Hayden Christensen 

Sterling Hayden Christensen

7,5
17 111 ocen gry aktorskiej
Hayden Christensen
Kanadyjski aktor młodego pokolenia. Zadebiutował w wieku 13 lat w serialu telewizyjnym. Potem z różnym powodzeniem grywał w innych serialach i filmach telewizyjnych. Na swym koncie ma także epizodyczne role w filmach kinowych, takich jak chociażby "W paszczy szaleństwa".
Swoją popularność zawdzięczał przede wszystkim roli w serialu "Higher Ground", gdzie jego postać była najbardziej lubianą przez publiczność, oraz filmowi telewizyjnemu "Trapped in a Purple Haze", w którym zagrał ze swym przyjacielem Joshuą Jaksonem.
W 2000 pojawiły się problemy z kontynouwaniem serialu "Higher Ground". Jednakże w tym czasie Hayden zgłosił się do castingu do "Ataku Klonów". Zakwalifikował się do ściłego finału i okazało się, że świetnie wygląda razem z Natalie Potrman. Pokonał przy tym ponad 400 innych rywali, w tym swego przyjaciela Joshuę Jacksona. Podczas kręcenia "Ataku klonów" narodziło się także prawdziwe uczucie między nim a Natalie Portman. Po wejściu na ekrany filmu Lucasa otrzymał szereg następnych propozycji. Kolejne filmy w których zagrał to: dramat Billy Raya "Shattered Glass" [03] i komedia Griffina Dunne'a "Nailed Right In" (03]
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 kwietnia 1981

miejsce urodzenia: Vancouver, Kanada

wzrost: 183 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 4 inne nagrody oraz 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Złamał rękę w czasie kręcenia sceny do filmu "Życie jak dom", kiedy jego postać musiała uderzyć w ścianę.
Ma starszego brata Tove i dwie siostry: młodszą Kaylen i starszą Hejsę.
Podczas swojego występu w programie "Jay Leno Show" złożył autograf na motorze Harleyu Davidsonie, który został zlicytowany przez gospodarza programu podczas aukcji E-bay.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych