PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10145}

Alfabet

The Alphabet
6,3 4 625
ocen
6,3 10 1 4625
6,5 6
ocen krytyków
Alfabet
powrót do forum filmu Alfabet

oglądajac wydawało mi się jakby to był mój własny koszmar ....... tak straszyć w ciągu zaledwie 4 min umie tylko Lynch ...... a teraz boję się obejrzeć jeszcze raz

ocenił(a) film na 9
Patt

zgadzam się całkowicie. stosunkowo późno (tzn. po obejrzeniu reszty filmografii Lyncha) dotarłem do tego 'filmiku' i żałuje, że tak późno. Niesamowity klimat, forma, realizacja.

ocenił(a) film na 6
5IN

No a ja z kolei obejrzałam go zaledwie po dwóch pełnometrażowych filmach ("Blue Velvet" które było dobre, ale nie zachwyciło mnie oraz "Dzikości serca" której znieść nie mogłam i wyłączyłam po pierwszej połowie ) i wróciła mi ochota na filmy tego reżysera, jeśli jest nadzieja, ze znajdę w jego twórczości coś równie psychodelicznego jak "Alfabet". na prawdę świetna krótkometrażówka, jestem pod wrażeniem :>

ocenił(a) film na 10
ja_tu_tylko_sprzatam

Spróbuj Mulholland Drive oraz Eraserhead ... są w podobnym klimacie, jednak już pełnometrażowe i już nie są animowane... Trochę możliwości przez to twórca traci, lecz klimat wydaje się bardziej realistyczny w swym surrealizmie...

ocenił(a) film na 6
Laath

prawa, Eraserhead juz objerzalam i to było to czego szukałam w Lynchu :) Mulholland Drive owszem, nadrobić postaram się przy najbliższej sposobności. dziękiu za rekomendacje, to się chwali ^^

użytkownik usunięty
Patt

Ja pękłam przy "Y" na samym końcu. Trzeba było to oglądać w dzień, przy pełnym świetle, a mi się zachciało o 3 w nocy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones