 10331
6,5 13
ocen krytyków
Ścieżka strachu
powrót do forum filmu Ścieżka strachu

No właśnie, bardzo dziwiło mnie, że Tom był doradcą najważnieszej osoby w mieście, Leo trzymał w kieszeni burmistrza, policję, pewnie "moczył dziób" w każdym interesie w mieście. A Tom jako jego doradca nie miał kilkuset dolarów na zakłady bukmacherskie, denerwowało mnie to, bo przecież tak ważna osoba w mieście nie powinna mieć problemów z długami.

Film uważam za dobry, po prostu ta rzecz mnie dziwiła, i troche burzyła obraz tych gangsterów, rozumiem, że Tom nie przywiązywał dużej wagi do tej kasy i lubił przede wszystkim wydawać, nie było to chyba potrzebne w scenariuszu bo te momenty z długiem można było jakoś zastąpić, no chyba, że się mylę.

Początkowo za bład uważałem też, że Tom w końcowej scenie zostawił pistolety przy ciałach Berniego i Caspera ze swoimi odciskami palców, ale później sprawdziłem, że daktyloskopia dopiero po II wojnie światowej była stosowana w kryminalistyce.

ocenił(a) film na 8
proxima123

Tom nie miał kasy bo był hazardzistą. Dobitnie wskazala na to scena w ktorej po zabiciu Berniego i pozyskaniu pokaznej sumki z kieszeni Caspera, oddał dług i ponownie postawił całą kase na walke bokserska.

Kilkaset dolarów o ktorych piszesz to był majatek w tamtych czasach i dlatego ich nie miał bo przeputał w zakladach, a jak słusznie zauwazyłes z kasa sie nie liczył...

Ogólnie dziwny film..

Dlaczego Tom był taka ciotą?? Nawet nie umiał przywalic komus w pysk...

pzdr

użytkownik usunięty
albatros127

Moim zdaniem opcje są dwie - ok mógł być hazardzistą, ale... mógł też mieć kasy jak lodu - tylko po prostu tak pogrywał... to wcześni bracia Coen, więc może być różnie... a czemu nie umiał przywalić? Może po prostu miał takie zasady - każdy mu powtarzał, że ma niezłą gadaną - tym potrafił przywalić lepiej niż pięścią - w końcu przecież słowami załatwił wszystkich - no może poza Turturo :-)

użytkownik usunięty
albatros127

9 minta filmu:
dowiadujemy sie ze tom jest milionerem( tak wynika z dialogu toma z barmanem klubu Leo), a zadłuża się na 500 dolarów, więc nie chodzi o to,że jest hazardzistą:]

ocenił(a) film na 9

Heh Stwierdzenie że Tom jest milionerem było sarkazmem, bo z dalszego dialogu dowiadujemy się przecież, że Tom nie tylko nic nie wygrał ale przegrał nawet kapelusz i omal zastawił już spodnie

ocenił(a) film na 9
proxima123

Miał dużo kasy, tylko wszystko przegrywał na zakładach :D
Zresztą pod koniec filmu, kiedy dzwonił do Lazarre powiedzieć że ma pieniądze, przy okazji wspomniał, że chce postawić na dzisiejszą walkę. To już wiesz, dlaczego nie miał pieniędzy ;)

proxima123

W tym ostatnim zakładzie jest jeszcze drugie dno - Tom wiedział, że walka
jest ustawiona, dowiedział się od Caspara

ocenił(a) film na 9
dwaynewade

Słuszne spostrzeżenie.

proxima123

Wiele też wyjaśnia scena z barmanem. Tom nie chciał aby Leo spłacał jego długi.

ocenił(a) film na 7
proxima123

W ogóle to trochę dziwny ten film... Facet poruszał wszystkimi jak marionetkami, by na końcu filmu nic z tego nie mieć....Dałem 7, bo film dobrze się oglądało i aktorzy też grali spoko, ale ta cała historia jakby naciągana...

ocenił(a) film na 7
kropp

Miał dług moralny wobec Leo, który ostatecznie spłacił, bez Tom'a, Leo byłby skończony. Nawet jeśli ich drogi się rozeszły, Tom uważał Leo za swojego przyjaciela.

ocenił(a) film na 7
proxima123

Co do samej daktyloskopii to dziwne w takim razie, że w Vabanku, którego akcja rozgrywa się w 20leciu międzywojenym, Kramer został oskarżony o obrabowanie własnego banku właśnie na podstawie zostawionych odcisków palców...ktoś gdzieś się musiał pomylić;p

proxima123

Nie dało się tego zastąpić, bo to jest wzorowane na powieściach Dashiella Hammetta, głównie na "Szklanym kluczu", a tam bohater Ned Beaumont był nieustannie spłukany z powodu długów hazardowych. Myślę, że fajnie by było wykorzystać jeszcze jeden motyw z tamtej książki: bohater w końcu wygrał i mógł się spłacić, ale bukmacher (imieniem Bernie;-)) okazał się nieuczciwy. Wypłacił Nedowi dopiero, jak ten wrobił go w morderstwo. Myślę, że tu pasowałby ten motyw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones