PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231795}

8 części prawdy

Vantage Point
7,0 49 392
oceny
7,0 10 1 49392
6,3 6
ocen krytyków
8 części prawdy
powrót do forum filmu 8 części prawdy

Oglądałem go wczoraj, a nie mogę doliczyć się 8 części.

hokuspokus2

Oto części, które sobie przypominam (kolejność przypadkowa). Pierwsza - widziana przez reporterkę. Druga - przez ekipę tv w samochodzie. Trzecia - przez agenta ochrony Thomasa. Czwarta - przez włoskiego policjanta. Piąta - przez amerykańskiego turystę z kamerą. Szósta - przez agenta ochrony Kenta (jednego z zamachowców). Siódma - przez prezydenta USA. Ósma - przez zamachowców. Jeśli źle zapamiętałam, proszę o korektę.

ocenił(a) film na 4
__Karolina__

Policjant był hiszpanem. Natomiast relacja reporterki i ten wóz transmisyjny to pierwsza część, czyli nie mamy ósmej.

ocenił(a) film na 4
__Karolina__

A i Kent też nie miał swojej części.

ocenił(a) film na 4
hokuspokus2

To co ja pamiętam: 1 wóz transmisyjny.
2 ochroniarz
3 policjant
4 turysta
5 prezydent
6 zamachowcy
7 powiedzmy, że akcja ogólnie
8 ?????

hokuspokus2

Dziękuję za poprawki! Hmm. A może ta brakująca, ósma część, należy do nas? Do indywidualnej interpretacji każdego widza? Wtedy byłoby to jakieś dopełnienie tej historii, w myśl koncepcji, że ile osób, tyle "prawd". Jak myślisz? (myślicie?)

ocenił(a) film na 4
__Karolina__

Praktycznie nic nie wiemy o policjancie. Dlaczego został w to wplątany i w jaki sposób? Co go łączyło z tą kobietą? Natomiast chyba się z tobą nie zgodzę bo oryginalny tytół to Vantage Point, a w polskiej dystrybucji jest ta "głupia" ósemka, która nie daje mi spokoju. Poza tym, film już jest zamknięty i żadnej "dodatkowej prawdy " wynieść nie można.

ocenił(a) film na 7
hokuspokus2

A może ósma część to obraz widziany oczami tej małej dziewczynki? Wiecie, tej którą uratował Lewis przed zderzeniem z rozpędzoną karetką? :)

araven

tez mi sie tak wydaje ;)

hokuspokus2

Z tego co pamiętam na końcu był pokazany serwis informacyjny i właśnie ten fragment uznałem za ósmą część prawdy. (oczywiście mogę się mylić- nie pamiętam dobrze filmu).

ocenił(a) film na 4
KrissC

Też go nie pamiętam.

ocenił(a) film na 7
KrissC

też mam takie wrażenie, szczególnie że w wiadomościach oczywiście okłamano widzów.

ocenił(a) film na 8
hokuspokus2

Część zamachowców można by podzielić na tę z perspektywy Javiera (prowadzi akcję w hotelu, nie wie o śmierci brata) oraz Veronici i tego, który zdalnie steruje zamachem- zamiast akcji ogólnie ujętej w punkcie 7.
A część 8 to "prawda" medialna, czyli wersja przedstawiona w serwisie informacyjnym, o którym pisał KrissC.

ocenił(a) film na 6
Alee

Dokładnie . Są fakty - oraz fakty medialne , i to faktycznie jest ósmą częścią prawdy , przyznam że podczas oglądania ich nie liczyłem , bo i po co , zwłaszcza że tytuł mógł być " od czapy " , czyli nie związany w żaden sposób z przebiegiem filmu ( jak ' Szklana pułapka ' ) . Ale teraz widzę że pomysłodawca polskiego tytułu odrobił lekcję starannie .

hokuspokus2

Odpowiedź już może troszkę nie na czasie, ale plakat wiele sugeruje :)
http://www.filmweb.pl/8.Czesci.Prawdy/posters#poster-7290123-fullscreen

ocenił(a) film na 3
hokuspokus2

Ja z innej beczki. Film mnie zawiódł. Oczekiwałem dużo więcej, mając na względzie obsadę aktorską. Od ciągłego, uporczywego pokazywania okoliczności zamachu na prezydenta aż rozbolała mnie głowa. Słaba "4".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones