PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12040}

Świt Zulu

Zulu Dawn
7,0 660
ocen
7,0 10 1 660
Świt Zulu
powrót do forum filmu Świt Zulu

"Tak naprawdę żołnierze nie używali broni automatycznej jak w filmie, tylko strzelb."
czy nikt nie weryfikuje w filmwebie "ciekawostek"?
a) karabiny nie strzelby
b) jaka broń automatyczna? JAKA?!

harkonen_mgla

Też nie wiem co ktoś coś miał na myśli mówiąc strzelby. Może przetłumaczył coś z angielskiego, nie do końca orientując się w sense zdania? Może chodziło o to, że w kilku momentach wyraźnie widać, iż żołnierze korzystają z późniejszej broni? Na przykład oto screen z filmu http://www.imfdb.org/images/d/d6/Leeenfield.jpg żołnierze zaznaczeni strzałkami trzymają karabiny SMLE oraz Pattern 1914 Enfield, które pochodzą kolejno z roku 1903 oraz 1914.

Nightwing_2

dla większości karabin i strzelba to to samo, w końcu tylko wybitna znawca pojmuje, że broń myśliwska nie jest tożsama z wojskową :)

ale, ale, gdzie ta broń automatyczna? gdzie vickers czy inny sten?

Nightwing_2

ogarnąłem (bo ja do tych ogarniętych należę) - ktoś nie pojął, że powtarzalna nie znaczy automatyczna

użytkownik usunięty
harkonen_mgla

Czepiasz się. Skoro w opisie filmu królowa Wiktoria została królem (".... wystosowały do króla ultimatum, którego warunki były z góry dla niego nie do przyjęcia. Monarcha w odpowiedzi wysłał do Afryki swoje oddziały"), to karabiny mogą być strzelbami automatycznymi.

z rzadka czytam opisy, bo i po co je czytać? a Wiktoria jak i Kopernik nie byłą mężczyzną?

użytkownik usunięty
harkonen_mgla

Racja. Ale po co czytać ciekawostki i wykłócać się o płeć strzelby, która była karabinem?

bo ciekawostki mają w zamyśle być namiastką wiedzy z zakresu mechanizmu fabryki snów i jej szeroko pojętej koegzystencji z szarym światem realnym (tu z bronią strzelecką), a gdzie o szarość idzie czujność należy zachować i czytać, czytać, czytać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones