Lukas Haas I

Lukas Daniel Haas

6,7
3 837 ocen gry aktorskiej
Lukas Haas I
Urodzony w Kalifornii Lukas Daniel Haas to syn niemieckiego malarza Bertholda Haasa i pisarki Emily Tracy. Karierę aktorską zaczął w wieku 4 lat. Jego pierwszą rolą była postać młodego chłopca Scottiego Wetherly'ego w "Testamencie" z 1983 roku. W 1985 roku zagrał małego amisza w "Świadku" z Harrisonem Fordem i ta przełomowa rola do dziś pozostaje jego najbardziej rozpoznawalną. Za rolę ofiary AIDS w filmie telewizyjnym "Historia Ryana White'a" (1989) doczekał się nominacji do nagrody Emmy. Również w 1989 zagrał wraz z Jessicą Lange w "Pozytywce". W 1991 wystąpił w "Historii Rose" u boku Laury Dern. W 1996 zagrał z ukochanego Winony Ryder w "Chłopcach". Talent Lukasa docenił Woody Allen i dał mu rolę Scotta Dandridge'a w "Wszyscy mówią: kocham cię". W 1998 zagrał główną rolę w pięknym filmie o miłości "David i Lisa". Partnerowała mu świetna aktorka Brittany Murphy. W kolejnych latach brakowało mu głośnych ról, ale nie przeszkodziło mu to wystąpić w paru docenionych przez krytyków produkcjach. W 2010 roku wystąpił w nagrodzonej 4 Oscarami "Incepcji", w 2012 w "Lincolnie" (2 statuetki), a w 2015 u boku swojego przyjaciela Leonardo DiCaprio w "Zjawie", która zdobyła 3 nagrody Akademii. Poza aktorstwem zajmuje się muzyką, grając jako perkusista i pianista w zespole The Rogues. Innym jego hobby jest hokej.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 kwietnia 1976

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 182 cm

Jest synem pisarki Emily Tracy.
Jest perkusistą i pianistą zespołu The Rogues.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2004 r. - "Roses" - Outkast;
- 2006 r. - "Welcome to the Black Parade" - My Chemical Romance, "International Players Anthem (I Choose You)" - UGK;
- 2008 r. - "Cath..." - Death Cab for Cutie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

gra w II sezonie touch

hehe on gra w teledysku My chemical romance - Welcome to the black parade :D Powiedzmy... głowną role :) jest pacjentem ;D

W ktorym odcinku Zabóczych Umysłów zagrał ?

jego zdjęcie zmienia się - zamiast tego, które tu widać, przy obsadzie w filmach z jego udziałem pokazuje się jakieś a'la manga czy coś takiego... wth?

Gdyby nie wiek to byłby idealnym aktorem do zagrania tego gościa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones