Hayden Christensen 

Sterling Hayden Christensen

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":14179,"rate":7.36575216870019,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":53,"rate":7.981132075471698,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":9,"rate":6,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":6,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":5,"rate":3.8,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}}]
7,4
14 179 ocen gry aktorskiej
Hayden Christensen
Kanadyjski aktor młodego pokolenia. Zadebiutował w wieku 13 lat w serialu telewizyjnym. Potem z różnym powodzeniem grywał w innych serialach i filmach telewizyjnych. Na swym koncie ma także epizodyczne role w filmach kinowych, takich jak chociażby "W paszczy szaleństwa".
Swoją popularność zawdzięczał przede wszystkim roli w serialu "Higher Ground", gdzie jego postać była najbardziej lubianą przez publiczność, oraz filmowi telewizyjnemu "Trapped in a Purple Haze", w którym zagrał ze swym przyjacielem Joshuą Jaksonem.
W 2000 pojawiły się problemy z kontynouwaniem serialu "Higher Ground". Jednakże w tym czasie Hayden zgłosił się do castingu do "Ataku Klonów". Zakwalifikował się do ściłego finału i okazało się, że świetnie wygląda razem z Natalie Potrman. Pokonał przy tym ponad 400 innych rywali, w tym swego przyjaciela Joshuę Jacksona. Podczas kręcenia "Ataku klonów" narodziło się także prawdziwe uczucie między nim a Natalie Portman. Po wejściu na ekrany filmu Lucasa otrzymał szereg następnych propozycji. Kolejne filmy w których zagrał to: dramat Billy Raya "Shattered Glass" [03] i komedia Griffina Dunne'a "Nailed Right In" (03]
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 kwietnia 1981

miejsce urodzenia: Vancouver, Kanada

wzrost: 183 cm

Złota Malina
Zdobył 2 nagrody Złota Malina, 2 inne nagrody i 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Złamał rękę w czasie kręcenia sceny do filmu "Życie jak dom", kiedy jego postać musiała uderzyć w ścianę.
Ma starszego brata Tove i dwie siostry: młodszą Kaylen i starszą Hejsę.
Podczas swojego występu w programie "Jay Leno Show" złożył autograf na motorze Harleyu Davidsonie, który został zlicytowany przez gospodarza programu podczas aukcji E-bay.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych