Film

47 Ronin

2013 2 godz. 8 min.
6,3 72 292
oceny społeczności
6,3 10 1 72292
14 957
chce zobaczyć
{"rate":3.3333333,"count":3}
Grupa samurajów występuje przeciw okrutnemu wysłannikowi szoguna. Wojownicy za wszelką cenę chcą pomścić śmierć swojego mistrza.
47 roninów
Zwiastun nr 1 (polski)
47 roninów
Zwiastun nr 6
47 roninów
Zwiastun nr 5 (polski)
47 roninów - Zwiastun Nr 1 (polski) Film oparty na na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku.  Grupa samurajów przez rok planowała zemstę za śmierć swojego pana na urzędniku sądowym. Winni morderstwa, zgodnie z kodeksem busido, popełnili grupowe seppuku. Do dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.

Film oparty na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku.  Grupa samurajów przez rok planowała zemstę za śmierć swojego pana na urzędniku sądowym. Winni morderstwa, zgodnie z kodeksem bushido, popełnili grupowe seppuku. Do dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.

boxoffice
$38 362 475 w USA
$112 600 000 poza USA
budżet
$175 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
H2F Entertainment / Mid Atlantic Films / Moving Picture Company (MPC) / Więcej...
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcone były w Budapeszcie (Węgry), na wyspie Skye (Szkocja, Wielka Brytania) oraz w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Kręcenie zdjęć rozpoczęto 14 marca 2011 r.
Z dużymi obawami wybierałem się na seans "47 roninów". Obawy owe spowodowane były, mówiąc otwarcie, głównie (anty)zawrotną liczbą 11% pozytywnych recenzji na pewnym ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 83%
Déjà vu
Barcelonismo ocenił(a) film  na 
Zemsta roninów z Ako faktycznie miała miejsce. Wydarzyła się w 1702 roku. W tym momencie kończą się w zasadzie cechy wspólne z filmem Carla Rinscha. Produkcja ta jest ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 80%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Największa ujma dla filmu - Język

  Mordred_2 ocenił(a) film na

  Według mnie nakazanie azjatom używania języka angielskiego to zbrodnia. Film byłby o wiele lepszy gdyby został użyty oryginalny język japoński (czy jaka tam jego fachowa nazwa jest). Klimaty samurajskie po prostu się gryzą z angielszczyzną nie mówiąc o fatalnej ,,grze głosem" aktorów ... więcej

 • A mi się tam podobał...

  maki66 ocenił(a) film na

  ... fajne rozrywkowe kino po którym niczego więcej się nie spodziewałem.

 • Mi się podoba :)

  magik30 ocenił(a) film na

  Mi się film podobał i dobrze się to ogląda jako bajkę fantasy. Rozumiem że głosy niezadowolenia to osoby, które znają japońską kulturę i prawdziwą legendę ??. Powiem wam że szkoda iż Hollywood nie nakręci takiego filmu z takim rozmachem o polskiej husarii i nawet mógłby być tam smok wawelski.

 • Dobra rozrywka

  lordandmaster ocenił(a) film na

  Śmieszą mnie opinie typu: wyłączyłem po 15 min. Takie opinie świadczą o totalnej ignorancji. Książka też bywa ciekawa dopiero po 100 str... Ten film akurat może nie jest super dziełem, elementy fantasy na pewno mu nie pomagają ale ogólnie jest to dobra rozrywka. Niektóre sceny (dla starszych widzów) ... więcej

 • Jako kino samurajskie- porażka, jako przygodowe fantasy- ok

  szmyrgiel

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.