Film

Breakfast of Champions

1999 1 godz. 50 min.
5,6 2 991
ocen
5,6 10 2991
1 849
chce zobaczyć
{"id":"604","linkUrl":"/film/%C5%9Aniadanie+mistrz%C3%B3w-1999-604","alt":"Śniadanie mistrzów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/06/04/604/6932263.2.jpg"}
Powszechnie szanowany biznesmen przechodzi załamanie nerwowe. Mający przybyć do miasta pisarz może pomóc mu odzyskać utracony sens życia.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Bohater jest mieszkańcem prowincjonalnego miasta, właścicielem salonu samochodowego. Uchodzi za człowieka sukcesu: w rzeczywistości - trapiony niepowodzeniami - szuka zapomnienia w świecie pozorów i marzeń. Z pomocą przychodzi mu autor powieści science fiction.

na podstawie
Kurt Vonnegut Jr. "Śniadanie mistrzów, czyli żegnaj, czarny poniedziałku!" (powieść)
studio
Flying Heart Films / Hollywood Pictures / Rain City / Więcej...
data produkcji
1999
tytuł oryg.
Breakfast of Champions
inne tytuły
Śniadanie mistrzów Polska
Więcej...
Film nakręcony został w Twin Falls (Idaho, USA).
Członkowie obsady: Bruce Willis, Will Patton, Michael Clarke Duncan, Owen Wilson, Ken Hudson Campbell i Shawnee Smith - wszyscy wystąpili w filmie "Armageddon".
Znak okrągłej strzałki pokazującej "Exit 11 Motor Village" w tej chwili znajduje się w północnej części kasyna Barton '93 w Jackpot Nevada. Zdjęcie Bruce'a Willisa zostało zastąpione logiem '93.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czytam to forum i nie wierzę...

  michalmichalewicz ocenił(a) film na 8

  Film jest świetny: dowcipny, szalony, niedoceniony. Ma wszystkie cechy zapomnianej perełki. Tak niska ocena filmwebu to jakieś kompletne nieporozumienie.

 • No dobrze

  Magic

  Sam film mnie nie zachwycił, za to kreacja Nicka Nolte jest świetna i warto zobaczyć go dla samego Nicka !!!! Pozdrawiam !!!!

 • Arcydzieło!

  ulubione ocenił(a) film na 8

  Depresyjny pisarz Kilgore Trout zmierzo na spotaknie z równie zdołowanym chopkiym, granym przez Bruce'a Willisa, po czym przeżywajóm katharsis i dochodzóm do wniosku, że czeba wykorzystać te swoje beznadziejne życie najlepij jak sie do. Może to mało odkrywcze, ale po seansie tego zwariowanego i piekielnie ... więcej

  1
  • Niestety najpierw obejrzałem film

   baginski

   Ale nie jest tak źle, bo przysnąłem w trakcie i ocknąłem się pod koniec. Książkę oczywiście, mimo wszystko, przeczytam, gdy zapomnę o filmie. Swoją drogą takiego "bajzlu" w filmie to dawno nie widziałem.

   • Jaki jest sens życia?

    Miroslaw321

    Streszczona komedia fantastycznonanukowa Breakfast of Champions do obejrzenia na yt pod tym tytułem.