PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12092}
7,7 4 008
ocen
7,7 10 1 4008
7,6 8
ocen krytyków
Śmierć prezydenta
powrót do forum filmu Śmierć prezydenta

Bardzo mi przypominało to nagonkę na śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego po jego wyborze na Prezydenta.

ocenił(a) film na 8
kinomanpl

Chyba ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem.
Napisałem wcześniej, że Wałęsa nieformalnie sam dogadał się z komunistami. Okrągły Stół to był tylko teatr. Kaczyńscy nie mieli na to żadnego wpływu. Nawet jakby ich nie było w Magdalence to komuniści dzięki Wałęsie uzyskaliby bezkarność bo mieli na niego haka.
Zdrowia życzę.

Lisowczyk

Gadaj sobie zdrów, ale to Wałęsa pozostanie jednym z dwu największych Polaków XX w. a o Kaczyńskich będą tylko wzmianki w podręcznikach historii - niekoniecznie pozytywne. Nic na to nie poradzisz...

jak45

Niech będzie trzech - doliczmy Piłsudskiego.

jak45

drugi to michnik? czy bierut?

DonVitoCorleone

JP2; nie wiesz?

jak45

e nie to agent obcego wywiadu

DonVitoCorleone

Ciekawe - czyli twój avatar to kpina z religii? Oj, nieładnie...

jak45

nie uznaje przeprosin za wyprawy krzyzowe i innych belkotow zeby przypodobac sie lewactwu. tak samo jak wspolnej modlitwy, udawanego ekumenizmu i uznawania ze wszystkie religie sa rowne-bo nie sa. wszystkie musze sie tolerowac/szanowac a to nie to samo. wyznaje biblie a nie ludzi

DonVitoCorleone

No proszę - katolik fundamentalista! Nie wszystkie religie są równe, bo tylko trzy [chrześcijaństwo (szczególnie w katolickim wydaniu), islam (też niektóre odłamy) i judaizm] charakteryzują się agresją i nietolerancją.

jak45

no tak, kpic wolno tylko wam, ateuszom i tandetnym bezgusciom pokroju behemota czy innego pseudobunczucznego jazgotu

DonVitoCorleone

Masz rację - ja jazgotu też nie lubię a Behemota w ogóle nie kojarzę. Czy rap itp. to bezguście już bym nie powiedział, choć to nie moja muzyka. Natomiast discopolo to rzeczywiście bezguście.
Już ci pisałem, że masz bardzo ubogi, uproszczony obraz świata, oparty na stereotypach.

ocenił(a) film na 8
jak45

Gadaj sobie zdrów, ale to Wałęsa pozostanie jednym z dwu największych Polaków XX w. a o Kaczyńskich będą tylko wzmianki w podręcznikach historii - niekoniecznie pozytywne. Nic na to nie poradzisz - myślenie życzeniowe. Wałęsa według ogólnej a więc propagandowej/fałszywej wersji historii jest wybitnym Polakiem. Prawda jest zupełnie inna kolego. Dzięki Panu Cenckiewiczowi doskonale wiem jaki jest rzeczywisty, że tak to elegancko ujmę dorobek Pana Wałęsy i co on sobą reprezentował i reprezentuje zresztą nadal. Dzięki Bogu istnieją historycy, którzy nie boją się pisać i mówić prawdy.
Prawda jest taka, że Wałęsa nigdy nie dorastał Kaczyńskim do pięt pod każdym względem.

Lisowczyk

Aaa... Cenckiewicz... Mohery z głowy. To ci "ałtorytet"!
Wałęsa to kurdupel, ale i tak przerasta Kaczyńskiego o głowę - nie tylko wzrostem. Obaj panowie K. to miernoty a Jarek to do tego polityczny kołtun i szkodnik. Zamierza cofnąć Polskę do XVIII w..

ocenił(a) film na 8
jak45

Co za brednie :D
Z chęcią poczytam co masz na Cenckiewicza. Bo jak do tej pory nie słyszałem, żeby zabronili sprzedaży jego książek albo żeby Bolesław wytoczył mu wygrany proces o zniesławienie.
Nie masz żadnych konkretnych argumentów tylko jakieś pomyje rodem z tewuenu albo z koszernej gazetki jąkały Adasia.
Za Lecha Kaczyńskiego mieliśmy silniejszą pozycję zagraniczną niż kiedykolwiek. Nie przypominam sobie, żeby Bolek albo Olek stworzyli antyrosyjski blok państw wschodniej Europy.
Ponadto za rządów PiS było więcej pracy dla młodych ludzi i 5 milionów Polaków jakoś za ich rządów nie uciekło z kraju.
Dodam może jeszcze, że jak Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy to wybudował Muzeum Powstania Warszawskiego a bilety na ZTM nie drożały non stop.
Skoro to takie miernoty to się pochwal może na forum swoimi osiągnięciami.
Lech Kaczyński był profesorem a Jarosław jest doktorem.

Lisowczyk

Wałęsa jest niekwestionowanym przywódcą ruchu, który doprowadził do wolnej i demokratycznej Polski. Z magisterium i stanowiskiem wykładowcy akademickiego nie mam się co wobec Kaczyńskich równać, ale przewyższam ich zachowaniem zdrowego rozsądku i posiadaniem nowoczesnych poglądów politycznych. Zacofane katoprawicowe, nacjonalistyczne/szowinistyczne i kołtuńskie obyczajowo poglądy to dla mnie żenada.
Chyba nie mamy o czym dalej dyskutować. Żegnam.

ocenił(a) film na 8
jak45

Chyba ktoś cierpi na brak argumentów i nie umie czytać.
Nie był żadnym przywódcą. Dostał się tam dzięki wsparciu SB.
Życzę zdrowia i dobrego samopoczucia w Lemingolandzie.

Lisowczyk

Jasne - SB rozwaliła komunę oraz darowała nam kapitalizm i demokrację... Jeszcze ufoludki i Żydów do tego dodaj. "PISiorne" majaczenia.

ocenił(a) film na 8
jak45

Komuna upadła sama a twierdzenie, że Wałęsa pokonał komunę to coś z pogranicza fantastyki.

Lisowczyk

To jak: upadła sama czy sprytnie wywołała rewolucję, żeby się uwłaszczyć?

ocenił(a) film na 8
jak45

I to i to :)
Komuna to był system niewydolny który po prostu zgnił. Nie miał już dalszych szans żeby dalej bytować. Doskonale sobie zdawali sprawę, że prędzej czy później będą musieli ustąpić. W końcu nawet wojsko i milicja by się im przeciwstawiła i byłby dla nich problem.
Trzeba było zrobić taką przemianę, żeby cała agentura i dygnitarze mieli miękkie lądowanie.
Skutki tego masz konkretne. Masa agentów założyła swoje firmy dzięki rabunkowi na skarbie państwa. Przejęli tez banki
Dlatego cały ten okrągły stół uważam za zdradę mimo, że zasiadło tam kilku porządnych ludzi. Z komuchami nie trzeba było się w ogóle dogadać tylko przeczekać kilka lat a potem ich wsadzić do więzienia. Zauważyłeś żeby byli zdrajcy siedzieli w pierdlu? Boja nie.
Skutkiem nieosądzenia czerwonej zarazy jest to, że mamy patologiczne Państwo, najgorsze w naszych dziejach.
Nomenklatura siedzi w bankach, sądach, mediach, urzędach a młodzi ludzie nie mają szans żeby się coś osiągnąć.

Lisowczyk

Przykro mi, że sobie w warunkach kapitalizmu nie poradziłeś - co jest przyczyną twojego rozgoryczenia - ale może szukaj przyczyn w sobie a nie w państwie i jego ustroju.
Nie tylko my nie rozliczaliśmy poprzedniego ustroju - klasyczny przykład to Hiszpania czy Chile; tyle, że oni jakoś lepiej sobie z tym poradzili. Zresztą, w sumie komuchy i tak niewiele z majątku narodowego rozkradli a Polska nieźle się rozwija - pomimo fatalnej klasy politycznej. Tylko głupcy i hejterzy widzą ruiny i zgliszcza.

ocenił(a) film na 8
jak45

Przykro mi, że sobie w warunkach kapitalizmu nie poradziłeś - co jest przyczyną twojego rozgoryczenia - ale może szukaj przyczyn w sobie a nie w państwie i jego ustroju - Jeżeli sobie nie poradziłem to czemu mam kilkuletni staż pracy oraz studia?To nie mój profil psychologiczny kolego więc pudło. Brak argumentów próbujesz nadrabiać schodząc na mój temat? Nie tędy droga kolego :)
Może jeszcze napisz, że te 5 milionów co sp.....rdoliło z tej zielonej wyspy to nieudacznicy, głupcy i hejterzy, którzy "w warunkach kapitalizmu sobie nie poradzili" :) Idźmy Twoim tropem myślenia: w Nigerii i Libii też jest kapitalizm tylko głupie czarnuchy sobie w nim nie radzą i zmykają na statkach do Eurolandu żeby żyć na koszt białasów.
"Zresztą, w sumie komuchy i tak niewiele z majątku narodowego rozkradli" - No proszę. Są dwa warianty. Albo jesteś skończonym imbecylem albo po prostu dla zabicia czasu lubisz pisać na forach głupoty. Ależ oczywiście. Tak mało rozkradli, że setki pozakładało własne firmy, wielu zostało milionerami, setki zakładów pracy doprowadzono do bankructwa a do tego na dokładkę polskie banki już praktycznie nie istnieją. Hmmm. Cóż za mędrzec z Ciebie.

Lisowczyk

Skoro świetnie sobie radzisz, to może twoje niezwykłe rozgoryczenie jest skutkiem złej diety? Radzę więcej warzyw i owoców a mniej grubo panierowanych kości z kurczaka (KFC) czy wysokouprzemysłowionej karmy dla ludzi (McDonalds). Co do ruin i zgliszczy, które widzisz, to może po prostu zdejmij czarne okulary.
Natomiast na tendencje do inwektyw wobec rozmówcy nie ma leku - to sprawa kultury...

ocenił(a) film na 8
jak45

Rozgoryczenie jest skutkiem rzeczywistości.
Życzę zdrowia.

Lisowczyk

Życzę nie tylko zdrowia (zwłaszcza pokonania depresji), ale także pogody ducha i optymizmu.

jak45

nie ma powodu do rozliczen pinocheta i franco bo oni uratowali swoje kraje przed komunizmem i jego katastrofalnymi konsekwencjami

DonVitoCorleone

a franco jeszcze przed 2 wojna

DonVitoCorleone

Petain też uratował pół Francji przed Hitlerem...

jak45

spora czesc francuzow kolaborowala z nazistami, wydawala zydow. ich ruch oporu byl nikly, ale tym co walczyli naleza sie pomniki jak de gaulle`owi. natomiast inna rzecz ze francja byla slaba, choc i tak duzo silniejsza od slabiutkiej hiszpanii ktora hitler roznioslby w dwa dni. ale jednak francja miala pakt z anglia i polska, wiec wg tego powinna walczyc. hiszpania nie. ktora zreszta nie popierala hitlera a byla neutralna. widzisz jakie to nieproste? nie na lewacki mozdzek

DonVitoCorleone

Też uważam, że lewacy tego nie zrozumieją. Zwłaszcza, że tłumaczysz jak niezbyt rozgarnięty przedszkolak...

DonVitoCorleone

Hitler też uratował Niemcy przed komunizmem. Zakitowałeś się na jednym tylko temacie.

jak45

hiter a stalin roznili sie w zasadzie w niczym. eksterminowali tak samo tylko na innej podstawie. mozna dyskutowac na ile hitler byl prawicowy (wg lewakow) bo nazwa jego partii ma takie dwa wyrazy: socjalistyczna i robotnicza

DonVitoCorleone

Dokładniej: Narodowo-Socjalistyczna Partia Pracujących Niemców.
W III Rzeszy i ZSRR, jako pańswach skrajnie totalitarnych, przyjmowana oficjalnie ideologia miała znaczenie tylko tytularne i propagandowe - niewiele mając wspólnego z rzeczywistą lewicowością czy prawicowością. Wszystko i tak służyło wewnętrznemu zamordyzmowi i zewnętrznej agresji.
Nieśmiałe ślady tego mieliśmy w idei IV RP... i może czeka nas to niedługo.

jak45

jestes spokrewniony z tomaszem lisem?

DonVitoCorleone

Tak, jak i z tobą (oraz resztą Europejczyków, Amerykanów i Kanadyjczyków).

jak45

nie, blagam..

jak45

aktualnie jest tak samo ale na odwrot- wewnetrzna agesja i zewnetrzny zamordyzm hehe

DonVitoCorleone

Co do agresji, zgoda - PIS i PO żrą się jak diabli - ale jaki zewnetrzny zamordyzm? Jakoś nie słyszałem, żeby Polska kogoś dręczyła (chyba, że postępową Europę ciemnotowymi postulatami Episkopatu & Co).

jak45

o tym jakie jest prawo w polsce (jak i mentalnosc, moralnosc -badz jej brak- itp) decyduja polacy. zadne panstwo ani wspolnota panstw nie ma podstaw do wplywania na nie. i zeby byla jasnosc na odwrot rowniez

jak45

hehe postepowa europa igra z ogniem, czego najlepszym przykladem jest ultrapostepowa francja i jej naczelni postepowcy-debilowcy z hebdo, ktorzy - jak to francuzi- juz stchorzyli zapowiadajac ze koncza z nasmiewaniem sie z islamu. teraz pora na katolikow (zydom oczywiscie sie nie postawi nikt), przeciez ci sie nie wysadza tylko najwyzej nadstawia policzek

jak45

albo: postepowa europa czyli 20 lat (!!!) dla breivika muheheheheheh

DonVitoCorleone

Breivik i tak nigdy nie wyjdzie z kicia. Ty, oczywiście, jesteś za karą śmierci...
Za to w zacofanej Polsce za przywiezienie lekarskiej marihuany dwoje ludzi siedziało 1,5 miesiąca - aż babcia, którą chcieli ratować, zmarła. Tymczasem skazany prawomocnym wyrokiem "pisior" Mariusz Kamiński startuje do Sejmu! Arcybiskupa pedofila Watykan sprząta po cichu, żeby uniknąć kompromitującego procesu; papieża Franciszka też pewnie "załatwią", bo zbyt postępowy...

jak45

jestem za marihuana lecznicza. jak za wszystkim co moze pomoc.
za kara smierci nie wiem, nie jestem przekonany do konca. na pewno nie jestem za tym by zbroniarze jak MT chodzili po osiedlach.
kaminski bardzo dziwny proces, byc moze w nadgorliwosci balansowal mocno na granicy prawa. ale ty pewnie wolisz zeby procesy trwaly 20 lat, i zeby rozkradano wszystko co jeszcze zostalo. nie ma tutaj bialo czarne-niestety. sam wolalbym brudnego harrego...
rozumiem, juz przeprowadziles sledztwo, dziwi mnie tylko czemu odmawiasz podobnych 'wnioskow' fanom 'zbrodni smolenskiej'... coz, dzisiejszy lewicowy obiektywiz
papiez ma takie zdanie jak nauka kosciola. ma inne podejscie, ktore jest potrzebne, zeby ludzie widzieli, ze kosciol ich rozumie
swoja droga, jako rzeczony zwolennik kary smierci powienienem sie w zasadzie cieszyc ze ktos taki zostal usuniety z padolu ... ( o ile proces to potwierdzi, raczej na to wskazuje ale wiesz - skoro gorszy cie kaminski - z osadem lepiej poczekac)

DonVitoCorleone

Udało ci się mnie obrazić: podejrzeniem o lewicowość. Gratulacje... i nie życzę sobie dalej. Bo odpalantuję czymś równie obraźliwym...!

jak45

pojecie lewackosci jest raczej symboliczne. ty nazwal bys mnie prawakiem co oddawaloby 'ducha' osoby w rozmowie na forum, ale nie oddawaloby w pelni rzeczywistosci

DonVitoCorleone

Akurat lewicowość to coś zupełnie innego niż liberalizm; choć, przyznaję, dziwnym trafem lewicowcy podpięli się pod liberalizm obyczajowy (w praktyce ZSRR i tzw. "demoludów" zresztą bardzo wybiórczy). Natomiast lewactwo więcej ma wspólnego z faszyzmem niż umiarkowana prawica.
W Polsce problemem jest katoprawica, trochę lewacka/populistyczna ekonomicznie i całkowicie nie do przyjęcia, do kołtuństwa, obyczajowo. W połączeniu z typowo polską ksenofobią i awersją do nauki dało to groźną mieszankę, zagrażającą naszej aspiracji do cywilizacji Zachodu.

jak45

cywilizacja zachodu to cos co aktualnie nie jest godne nasladownictwa. godne zarobki to nie populizm , populizm to robienie z ludzi niewolnikow 'w imie ich dobra', u wmawianie ze same sukcesy sa w kolo. jak rowniez nawolywanie do przyjmowania uchodzcow

jak45

natomiast jak pewnie wielu lewakow i prawakow zapijam smutek po meczu ...

DonVitoCorleone

Za wielkie aspiracje. Od Niemców dzieli nas jeszcze w piłce sporo. W "dwumeczu" jednak wygralibyśmy, bramką zdobytą na wyjeździe. Nie ma się czym martwić - zupełnie porządnie zagrali.

jak45

zreszta powiedzmy to wprost: gdybym mial wybrac sposrod dwoch tych panstw, zsrr czy 3 rzesza wybralbym z bardzo wielkim zgryzem jednak to drugie. jak kazdy mniemam rozsadny czlowiek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones