film

451 stopni Fahrenheita

Fahrenheit 451
1966
1 godz. 52 min.
7,4 9 616
ocen
7,4 10 1 9616
8 129
chce zobaczyć
7,4 11
ocen krytyków
W przyszłości najważniejsze zadanie straży pożarnej to palenie książek, które zostały zakazane. Strażak Montag zaczyna wątpić w słuszność takiego działania. Więcej Mniej
451 stopni Fahrenheita zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

awards.label.awards

Na skróty
Fahrenheit 451
Przypominamy jedno ze sztandarowych dzieł science fiction, ekranizację kultowej powieści Raya Bradbury'ego. 2014-12-08T14:21:44 PT4M29S https://fwcdn.pl/webv/49/55/34955/picture.34955.4.jpg https://fwcdn.pl/video/na_skroty/ns_fahrenheit451.vp9.480p.webm

451 stopni Fahrenheita to temperatura, z jaką pali się papier, a palenie książek należy do obowiązków straży pożarnej działającej w bliżej nieokreślonej przyszłości. Film jest adaptacją powieści Raya Bradbury'ego i opowiada o strażaku (Oskar Werner), który sprzeciwia się obowiązującemu prawu i wbrew swoim przełożonym stara się ocalić jak451 stopni Fahrenheita to temperatura, z jaką pali się papier, a palenie książek należy do obowiązków straży pożarnej działającej w bliżej nieokreślonej przyszłości. Film jest adaptacją powieści Raya Bradbury'ego i opowiada o strażaku (Oskar Werner), który sprzeciwia się obowiązującemu prawu i wbrew swoim przełożonym stara się ocalić jak najwięcej książek od zniszczenia. Film jest przestrogą przed tym, jaki może stać się świat, jeżeli ludzie pozwolą sobą kierować i zgodzą się, aby ktoś inny za nich decydował.

na podstawie
Ray Bradbury (powieść) /
studio
Anglo Enterprises / Vineyard Film Ltd.
tytuł oryg.
Fahrenheit 451
inne tytuły
Do roli Montaga brano pod uwagę Paula Newmana, Jean-Paula Belmondo, Charlesa Aznavoura, Petera O'Toole i Terence'a Stampa. Podobno i Montgomery Clift odrzucił główną rolę.
Laurence Oliver, Sterling Hayden i Michael Redgrave byli brani pod uwagę do roli kapitana. Ostatecznie zagrał go Cyril Cusack.
Lewis M. Allen podobno w ostatniej chwili wpadł na pomysł, aby Julie Christie zagrała obie główne role kobiece. Allen twierdzi, że to wtedy Terence Stamp zrezygnował z grania Montaga, gdyż bał się, że dwie role Christie go przyćmią.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych