Mark Dacascos zamiast Keanu Reevesa w sequelu "47 roninów"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mark+Dacascos+zamiast+Keanu+Reevesa+w+sequelu+%2247+ronin%C3%B3w%22-144746
Mark Dacascos zamiast Keanu Reevesa w sequelu "47 roninów"
źródło: Getty Images
autor: Steve Granitz
Studio Universal przygotowuje sequel widowiska "47 roninów", w którym zagrał Keanu Reeves. Gwiazdami kontynuacji będą Anna Akana ("Dziedzictwo Jowisza") i Mark Dacascos ("John Wick 3").

O czym opowie kontynuacja "47 roninów"?


Akcja sequela "47 roninów" ma rozgrywać się w czasach współczesnych, gdy istniejące od wieków klany samurajskie przeszły do podziemia i funkcjonują w sekrecie. Scenariusz napisali John Swetnam ("Step Up: All In") oraz Aimee Garcia i A.J. Mendez, twórcy komiksu opartego na serialu "GLOW". Za kamerą stanie Ron Yuan ("Step Up: Rok tańca").


W filmie zagrają również Teresa Ting ("Orange Is the New Black"), Mike Moh ("Pewnego razu... w Hollywood"), Dustin Nguyen ("Wojownik"), Yoshi Sudarso ("Power") i Chris Pang ("Bajecznie bogaci Azjaci").

Zdjęcia już się rozpoczęły w Budapeszcie. Film nie trafi do kin i jest przygotowywany z myślą o platformach streamingowych. Premiera ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Z ekscytacją kontynuujemy historię starożytnych japońskich wojowników w nowym rozgrywającym się współcześnie rozdziale serii "47 roninów", zapowiada Glen Ross z Universal 1440 Entertainment.

"47 roninów" - pamiętacie film z Keanu Reevesem?


Widowisko "47 roninów" miało premierę w 2013 roku. Film był oparty na legendzie z początku XVIII wieku. Opowiadał o grupie samurajów, którzy występują przeciw okrutnemu wysłannikowi szoguna. Wojownicy za wszelką cenę chcą pomścić śmierć swojego mistrza.


Za kamerą stanął Carl Rinsch, a w obsadzi znaleźli się m.in. Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano i Rinko Kikuchi.