PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487915}

13 dzielnica - Ultimatum

Banlieue 13: Ultimatum
7,1 54 238
ocen
7,1 10 1 54238
3,8 5
ocen krytyków
13 dzielnica Ultimatum
powrót do forum filmu 13 dzielnica - Ultimatum

13 dzielica byla b. dobrym filmem - sporo parkoura, i tez akcji/strzelania. Gdy zobaczylem ze bedzie "2" to sie ucieszylem. Wlasnie skonczylem ogladac i powiem film praktycznie nie ma duzo wspolnego z orginalna 13 dzielnica tzn fabularnie postawiono krok dalej, pokazano ostatnia scene przed wjazdem do 13 z Leito i Danilem, gadka o rzadzie, bla bla bla ale on nie wywiazal sie ze swoich obietnic. W filmie jest b. malutko parkura czy samej akcji :/. Doszlo sporo gangow ale malo kiedy sa na ekranie.
Jesli B13 ci sie podobala to B13 U omijaj!

ocenił(a) film na 9
D1RT

Co Ty pieprzysz... ?
mało akcji ? film to jedna wielka akcja ;)
zgodzę się że w filmie jest mniej Parkoura niż w jedynce ale to nie znaczy że w ogolę go nie ma ;) w filmie natomiast jest pokazanych więcej walk i myślę że każdy kto ma coś do czynienia ze sztukami walk będzie zadowolony :D
nie słuchajcie i nie omijajcie B13 Ultimatum !
podobała mi się jedynka i również podobała mi się dwójka powiem wręcz nawet ( może pod wpływem emocji bo dopiero jestem po obejrzeniu ) że dwójka pod względem akcji bardziej mi się podobała ;)
może trochę fabuła jest tak jakby z dupy wzięta ale film POLECAM i pewnie obejrzę go jeszcze raz ;)
dam filmowi 10/10 ze względu ze jest to film "akcji " i w tym gatunku się spełnił w 100% ;)

ocenił(a) film na 4
krzysiek_in

- akcji tak naprawde bylo kilka, akcja w klubie, na posterunku, chwila w wiezieniu i tyle sobie przypominam
- parour to ucieczka Leito przed superglinami - prawie jak w B13
- fabule dam na plus ale przedstawienie jej jest zle, bo jest masa gangow ale co oni wogole robia? Pilnuja swojego terytrium? Nie lepiej bylo polaczyc sie w 1 duzy gang, wtedy policja miala by znacznie mniejsze szanse, tak samo jak Rasta atakuje policyjny woz - no o co takie halo zrobiono jak na poczatku pierwsi otworzyli ogien to byl luzik
- brak pokazania wyburzenia ale 9 bomb mialo zniszczyc cala 13? Czyli te czerownie swiatelka ktore kladli na dachu sluzyly jako oznaczenie celu? Bo jesli nie to po co im te Thunderbolty.
- K2 zostal w filmie i mogl byc nowym szefem tamtej grupy ale pewnie wiedzial ze film bedzie gorszy wiec zrezygnowal z roli w sequelu

ocenił(a) film na 8
D1RT

Tony D'Amario grający K2 w jedynce nie zrezygnował z roli tylko miał zawał i
niestety zmarł. :-(

ocenił(a) film na 5
D1RT

ja się zawiodłem, oczekiwałem czegoś równie dobrego co w pierwszej części. liczyłem na dobrą fabułę, która była, jak to przedmówca dobrze ujął "trochę z dupy wzięta". najbardziej zdziwiłem się na koniec - czyżby zabrakło kasy na efekty specjalne?...

ocenił(a) film na 8
Druggist

Też myślałem, że pokażą fajną rozwałkę w B13 ale pozostawili to naszej wyobraźni. W 3 części zobaczymy jak parkourzyści budują nowe bloki ;)

ocenił(a) film na 4
Zawial_25

B13 to chyba bedzie kolejne Taxi, 2 pierwsze czesci calkiem spoko potem juz coraz gorzej niestety.

Zawial_25

Sam jesteś parkourzysta xD Osoba trenująca Parkour to Traceur ;p

ocenił(a) film na 8
D1RT

Moim zdaniem zrobili dobry sequel. Naprawdę rzadko można spotkać dobrą kontynuację. B13 Ultimatum moim zdaniem jest dobrą kontynuacją. Nie jest idealna (i taka nie będzie ze względu na nakłady finansowe), ale jest godna obejrzenia dla osób, którym B13 się podobała. Klimat zachowany, dużo akcji, fabuła bardzo podobna do B13, po prostu ciąg dalszy.. Ktoś może powiedzieć, że trochu to naciągana historia, ale cóż... Mnie się podbało..

ocenił(a) film na 5
Marko_Martinez

Części drugiej nie reżyserował Pierre Morrel i to jest podstawowy powód mniej efektownych scen walk i parkoura, ten reżyser przykłada bardzo dużo uwagi do kręcenia scen akcji i podejrzewam iż z L. Besson tworzy idealny duet scenarzysta/reżyser w końcu był jego uczniem.
A co do samego filmu to jak dla mnie jest o wiele gorszy niż jedynka,nie chodzi tylko o o wiele gorzej zrealizowaną akcje (parkour/walka) którą uważałem za podstawowy element przyciągający do tego filmu, ale o samą historie która podejrzewam miała być bardziej dorosła od części pierwszej, no ale niestety coś nie wyszło. 5/10

D1RT

Zgadzam się, ultimatum jest gorsze od pierwszej części. Niby mamy tutaj więcej tego samego, ale nowa odsłona 13 dzielnicy jest zdecydowanie mniej klimatyczna niż część pierwsza, fabuła też jest jakaś taka oklepana i mało oryginalna, w pierwszej części nie było z tym rewelacyjnie, ale po prostu było zauważalnie lepiej. No i ten nieszczęsny parkur, tak jak zapewne wielu fanów, spodziewałem się, że będzie tego dużo i że będzie mega dynamicznie, a tu kicha, niestety jest tego tyle co kot napłakał... ;/ Podsumowując to wszystko, 13 dzielnica - ultimatum dostaje ode mnie 6/10, film ciągle ''daje radę'', ale niestety nie jest to już stara dobra 13 dzielnica sprzed pięciu lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones