PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1318}

Śniadanie u Tiffany'ego

Breakfast at Tiffany's
7,8 157 236
ocen
7,8 10 1 157236
6,9 24
oceny krytyków
Śniadanie u Tiffany'ego
powrót do forum filmu Śniadanie u Tiffany'ego

Czy tylko ja mam wrażenie, że to tania komedia romantyczna?
Zupełnie nie wiem czym się tu zachwycać. Niby fajne pojedyncze sceny (np. imprezka u Holly, albo ten skośny ziomek z mieszkania u góry, albo jak kradną maski w sklepie), ale całość jest strasznie płytka. Dobrze, że ten film jest z 61r. bo Paula mógłby zagrać hugh grant (celowo napisałem od małej bo to nie aktor tylko pajac)
Film wpasował się w znany schemat (a może go zapoczątkował): Facet zakochuje się w dziewczynie, potem jest im razem dobrze. Później coś ich rozłącza, ale tylko po to by na końcu mogli połączyć się w miłosnym pocałunku.

ocenił(a) film na 8
Ramon134

Nie wiem, czy tylko Ty, ale myślę, że naprawdę niewiele osób tak sądzi. Ten film ma kultową muzykę, wybitnych aktorów i ponadczasowe przesłanie. To prawda, że wiele później nakręconych komedii romantycznych poszło tą samą drogą, ale mało której udało się wnieść coś oryginalnego lub przynajmniej dorównać Śniadaniu.

ocenił(a) film na 3
astat_2

"ponadczasowe przesłanie" - bądź próżny, miej w dupie ludzi, którzy się o Ciebie troszczą, a wszystko i tak dobrze się skończy, o ile masz ładną buzię. W sumie bardzo prawdziwe ale nie wiem czy ponadczasowe.

ocenił(a) film na 10
suicidecat

ale przecież na samym końcu u holly dokonuje się przemiana charakteru i na tym polega cały film

ocenił(a) film na 6
Ramon134

Też nie widzę w tym filmie nic specjalnego. Przyjemny do obejrzenia, i tyle.

ocenił(a) film na 8
paulinanyan

Też uważam, że film nie ma porywającej fabuły, ani głębszego przesłania niż wiele innych komedii romantycznych, gdzie początkowo bohaterowie-zabłąkane owieczki w świecie wielkich pokus stają się w końcu nie dość, że zapatrzeni w siebie to do bólu poprawni. Ogólnie całkiem wysoko oceniłam film, ale tylko ze względu na kapitalną postać Holly graną przez Audrey Hepburn. Postać ta posiada wszystkie kobiecie cechy budzące zawiść u koleżanek, a jednocześnie sprawiające, że faceci za nią szaleją. Holly jest postacią stworzoną na przekór wyzwolonych i wszechstronnych wielofunkcyjnym feministkom rodem z Seksmisji. Po prostu jest czarującą małą kokietką, która nie kryje swoich słabości, nie próbuje dowieść wszystkim, że jest niezastąpionym robotem wielofunkcyjnym. Fakt faktem, że zdarza jej się bujać w obłokach, być trzpiotką, ale nadrabia masą uroku osobistego, którego kobiety doprawdy powinny jej zazdrościć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones