PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868629}
5,5 13 681
ocen
5,5 10 1 13681
4,4 23
oceny krytyków
Amsterdam
powrót do forum filmu Amsterdam

Czytam te komentarze i nie mogę uwierzyć, skąd te negatywne opinie. "Amsterdam" jest jednym z ciekawszych filmów, jakie w tym roku widziałem. Osobliwa, ale jednocześnie zrozumiała narracja, w połączeniu ze świetnie rozwijającą się historią dają piorunujący efekt.

Gdzieś u źródeł wręcz mógłby to być film noir, ale reżyser wolał nadać nieco żartobliwy ton nawet rodem z filmów Andersona i gdy to się zaakceptuje, że nie ma tu budowania napięcia czy nawet zmian tempa, że samemu trzeba wyłapywać sens zdarzeń, to okazuje się być bardzo dobra opowieść.

Zgrabnie połączono ten wielki wątek światowych korporacji próbujących narzucić porządek świata, wraz z indywidualną kwestią szukania źródła szczęścia. Do tego jak tak sobie czytam później o tej całej Ukrainie i giełdzie FX, to mi się widzi, że temat jest naprawdę aktualny i mam tylko nadzieję, że ktoś coś z tym zrobi, zanim ucieknie do swojego prywatnego Amsterdamu.

Bardzo ciekawy film, z dobrą i nieszablonową historią, a tego dawno we współczesnym kinie nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones