PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186903}
5,5 202
oceny
5,5 10 1 202

Alicia
powrót do forum filmu Alicia

Jest to krótkometrażowy, debiut reżyserski Jaumea Balagueró'a z 1994 roku. Późniejszy twórca,
bardzo udanych horrorów ("Ciemność", "Rec"), zaczynał od czegoś takiego. Całość przypomina
chory sen schizofrenika, jest mrocznie, nierealnie i perwersyjnie. Brrr...

ocenił(a) film na 9
vince25xx

Podpisuje się pod tym co napisał vince25xx. Bardzo podoba mi się klimat filmu trzyma w napięciu jest niezrozumiały i odrzucający. Jedynie trapi mnie fakt, że film trwa 8 minut, bo można byłoby wycisnąć z takiego cudeńka naprawdę dobry pełnometrażowy film. Osobiście, szukam takich dreszczowców. Jeżeli jest jakaś osoba znająca filmy właśnie w takim klimacie (oczywiście mówimy tutaj o pełnometrażowych filmach) to prosiłbym o zostawienie tutaj lub bezpośrednio na pw. kilku tytułów wartych uwagi. Byłbym dozgonnie wdzięczny. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
GiveMePillz

Z pełnometrażowych to np. Begotten, Eraserhead, Tetsuo, natomiast krótkometrażowy to np: Comb (1990), Bunkier ostatniego strzału...

ocenił(a) film na 9
vince25xx

Serdeczne dzięki, na pewno sprawdzę i podzielę się wrażeniami o ile mój mózg będzie dalej świadomy rzeczywistości po tych filmach :)

vince25xx

Nie ogarniam tego krótkometrażowego filmu. Ale początki zawsze są trudne :)

ocenił(a) film na 9
Weronekk

Ale co tu ogarniać, w surrealizmie nie ma sensu :)

vince25xx

Raczej nie zostanę fanką surrealizmu :) Jeszcze na obrazach jest to intrygujące, ale takie filmy robią mi papkę z mózgu.

ocenił(a) film na 9
Weronekk

Właśnie od tego są, mój ulubiony gatunek.

vince25xx

Każdy lubi coś innego :)

ocenił(a) film na 9
Weronekk

Jeden lubi ogórki, a drugi jak mu nogi śmierdzą :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones