PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118413}

Anioły śmierci

Malevolence
4,3 1 047
ocen
4,3 10 1 1047
Anioły śmierci
powrót do forum filmu Anioły śmierci

Piszcie, jakie horrory uważacie za kultowe. Ostatnio mój chlopak zapytal mnie, ktore horrory uwazam za najlepsze. Mimo iż jestem fanką horrorów już od dobrych 15 lat, to miałam problem z przypomnieniem sobie, które zrobiły na mnie wrażenie. Nie przypominam sobie nawet tych 'kultowych' - jakas skleroza, czy cos w tym stylu. W kazdym bądź razie prosze o pomoc :)
Dla mnie nr 1: Koszmar z ul. Wiązów
oraz
Egzorcysta
Nawiedzony (malo straszny, ale bajeranckie otoczenie i ciekawa historia)

Ambrozja

siemanko ja też uwielbiam ogladać horrory ale takie naprawde powżne i naprawde przerażające ja naprzykład dałbym ci sobie oglądnąć np: Teksańska Masakra Piłą mechaniczną, Piła, Oszukać przeznaczenie 2 The Ring I,II, The Grudge Gothika nie jest taki straszny ale zajebisty film, Alon In The Dark itp znam jeszcze więcej i jeszcze leprze ale mam zamazane w pamięci tytuły ale ja przeważnie oglądam same horrory podro

Mekeke_jv

Hehe, dzięki za podjęcie tematu :)))
Oglądałam wszystkie te filmy. Właśnie o to chodzi. Te co wymieniłeś zaliczyłabym zdecydowanie do thrillerów, a o wymyślenie kultowego horroru trudno :)
Zgadzam się co do "Teksańskiej", "Piły" i "Ringu I" - rzeczywiście super. Gothika lekka, ale przyjemna. "Klątwa" i niezłe śmichy chichy ;P Chodziło mi o typowy horror - logiczny, z doskonale zbudowaną atmosferą grozy (taki jak Freddy). Niewiele jest takich.
Jeszcze "Laleczka Chucky" - oczywiście I część, bo następne to kiszka :)
Aaa.. no i oczywiście doskonały Stephen King - "Lśnienie" - mniam! Podobała mi się nowsza wersja (z 1997), choć po Kubrickowej też nie zasłoniłam na noc żaluzji :P - uwielbiam nawiedzone domostwa :D

Mekeke_jv

Hehe, dzięki za podjęcie tematu :)))
Oglądałam wszystkie te filmy. Właśnie o to chodzi. Te co wymieniłeś zaliczyłabym zdecydowanie do thrillerów, a o wymyślenie kultowego horroru trudno :)
Zgadzam się co do "Teksańskiej", "Piły" i "Ringu I" - rzeczywiście super. Gothika lekka, ale przyjemna. "Klątwa" i niezłe śmichy chichy ;P Chodziło mi o typowy horror - logiczny, z doskonale zbudowaną atmosferą grozy (taki jak Freddy). Niewiele jest takich.
Jeszcze "Laleczka Chucky" - oczywiście I część, bo następne to kiszka :)
Aaa.. no i oczywiście doskonały Stephen King - "Lśnienie" - mniam! Podobała mi się nowsza wersja (z 1997), choć po Kubrickowej też nie zasłoniłam na noc żaluzji :P - uwielbiam nawiedzone domostwa :D

Mekeke_jv

Jeszcze jeden kultowy mi sie przypomnial: "Martwe zlo" - co Ty na to, Zelik?? :)

Ambrozja

hmmm fredy Vs Jonson jest fajny i Sed of Chucky 2004 śmiechawa jest a co do twojego filmu Martwe zło to tez jest dobry film a co powiesz na Boogeyman napewno ci sie spodoba takie jak mówisz nawiedzone domy albo co zło czai sie pod łużkiem widze że masz dobry gust zupełnie taki jak ja, ja bardzo lubie horrory a co powiesz jeszcze na Hallowen. pozdro jak sobie przypomne jeszcze jakies dobre filmy to napisze a napewno napisze pozdro.

Mekeke_jv

BOOGEYMAN to kiszka (do ostatniego momentu mialam nadzieje na sensowne zakonczenie, niestety takie nie nastapilo - bardzo podobny film do "Fear of the dark", ktory byl tak kiepski, ze pozwolilam sobie go skomentowac ku przestrodze). SMAKOSZ owszem, ale jedynka i tylko do polowy. Dwojka to juz bylo tylko ganianie za autobusem pelnym dzieciakow. Raczej smieszne niz straszne. Szkoda, ze nie robia teraz dobrych, porzadnych horrorow. Albo ja jestem już wszystko co straszne widzialam i dlatego nic nie jest w stanie mnie teraz wystraszyc (oprocz plastikowych kosciotrupow w Zamku Strachow). Obecnie jest moda na thrillery. :) PZ!!

Mekeke_jv

BOOGEYMAN to kiszka (do ostatniego momentu mialam nadzieje na sensowne zakonczenie, niestety takie nie nastapilo - bardzo podobny film do "Fear of the dark", ktory byl tak kiepski, ze pozwolilam sobie go skomentowac ku przestrodze). SMAKOSZ owszem, ale jedynka i tylko do polowy. Dwojka to juz bylo tylko ganianie za autobusem pelnym dzieciakow. Raczej smieszne niz straszne. Szkoda, ze nie robia teraz dobrych, porzadnych horrorow. Albo ja jestem już wszystko co straszne widzialam i dlatego nic nie jest w stanie mnie teraz wystraszyc (oprocz plastikowych kosciotrupow w Zamku Strachow). Obecnie jest moda na thrillery. :) PZ!!

Ambrozja

Wiesz s takie horrory że napewno byś sie bala iść sama w nocy napewno są ale niewiem jakie sa ich tytuły bo niekture takie znam co naprade są horrorami ale wiesz niekture to sa jak komedie ale ja wole takie prawdziwe horrory.

Mekeke_jv

Pamietam, ze po "Blair Witch Project" mialam niezle jazdy (myslelismy, ze to na serio hihihi). Dwojka tez byla swietna. Doskonale pokazala jak ludzie potrafia zeswirowac, jesli tylko okolicznosci sa sprzyjajace (zbiorowa psychoza - czadzik). :) A ten "Malevolence" ogladales?

Ambrozja

powiedz mi czy ten film jest dobry Blair Witch Project bo go nie oglądałem ale mialem go oglądać powiedzmy że przeszedł mi koło nosa a co do tego filmu Malevolence to ja zobaczylem na stronie co można go ściągnąć więc weszłem na filmveb i wpisalem ten tytul i chciałem tak z ciekawości zobaczyć jak komentują ten film ludzie ale go nie ogladałem a ty go ogladałaś ??

Ambrozja

Jeszcze mi sie przypomnial taki film Smakosz 2, Resident Evil i Resident Evil Apocalypse bardzo dobre filmy

Ambrozja

Dlaczego nikt jeszcze nie wymienił: Piątek 13-go, Hellraiser, Noc żywych trupów? Przecież to klasyka

kisoon

O staaary... Smakosz 2, Alone In The Dark, Freddy vs Jason ??? Dobre filmy??? Kurde mola, teraz ludziom naprawde gusta powyginalo. Albo jestem gupi i nie skumalem, ze sie nabijacie ;). Jak dla mnie to wiekszosc filmow, co tu padla, to posmiewisko i wstyd dla tego gatunku, jakim jest horror.

użytkownik usunięty
khamenei

"ja też uwielbiam ogladać horrory ale takie naprawde powżne i naprawde przerażające ja naprzykład dałbym ci sobie oglądnąć np: Teksańska Masakra Piłą mechaniczną, Piła, Oszukać przeznaczenie 2 The Ring I,II, The Grudge Gothika" - hahaha, jak to są horrory to matrix jest filmem dokumentalnym. Te filmy nie mają nic wspolnego z horrorem poza tym ze ktos je tak sklasyfikowal. Przeciez to nie jest ani straszne ani nie ma klimatu, wielki szum i spory budżet na reklame i wmawia sie ludziom ze to są horrory, malo tego 'to TRZEBA zobaczyc' , to sa imitacje, podrobki horrorów- pseudohorrory, horroropodobne ale nie horrory.

użytkownik usunięty

Jedyne na co mozna teraz zwrocic uwage z tych ostatnich produkcji to "doll master" "r-point" i "madhouse"

Pozdro

użytkownik usunięty

A swoja droga Pila i oszukac preznaczeni owszem swietne filmy ale powtarzam nie horrory, i The ring rowniez jest dobry (tylko jedynka) ale nie jest to swieza produkcja dlatego jej nie wymianilem wsrod tych ktore warto obejrzec

widzę, że niektórzy by się nawet smurfów przestraszyli, skoro po Blair Witch Project mają "niezłe jazdy". "Lśnienie" rules. Mnie nie przestraszył, ale jest b. dobry.

Ambrozja

Ja wymienię PRAWDZIWIE KULTOWE HORRORY
"Nosferatu" z 1922 (stary, ale jary)
"Frankenstein" z 1931 (patrz wyżej)
"Psychoza" z 1960 (niekwestionowany klasyk)
"Noc żywych trupów" z 1968 (któż tego nie widział?)
"Dziecko Rosemary" z 1968 (Polak potrafi robić horrory:)
"Egzorcysta" z 1973
"Teksańska masakra piłą mechaniczną" z 1974 (remake tego filmu to młodzieżowe gówno)
"Szczęki" (tak, to JEST HORROR!)
"Omen" z 1976 (sequele są do bani)
"Halloween" z 1978 (pierwszorzędny "slasher")
"Świt umarłych" z 1978 (kontynuacja "Night of the living dead")
"Obcy" z 1979
"Lśnienie" z 1980
"Koszmar z ulicy Wiązów" z 1984
"Re-animator" z 1985
"Martwe zło 2" z 1987 (dwójka jest lepsza od jedynki)
"Wysłannik piekieł" z 1987
"Milczenie owiec" z 1991
"Martwica mózgu" z 1992 (trochę komedia trochę horror, ale znać warto:)
"Krzyk" z 1996 (w zasadzie pastisz, ale miłośnicy horroru znajdą w tym filmie wiele odniesień do innych obrazów tego gatunku)
"Krąg" z 1998 (japoński)
"Szósty zmysł" z 1999
"Inni" z 2000
To tylko część najlepszych horrorów w historii, nie wpisałem tu filmów Cronenberga ale również i te polecam:)

ocenił(a) film na 1
quentin10

no LOL w 80% z wymienionych w tym temacie filmów ciężko jest znaleźć objawy "straszności". Oszukać przeznaczenie, smakosz, blair witch??? To niby jest straszne? Boooo chyba spac w nocy nie pójde, bo na wspomnienie o tych filmach mam gęsią skórkę =)
Quentin dobre filmy wymienił: Noc żywych trupów, Egzorcysta, Szczęki, Omen, Halloween, Lśnienie TO SĄ pierwszorzędne filmy grozy!
(małe sprostowanie: ""Świt umarłych" z 1978 (kontynuacja "Night of the living dead")" -) Świt Żywych Trupów :P)

Klątwa Ju-On pierwasza część zwłaszcza

quentin10

moze sie nie znam ale "inni" to horror ??? ...najlepszych horrorów w historii...lol

quentin10

"Psychoza" z 1960 (niekwestionowany klasyk)???

No prosze cie... naprawde sie na tym bales?
Ten film nigdy mi sie nie podobal... ale nawet przez chwile nie myslalam, ze jest straszny... a horror to chyba straszny musi byc, czy nie?

quentin10

Rodzi się pytanie zasadnicze. Jak zdefiniować horror ? Film grozy (???) To za mało. Każdy z nas ma swoje lęki i boi się czego innego. Granica między horrorem a thrillerem jest bardzo płynna. Poza tym świat gna naprzód i coś co 50 lat wzbudzało lęk - teraz bawi. Kto pamięta słynne słuchowisko amerykańskiej radiostacji dotyczące lądowania marsjan oparte na motywach powieści Wellsa - Wojna światów. Ówczesna psychoza, lęk - wygnały tysiące ludzi z domów i stały się przyczyną niejednej tragedii w realu. A kto kilka lat temu wystraszył się oglądając "Wojnę Światów" z Cruisem ??? - chyba nikt.
Ja z moich ulubionych (które już nie straszą ale wybornie bawią) polecam całą serię hammer horrorów oraz oparte na motywach twórczości Edgara Allana Poe - filmy Rogera Cormana (Kruk, Studnia i wahadło, Zagłada domu Usherów). Młodzież będzie kręcić nosami ale to jest klasyka.
Ze współczesnych - jeden który sprawił, że naprawdę się bałem i nadal nie chcę wracać do niego mimo że już wiem jak się kończy - majstersztyk INNI z Nicole Kidman.
Głupawe gore horrory w których krew leje się strumieniami - odradzam. Strata czasu. Lepiej pójść do rzeźni i zobaczyć krzywdę na własne oczy.
Pozdrawiam

mylek3

Ogólna definicja horroru, to nie "film, który straszy", tylko taki, w którym występuje przemoc fizyczna, bądź psychicza, ale jej źródłe są jakieś zjawiska paranormalne. Dlatego już na wejściu piła odpada. Wszyscy mówią że to horror, ale to nie prawda! Thiler! Zasadnicza różnica - jak zabija człowiek to thiler, jak duch/demon/ufo horror. Ja osobiście polecam kino hiszpańskie - rec, rec 2 oraz produkcje pana Del Toro. Może nie są zbyd przerażające, ale ają fajny klimat i jak to się mówi - drugie dno :)

Ambrozja

A znasz "Zagłądę domu Usherów" z 1960 roku? Ma super klimat. Poza tym wspaniały jest moim zdaniem "Omen." Teraz niezbyt często oglądam horrory, lubiłam je jak byłam mała, bo wtedy chociaż jakieś dobre puszczali w tv. Nowe horrory mi się nie podobają, często są po prostu nudne albo przesadnie krwawe i bez klimatu.
Pozdrawiam

Ambrozja

The Thing, Hellraiser, The Grudge, Ring, Dog Soldiers, Lśnienie,

Ambrozja

A ja byłem mile zaskoczony filmem "28 dni".

mrufkojot

rzeczywiscie zaskoczenie to dobre okreslenie... wydawałoby sie że z tego tematu juz nic sie nie wyciagnie... i chociaż nie siusiałam po gaciach fabułeczka mi sie spodobała... i ten troche bardziej sajens fiction niz horror klimacik to cos dla mnie..... a czy ktoś kojarzy tą parodie horroru... Hmm "jezdziec bez głowy" och taki kochany dla zdesperowanych panienek

ocenił(a) film na 7
oki_2

"Blady strach"
Ten film bije wszystko

Abruzzi

Ja też jestem fanką horroró.Nie wiem tylko dlczego bo w zyciu obejrzalam dosłownie kilka porządnych sztuk.
Po pierwsze chciałam napisać do wtht vwls(dziwny nick...) ze jak juz pisze ze wszystkie te filmy sa horroropodobne itd to niech powie choc kilka tytułów tych "prawdziwych"wg niego horrorów.

W zasadzie mogę przyznać ze w zyciu oglądałam jeden jedyny film który naprawdę mnie przeraził.Siedziałam i podskakiwałam wytrzeszczalam oczy i nawet mi sie zdarzalo bezwiednie rozejrzec po pokoju a ze oglądałam w nocy sama(jak nalezy takie filmy ogladac)to pozniej mialam troszke problem z zasnieciem:)
poza tym był świetny bo miał FABUŁĘ spójną całość i sens-a horrory te nowsze zazwyczaj albo sa bez senus albo z jakimś dziwnym sensem...

No więc fanfary proszę :chodzi mi oczywiscie o "The Ring" wersja japońska.

Amerykańską oglądałam ale najpierw japonską-i jak na amerykanski horror to jest dobry ale japonska wersja lepsza.moze dlatego tak mowie ze nie lubie amerykanskiego stylu horrorw a azjatycki uwilebiam(choc juz mam dosyc straszacych dziewczynek)

Jeśli chodzi o inne dobre horrory to jak dla mnie(nikt tu nie musi sie zgadzac)dobre było jeszcze the Grudge-obowiązkowo oglądać samotnie nocą.Przyznam sie ze strasznie mnie korcilo zeby zajrzec pod kołdrę bo wydawalo mi sie ze cos tam siedzi ze mną:P I patrzac na czern uchylonej szafy tez mialam jakies dziwne mysli hehe

Innym świetnym Horrorem jest Shutter.Oglądac oczywiscie samotnie nocą.Mniam.

Inne warte obejrzenia filmy(aczkolwiek mnie juz wlasciwie nie straszyly najwyzej momentami:Czerwona róża Lśnienie Egzorcysta wersja stara(świetna scena ktora wycieto-jak ta mala zbiega po schodach glową w dół:))Blair Witch Project bardzo ciekawy pomysł dwójka praktycznie nie straszy ale fajny film.Reszta to raczej thillery z watkami horrorów.Nie oglądalam większosci starych horrorów bo mnie już nie starszą niestety np: próbowałam obejrzec martwe zło bo tyle ludu tak chwali a cóz...eeehhmm...

Z tego co wy piszecie to 28 dni faktycznie ciekawy pomsył.
Dog Soliders to dla mnie szmatławiec.
Jeździec bez głowy jako horror jest do niczego jako film jest świetny.
Blady strach dobry!

Abruzzi

"Heute Tension" - podpisuję się pod tym "nogiema i ręcamy" - film świetny! A poza tym w pamięci mam "Art Of The Devil 2". No i jakby nie patrzeć "Audiotion" Takashiego - chociaż to bardziej thriller, jednak ten klimat...

Ambrozja

Jeden z lepszych jakie ostatnio oglądałem to Francuski Ils (Oni). Zero efektów specjalnych, trzyma w napięciu czyli to czego sie wymaga. Z kultowych dodałbym może nie straszny ale klimatyczny, Christine. W ogóle ja za późno zacząłem ogladac horrory. Teraz nie ma takiego który by mnie przerazil zebym w nocy niemógł spac czy tez czuł niepokoj podczas ogladania. Jak chce to poczuc to wlaczam gierke typu survival horror.

Jeszcze chciałbym zwrócic uwagę na dwa filmy. Pierwszy to Unrest. Może też nie jest jakis górnolotny i niewiele osób będzie o nim pamiętac powiedzmy za lat 10, ale jak dla mnie posiadał świetny klimat. Drugi film to Sublime, który jest tym co tygrysy lubią najbardziej czyli horror psychologiczny. Przerazajace pomieszczenia szpitalne, wydazenia. Po tym filmie idąc na zabieg do szpitala napewno bylibyscie lekko spięci...

Ambrozja

Witam,najpierw do Mekeke...co ty masz z pisownią człowieku, co to za bełkot i ortografia?????????????????????
Wracając do tematu to ja także preferuje klasyke, faworyci to-Egzorcysta,
Noc żywych trupów i Poranek żywych trupów,Omen,Lśnienie ale to Kubricka, Coś,i Obcy jeśli można zaliczyć do horrorów.A z pozostałych to jest taki jeden film-TO,Kinga, totalna rewelacja, film zapomniany ale bardzo dobry, natomiast z klasyk bardzo mnie rozczarowała Teksańska masakra...nie jest to dla mnie wielkie dzieło.

sena9

COŚ (the thing) kurt russel...
Koszmar z ul.Wiązów...
Piątki 13...
Dead evil...
Z gierek na ps2-Silent Hill 1,2,3 (psychoza grac w nocy,będąc samemu w domu)

Ambrozja

Mnie się jeszcze podobał "Sesja 9". Jak ktoś nie widział, to polecam.

Ambrozja

Ostatnio to zaimponował mi "SEED" (GORE, "slasher" ) ..I to o dziwo zrobiony przez naszego prze ukochanego reżysera UWE BOLL :P:P . Poważnie wersja DIRECTORS CUT była ekstra ...

użytkownik usunięty
resistance

uwielbiam horrory, ale te najlepsze robili w latach 80-tych i na początku 90-tych

1.Trylogia Evil Dead
2.Hellraiser
3.Koszmar z ulicy wiązów cz.1
4.Piątek 13-tego
5.Laleczka Chucky

heh z tym się zgodzę . zresztą widać to teraz .Co drugi horror to jakiś REMAKE tego z lat 80'

ocenił(a) film na 5
Ambrozja

1.Koszmar z ulicy wiązów ( wszystkie )
2.Halloween
3.The ring
4.Krzyk
5.Laleczka Chucky

charlize13

Rec
Dom 1000 trupow
Ils
Dead Silence
Odwieczny Wrog
Zejscie
28 tygodni pozniej
Motel
Martwica mozgu
No i to sa dobre horrory :)

Ambrozja

Zemsta po latach (klasyk)
Zjadacz grzechów (ciekawy)
One Missed Call (japoński)
Mgła (1980)
Duch (klasyk)

Wymieniłem niewymienione przez innych (choć może przeoczyłem czytając).
Oczywiście jest wiele innych dobrych.
Pozdrawiam

caporal

"COŚ" Carpentera jest niesamowity i oby nikt sie nie zabieral za druga czesc ani remake. heh pamietam ze jak bylem maly to sie balem na "Tajemnica syriusza"... "Klątwa" jest bardzo ok "REC" ma cos w sobie napewno mimo, że tam same darcie mordy jest. koszmar, jasona i haloween trza obejrzec mimo ze az tak tam nie przerazaja chociaz jak przyjrzec sie na koszmar i lata premiery to nie dziwne, ze film byl oskarzany o namawianie do samobojstwa. "Lśnienie" zrobilo na mnie ogromne wrazenie. fajny byl serial "Królestwo" ale ta starsza wersja. a kto mi odpowie czy koszmar minionego lata to horror?

ocenił(a) film na 3
Ambrozja

wejdź na mój blog zobacz wypisałem naj horrory

Ambrozja

- Piątek 13-go
- Koszmar z ulicy wiązów
- Hellraiser
- Egzorcysta
- Omen
- Obcy
- Krzyk
- Oszukać przeznaczenie
- Laleczka Chucky
- Duch
- Żywe trupy romero
- Ringu
- Ju-On
- Coś
- Martwe zło
- Szczęki
- Lśnienie
- Gremliny
- Critters
- Frankenstein
- Dracula
- Mumia
- Wilkołak
- Predator
- Potwór z czarnej laguny (czy jakoś tak)
- Niewidzialny człowiek
- Dziecko Rosemary
- Powrót żywych trupów
- Godzilla
- King kong
- Władca życzeń
- Teksańska masakra piłą mechaniczną
Pozdro

horrormasterPL1

I JESZCZE:
- Halloween
- Nosferatu
- Psychoza
- A jednak żyje

Ambrozja

Nie wiem jaki rodzaj horrorów lubisz. Rownież jestem ich fanem i ciężko mnie ,,zadowolić''.
Z tych najbardziej popapranych to napewno:
Martyrs. Skazani na strach - jak dla mnie ten film jest aż chory :D

potem z moich ulubionych:
Dom 100 Trupów
Martwe zło
I Spit on Your Grave 1 i 2
Inkarnacja
Wzgórza mają oczy
Amityville
Powrót zła


ost byłem w kinie na : Ty bedziesz następny, Kronika Opętania - ale to są średniaki, Byłem jeszcze na jednym, ale nie pamiętam go, ani nazwy - bo byłem za mocno najarany ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones