PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719462}
6,6 15 452
oceny
6,6 10 1 15452
7,1 30
ocen krytyków
American Honey
powrót do forum filmu American Honey

Zastanawia mnie końcowa scena. Czy Jake chce coś powiedzieć Star dając jej znów prezent ?

mmbizewska

Ja to odebrałam jako gest pojednania. Taka milcząca forma przeprosin. Poza tym sama mowa ciała podczas tej sceny pokazuje, że Star nie jest mu obojętna.

Pamiętasz scenę w vanie, gdy wszyscy śpiewali "American Honey"?
W generalnym skrócie, Lady Antebellum (wokalistka) śpiewa o sobie sprzed X lat, gdy była wolna i beztroska.
W pewnym momencie w piosence padają słowa "I gotta get back to her somehow" co w luźnym tłumaczeniu znaczy, że "muszę znaleźć sposób, by móc do niej (dawnej siebie) wrócić."

Ta fraza w filmie pada, gdy grubsza dziewczyna w bejsbolówce odwraca się do Star i patrząc na nią śpiewa, celowo przekręcając słowa "HE gotta get back to her somehow" czyli, "on musi znaleźć sposób, by móc do niej wrócić". Na te słowa Star się uśmiecha a bejsbolówa puszcza do niej oko. To raczej jawny przekaż, że reszta grupy doskonale zdaje sobie sprawę, że Jake wrócił dla Star.

ocenił(a) film na 8
mmbizewska

Żółw: "nie przyspieszaj naturalnego biegu wydarzeń, take it slow".
Wyrzucenie żółwia do wody to metafora obdarowywania człowieka, którego kochamy wolnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones