film

Śniadanie mistrzów

Breakfast of Champions
1999
1h 50m
5,6 3 128
ocen
5,6 10 1 3128
5,8 5
ocen krytyków
Powszechnie szanowany biznesmen przechodzi załamanie nerwowe. Mający przybyć do miasta pisarz może pomóc mu odzyskać utracony sens życia. Zobacz pełny opis
Śniadanie mistrzów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Bohater jest mieszkańcem prowincjonalnego miasta, właścicielem salonu samochodowego. Uchodzi za człowieka sukcesu: w rzeczywistości - trapiony niepowodzeniami - szuka zapomnienia w świecie pozorów i marzeń. Z pomocą przychodzi mu autor powieści science fiction.

na podstawie
studio
Flying Heart Films / Hollywood Pictures / Rain City / więcej
tytuł oryg.
Breakfast of Champions
inne tytuły
Film nakręcony został w Twin Falls (Idaho, USA).
Członkowie obsady: Bruce Willis, Will Patton, Michael Clarke Duncan, Owen Wilson, Ken Hudson Campbell i Shawnee Smith - wszyscy wystąpili w filmie "Armageddon".
Znak okrągłej strzałki pokazującej "Exit 11 Motor Village" w tej chwili znajduje się w północnej części kasyna Barton '93 w Jackpot Nevada. Zdjęcie Bruce'a Willisa zostało zastąpione logiem '93.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film jest świetny: dowcipny, szalony, niedoceniony. Ma wszystkie cechy zapomnianej perełki. Tak
niska ocena filmwebu to jakieś kompletne nieporozumienie.

Jeden z tych filmów, którego nie jesteś w stanie porównać do niczego innego, co widziałeś. Alan Rudolph zaskoczył mnie tym tytułem. Widziałem prawie wszystkie jego filmy i ten jest zupełnie inny. Cóż za głęboki przekaz! Świetne kreacje Willisa, Finneya oraz Nolte. "You're continuing machine. You must continue, that's...

więcej

"Śniadanie mistrzów" Vonneguta to ciekawa, wciągająca, zabawna i inteligentna książka. Problem w tym, że do zekranizowania wydawała mi się równie łatwa, jak Encyklopedia Powszechna PWN albo Książka telefoniczna. I najwyraźniej nie myliłem się, bo pan Rudolph zawiódł, a pierwszym lepszym amatorem przecież nie...

Ale nie jest tak źle, bo przysnąłem w trakcie i ocknąłem się pod koniec. Książkę oczywiście, mimo wszystko, przeczytam, gdy zapomnę o filmie. Swoją drogą takiego "bajzlu" w filmie to dawno nie widziałem.

Sam film mnie nie zachwycił, za to kreacja Nicka Nolte jest świetna i warto zobaczyć go dla samego Nicka !!!! Pozdrawiam !!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones