PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207}

Żołnierze kosmosu

Starship Troopers
6,5 45 315
ocen
6,5 10 1 45315
6,5 15
ocen krytyków
Żołnierze kosmosu
powrót do forum filmu Żołnierze kosmosu

Żołnierze walczący z gigantycznymi robalami z kosmosu.
Na pierwszy rzut oka wydaje się to jakimś pomysłem z kiczowatego kina S-F lat 50-tych. Jednak gdy zauważamy jak wyglądają robale zaczyna się robić interesująco.
Niestety na dobrym pomyśle się skończyło.
Biorąc to z punktu wojskowości mamy do czynienia z kompletną karykaturą.
Już w czasach II wojny światowej wiadomo było, że najbardziej potrzebne na polu bitwy dla piechoty są pojazdy pancerne i oczywiście wsparcie lotnicze.
A co tutaj mamy. Przyszłość, w której na jakąś planetę zostaje zrzucona masa wojska bez żadnego wsparcia, mająca za zadanie zniszczyć wszystko co żyję i dochodzi do masakry tylko, że ze strony robali. No po prostu można się poczuć, ze twórcy filmu postanowili nas osadzić w jakimś kosmicznym średniowieczu.
Efekty specjalne nawet są dobre, ale gdyby mi tylko o to chodziło, to bym sobie załączył jakąś grę na kompie.
Film jest dobry dla dzieci lub osób nie mających żadnego pojęcia o wojsku itp.

ocenił(a) film na 7
mistrzyoda87

W ogole sie z tobą nie zgadzam!!! Sęk w tym ze wykonanie jest bardzo dobre a jak na tamte lata wrecz genialne. Pomysl zawodzi poniewaz jest to wina scenariusza... wrecz tragicznego. Popelniles błąd w swojej wypowiedzi i w tym momencie pokazalas jak bardzo jestes ze tak powiem nie dorobiony i jak bardzo sie nie znasz. Zastanow sie co PISZESZ!!! Według mnie Efekty 10/10, Reżyseria 8/10, aktorzy 6/10 , scenariusz 1/10... Ocena ogolna 6,5 nooo 7/10 + sentymen z lat dzieciecych. THX

ocenił(a) film na 4
___ice___

No ja napisałem prawdę. I trochę kultury, bo nazywanie kogoś nie dorobionym nie jest zbyt mądrą rzeczą. Jak byłem młodszy to mi się ten film podobał, ale jak już wspomniałem z dobrego pomysłu wyszła klapa. Po skrytykowaniu mojej wypowiedzi najbardziej spodobał mi się twój wpis: scenariusz 1/10. Czyżbym nie o tym wcześniej się rozpisywał, że efekty specjalne były dobre, ale to nie efekty decydują o powodzeniu filmu, tylko fabuła. Tak więc teraz to ty popełniłeś błąd, ponieważ zgodziłeś się ze mną. Ja mu daje 4. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
mistrzyoda87

Obaj się chuja znacie bo w tym filmie nie chodziło tylko o to, żeby pokazać napierdalankę ludzi z gigantycznymi robalami. Skupcie się bardziej podczas filmu, to docenicie scenariusz.

ocenił(a) film na 4
DonPedro_2

Odezwał się taki, który większości filmom daje 10/10 także temu

ocenił(a) film na 9
DonPedro_2

jak to na docenieniu senariusza ? nie rozumiem o co tobie chodziło????

ocenił(a) film na 9
mistrzyoda87

zgadzam o pojazdach pancernych i o lotnictwie ale jak dla mie to ten film jest dobry

ocenił(a) film na 9
mistrzyoda87

nie słuchaj tego Don Pedro2 on się nie zna

ocenił(a) film na 4
wox1

Każdy ma prawo do własnego osądu o tym filmie.
Uważam, że dawanie ocen 9 i 10 to jednak przesada.
Poczytaj sobie inne tematy i zobaczysz, ze nie jestem jedyną osobą, która uważa ten film za nieudany.

mistrzyoda87

A autor tematu to o książce Roberta A. Heinleina z 1957 roku, którego film jest moim zdaniem świetną ekranizacją to słyszał? Zapene nie. Pewnie jak większość wypowiadajacych się o tym filmie na FW.


Proponuję włączyć mózg i przeczytać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones