PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490009}

Śmieć

Zift
6,7 1 317
ocen
6,7 10 1 1317
Śmieć
powrót do forum filmu Śmieć

Bardzo dobre kino!

ocenił(a) film na 8

Film właśnie ukazał się na DVD. Z lekką nieśmiałością po niego sięgnąłem i bardzo nie żałuję:)
Czarno-białe zdjęcia i montaż tworzą świetny klimat. Do tego dochodzą bardzo dobre dialogi i gra aktorska. Historia dobrze opowiedziana, choć mogło by być lepiej. Polecam gorąco!

Klarens

a moglbys mi wytlumaczyc co tak Ci sie w tym filmie podobalo ??

ocenił(a) film na 8
konrad7005

Tak jak pisałem wcześniej przede wszystkim podobał mi się klimat tego filmu. Co mam na myśli? Bardzo dobre zdjęcia podane nam w czarno-białym kolorze i świetnie zmontowane, często z efektami cyfrowymi (ujęcie fucka z judasza- mistrzostwo). Osiąga to czasem, jak gdyby format filmów noir i nadaje całości nierzeczywisty (bajkowy?) wymiar.
Historia zapodawana jest z filozoficzną nutką i ironicznym humorem. Być może ta filozofia jest małoodkrywcza, ale jednak dająca do myslenia w pewnych momentach, a wspomniana ironia dobrze z tym wszystkim współgra i bawi. Fabuła jednak kuleje- łatwa do przewidzenia i można wyczuć zapożyczenia z innych filmów.
Film w całości jest jednak oryginalny, świeży i dobrze zagrany (to zawsze cenię). Postacie bohaterów głęboko zcharakteryzowane i barwne i nie mam na myśli tylko głównych bohaterów.
Dla mnie to wszystko przygrało i świetnie się bawiłem oglądając. Pełen respect dla takiego debiutu. Miła odskocznia od hollywoodzkich, wysokobudżetowych produkcji, dla widza, który nie spieszy się oglądając film.

Klarens

Niestety nie dotrwałem do końca,słabo

ocenił(a) film na 8
hattric_2

Rozumię, że słabo Ci się zrobiło... Nie martw się, kiedyś gdy już będziesz stał twardo na nogach może uda Ci się obejrzeć ten film ;)

ocenił(a) film na 7
Klarens

Podzielam Twoje zdanie Klarena,a o zapożyczenia się nie martw,wszystko już było.../tak rzecze Ben Akiba!/Ważne,że film jest orginalny,trzyma w napięciu do końca.Mimo,że czarno-biały/a może dlatego?/ogląda się potoczście,fajnie.Dobry film.U mnie 7/10

użytkownik usunięty
Klarens

Wczoraj obejrzałem film i byłem pod bardzo dużym wrażeniem. dałem na początku 8/10... za zdjęcia, za klimat właśnie, o którym mówicie, i przede wszystkim za aktorstwo!!! (akurat to najbardziej zawsze mnie interesuje ;))
Przespałem się z tą moją oceną i z samego rana postanowiłem zmienić ją na 9/10! Może pod wpływem emocji, ale przecież o to w kinie (i nie tylko) chodzi. POLECAM!!

obejrzałem ten film z ciekawości, ponieważ nie znam w ogóle kina bałkańskiego, doczekałem jednak na TVP Kultura i nie żałuję, świetny film, fabuła jest bardzo dobra, nie brakuje w nim ciekawych dialogów, czarno białe zdjęcia okazały się świetnie dopasowane w klimat filmu, zaskoczyły mnie niektóre ujęcia, ktoś wspominał, że były nieco baśniowe. Świetni aktorzy, naprawdę super film, ostatnio tak dobrze się "bawiłem" n"Pi" Arnofskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones