Sequel "47 roninów" będzie inkluzywnym kinem akcji

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sequel+%2247+ronin%C3%B3w%22+b%C4%99dzie+inkluzywnym+kinem+akcji-142101
Sequel "47 roninów" będzie inkluzywnym kinem akcji
Jak informowaliśmy już na stronach Filmwebu, trwają prace nad kontynuacją filmu z Keanu Reevesem "47 roninów". Projekt nie ma na razie tytułu, ale właśnie poznaliśmy osoby, które przygotują fabułę.

Scenarzystkami obrazu zostały: aktorka znana z serialu "Lucyfer" Aimee Garcia oraz była zawodniczka wrestlingu a obecnie autorka bestsellerowych książek AJ Mendez. Panie zapowiadają, że szykują kino akcji będące celebracją różnorodności i inkluzywności. Film będzie zawiera nowoczesną, wielokulturową historię z silnymi kobietami w rolach pierwszoplanowych.

Garcia i Mendez nie mogą się też nachwali reżysera, Rona Yuana. Ich zdaniem wizja Yuana to wyśmienita mieszanka akcji, kina wschodnich sztuk walki, cyberpunku i horroru.

Szczegóły widowiska nie są na razie znane. "47 roninów" z 2013 roku inspirowany był japońską legendą i opowiadał historię roninów, którzy poprzysięgają zemstę wpływowemu urzędnikowi państwowi. Lord Kira przyczynił się bowiem do wykonania haniebnego wyroku na przywódcy bohaterów. Wygnani z domów, rozproszeni po świecie wojownicy jednoczą siły i z pomocą Kaia (Reeves) - pół Japończyka, pół Brytyjczyka, odrzuconego przez nich w przeszłości - planują walkę o honor z potężną armią lorda, wspieraną przez mroczne moce.