PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 192 387
ocen
7,3 10 1 192387
7,1 41
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

Niby wydaje się oczywiste, że te morderstwa były wytworem chorej psychiki, ale przeczytałem Wasze komentarze i w wielu pojawia się podstawowy schemat. Yuppie, zdegradowane środowisko, pogoń za hajsem, wyścig na wizytówki, generalnie zepsuty świat korporacyjnych szczurów i rekinów, gdzie każdy jest taki sam, nawet nie wiedzą, kto jak się nazywa. No i właśnie... Kwestia mylenia osób pojawia się kilka razy. Moje przemyślenie jest następujące, Paul Allen mógł faktycznie zginąć, zaś adwokat w Londynie jadł kolację z kimś, no właśnie, kogo po prostu wziął za Paula Allena, jak często taka pomyłka w tym środowisku następowała. Nie daje mi natomiast spokoju pusty i czysty apartament Paula i ta kobieta, która podejrzliwie patrzy na Patricka. Widać drabinę, farby. Tam faktycznie mogło dojść do zbrodni i wszystko po prostu zostało odmalowane, ale nie jestem co do tego przekonany.

ocenił(a) film na 9
t_kowalczyk1989

Co do odmalowanego mieszkania, które nie daje ci spokoju to ta kobieta mogła razem z resztą ekipy usunąć wszystkie niewygodne detale (w książce jest podobno wspomniane, że Patrick poczuł w tym miejscu zapach kwiatów, które mogli tu posadzić w celu pozbycia się zapachu zwłok) lub część z tego działa się z polecenia ojca Batemana, który chyba był kierownikiem firmy, więc miał spore możliwości jeśli chodzi o zamazanie dowodów morderstw. Oczywiście mogę się mylić, niektórych rzeczy z filmu nie pamiętam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones