PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1284}

Świadek

Witness
7,0 17 595
ocen
7,0 10 1 17595
7,3 13
ocen krytyków
Świadek
powrót do forum filmu Świadek

tyle razy ten film widziałam i za każdym razem wciągający. Jeden z lepszych Forda. Fabuła kupy się trzyma (nie jak w dzisiejszych produkcjach, gdzie czasami nie wiadomo co do czego przyczepić, a trup ściele się gęsto).A i do tego Peter Weir, zresztą ten nastrój...klasa. Ech, kiedyś to były filmy...

kaczor80

Właśnie jestem po obejrzeniu tego filmu i nie mogę się bardziej zgodzić z twoim komentarzem. Polecam!

ocenił(a) film na 9
kaczor80

Też jestem zdziwiona niską oceną. Oglądałam film trzy razy i kiedy już znałam na pamięć wszystkie szczegóły akcji, kontemplowałam przepiękne nastrojowe sceny kręcone o wschodzie słońca.

użytkownik usunięty
echtom

racja

ocenił(a) film na 8
echtom

Szkoda że końcówka taka a nie inna :-(

kaczor80

Nastrój tworzy przede wszystkim muzyka w tle, zupełnie nieamerykańska, oderwana od tej amerykańskiej, sztampowej muzyki filmowej jeszcze głębiej przenosi nas do zupełnie nieamerykańskiego zamkniętego świata żyjącego w zgodzie z naturą i Bogiem. Świetny film.

Jack_Holborn15

Ale nie byłbym sobą, gdybym się do czegoś nie przyczepił:-)
1. Gdy przy końcu, w kukurydzianym elewatorze Glover pada na ścianę od kuli Forda, oddaje jeszcze przedśmiertny strzał ze strzelby-pompki z jednej ręki i nawet mu ręka nie drgnie, podczas gdy taka broń ma spory odrzut i raczej trzyma się ją oburącz.
2. Zanim Ford zasłabnie i uderzy samochodem w karmnik dla ptaków jest scena, gdy żegna się z Amiszami i widać wyraźnie (ja to oglądałem w 1080p), że McGillis ma dziurkę w uchu po kolczykach. Może się nie znam, ale Amiszki chyba nie noszą biżuterii. Mogli na czas kręcenia filmu jakoś to zapudrować, czy cuś;-)

kaczor80

Fakt.
Kiedyś umieli dobrze opowiedzieć historię.
Dziś tego brakuje, szczególnie w kinie sensacyjnym. Pustym, chaotycznym, w którym wizualne efekciarstwo zastąpiło treść - i STYL.

ocenił(a) film na 7
kaczor80

Niższa ocena wynika pewnie z końcówki, która była, delikatnie mówiąc, taka se.

ocenił(a) film na 7
MusztardaSaperska

Mocno taka se.
Nawet zadałem sobie pytanie za co ten Oskar za scenariusz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones