PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 91 020
ocen
7,7 10 1 91020
8,7 43
oceny krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

"Aż poleje się krew" oraz "To nie jest kraj dla starych ludzi" to dwa filmy, które widziałem ostatnio. Obydwa zdobywają entuzjastyczne opinie oraz w równej liczbie nominacje do Oskara. Nie da się tych filmów prosto porównac, ale można spróbowac powiedziec, który jest ciekawszy. Otóż według mnie "To nie jest kraj dla starych ludzi" biję "Aż poleje się krew" na głowę. Obydwa filmy wydają się byc produkcjami ambitnymi, ale "Aż poleje się krew" jest (przynajmniej dla mnie) produkcją zbyt ambitną - bardzo ciężka muzyka, powolne rozwijanie się akcji, bardzo realistyczne zdjęcia i świetna gra aktorska to czynniki, które mogą ale nie muszą składac się na dobry film. W tym przypadku się nie składają. Muzyka jest przygniatająca i męcząca, akcja toczy się zbyt wolno i skłania do częstego patrzenia się na zegarek, aktorzy grają dobrze i niektóre sceny robią wrażenie (na pewno ostatnia) ale to jak dobre nadzienie w zeschniętym cieście. Natomiast "To nie jest kraj dla starych ludzi" nie daje chwili wytchnienia w sensie pozytywnym, wchodzi się do kina i nie zauważa się kiedy minął cały film. Gra aktorów po prostu hipnotyzuje. Ale najważniejszą cechą "kraju" jest wspaniały klimat tego filmu. Tego klimatu "krwi" wyraźnie brakuje.

ocenił(a) film na 10
eustachy

Nie kazdy film musi być taki sam.
Mi zarówno pierwszy jak i drugi bardzo sie podobały.

ocenił(a) film na 9
eustachy

Rezerwat 9?? Testosteron 8??? może porównaj sobie te filmy z ''Aż poleje sie krew''. ''Produkcja zbyt ambitna''??? zapewne dla ciebie.

Temu panu już podziekujemy...

GhostFace

Projekt Monster: 8
E.T.: 10
Ratatuj: 9

Może Tobie już podziękujemy?

ocenił(a) film na 9
sober69

E.T. najlepszy film familijny swiata 10/10

Ratatuj - niegłupia kreskówka z fajnym przesłaniem opowiedziana z lekkoscią w przyjaznym klimacie po prostu PIXAR

Cloverfield - w kinie robił bardzo dobre wrażenie, ciekawy pomysł i trzyma w napięciu, dobra rozrywka itp itd, wytłumaczyłem się?

ocenił(a) film na 4
GhostFace

Rezerwat oceniłem na 9, bo jestem z Wawy, a nie wiele jest filmów dziejącyh się w tym mieście. Ten super oddał klimat Pragi. A co do Testosteronu, to chyba jesteś ślepy, bo dostał ode mnie 4 i to w skali filmwebu - film beznadziejny.

ocenił(a) film na 10
eustachy

Mi się oba filmy bardzo podobały, ale ciut bardziej film Andersona. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu.


Aż poleje się krew 10/10.
To nie jest kraj dla starych ludzi 9+/10.

ocenił(a) film na 10
Kung_Fu_Master

Mnie też bardziej podobał się "Aż poleje się krew", głównie ze względu na arcygenialne wcielenie DDL...a w nocy najbardziej chyba czekam na "And the Oscar goes to Daniel Day-Lewis":P

ocenił(a) film na 10
Sammy_Jankis

Też mam taką nadzieję, że Oskar powędruje do Daniela, ale niestety tego nie usłyszę, bo nie mam Canal Plusu...
"Aż poleje się krew" widziałem dzisiaj na pokazie przedpremierowym i widząc miny innych to większość osób wychodziła niezadowolonych po pokazie. Jeden gościu nawet powiedział: "Nie wiem co w tym filmie było oskarowego". A w trakcie filmu wyłapałem wśród publiczności: "Nuuuda". Chyba "To nie jest kraj dla starych ludzi" jest u nas lepiej odbierany... Ale nie ma co się dziwić, bo to film o wiele bardziej rozrywkowy od filmu Andersona a takie cieszą się większa popularnością :)

ocenił(a) film na 10
Kung_Fu_Master

tez nie mam ale liczę na radiową trojkę w mixie z sopcastem...zobaczymy co z tego wyjdzie...We wrocławskim multikinie film leci od piątku...i muszę przyznać, że ludzi było mniej tylko niż na NCFOM, ale za to była wyjątkowo kulturalna i nikt sie nawet nie odzywał może tak samo ich Daniel zahipnotyzował jak mnie :P A może ludzie wiedzieli na co idą, czego oczekiwać, bo więcej głosów negatywnych zdawało się słyszeć po NCFOM, gdzie wielu oczekiwało prostego zabili go i uciekł:P TWBB ogląda sie jednym tchem, wspaniałe kreacje prócz DDl świetny Paul Dano, genialnie komponująca sie z klimatem muzyka...świetnie nakręcony, fascynująca historia wyrachowanego, opętanego rządzą sukcesu nafciarza z miażdżącą końcówką...te 160 min mija błyskawicznie:)

Sammy_Jankis

Już wiemy, że z pojedynku zwycięsko wyszedł film "To nie jest kraj dla starych ludzi".

ocenił(a) film na 4
eustachy

Po polskiej premierze widac, że większości "kraj" się znacznie bardziej podoba :)

eustachy

a ja głosuję na krew - rewelacyjna muzyka, świetne zdjęcia, dialogi oszczędne w formie...a jednak wiadomo o co chodzi.

eustachy

To nie jest kraj... zdecydowanie lepszy. Az mi sie szkoda zrobilo jak sie skonczyl. Az poleje.. troche zaczynal mi sie dluzyc, poza tym denerwuja mnie role alkoholowych wariatow :)
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
piot22

e tam gadacie, oba filmy rewelacyjne! po co w ogóle je porównywać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones