PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=987}
7,6 48 230
ocen
7,6 10 1 48230
7,3 23
oceny krytyków
Arizona Dream
powrót do forum filmu Arizona Dream

co za gniot

ocenił(a) film na 2

chyba reżyser a jeszcze bardziej scenarzysta musiał być pod silnym wpływem jakiegoś psychotropu bo taki gniot nakręcić to trzeba mieć mega maxitalent... brrr

ocenił(a) film na 2
kyle_reese

ps. właśnie widzę że reżyser to także scenarzysta więc tym bardziej współczuje reżyserowi, bo widzom nie współczuje - wystarczające tortury przeszli oglądając tego szmatławca.

ocenił(a) film na 10
kyle_reese

Psychopato, jak nie potrafisz docenić wybitnego reżysera i jego filmu to się nie wypowiadaj !!!

RR1980

Zgadzam się z tobą. Emir Kusturica nie każdemu podchodzi, ale żeby tak źle się o nim wyrażać? No cóż, są ludzie i ludziska.

loginnuss

żebyś ty wiedział jak źle sie wyrażałem o nim podczas ogladania tego filmu to to że był pod wpływem czegoś to pikuś

okropnie nudny ale nie smutny nie śmieszny nijaki

użytkownik usunięty
Bzium_3

to jest film dla mądrych i inteligentnych ludzi.
ty taki nie jesteś więc nic dziwnego że taki prymitywny człeczyna tego nie rozumie.
tobie nawet środki nie pomogą pozostaniesz ograniczony.

ocenił(a) film na 6

"to jest film dla mądrych i inteligentnych ludzi."
a skąd pewność, że Ty takim jesteś?
ktoś Ci powiedział i uwierzyłeś?

a co do reszty to o gustach się nie dyskutuje
i nie mówię, że Kusturica jest do niczego bo niby skąd mam to wiedzieć
mówię, że jego filmy mi się nie podobają i ich nie rozumiem.

ocenił(a) film na 10
k_rach

Zapraszam do dyskusji, link pozostawiłem w komentarzach, wraz z wyjaśnieniem fenomenu tego filmu.

ocenił(a) film na 10
Bzium_3

http://www.filmweb.pl/film/Arizona+Dream-1992-987/discussion/Do+wszystkich+tych% 2C+kt%C3%B3rzy+nie+doceniaj%C4%85+tego+filmu.,2809773 Zapraszam do dyskusji, może zrozumiesz istotę tego filmu.

kyle_reese

Dokładnie nic w tym filmie nie było ciekawego, ani nie trzymało się kupy.

ocenił(a) film na 10
juve_10_2

http://www.filmweb.pl/film/Arizona+Dream-1992-987/discussion/Do+wszystkich+tych% 2C+kt%C3%B3rzy+nie+doceniaj%C4%85+tego+filmu.,2809773 Zapraszam do dyskusji, może przekonasz się, że sens to najgorsze co mogłoby się przytrafić temu filmowi.

kyle_reese

Przecież ten film jest zajebisty.
Dawno się tak nie naśmiałam.
Nie wiem, o co ci chodzi.

ocenił(a) film na 10
kyle_reese

Szkoda, że Ty na co dzień nie jesteś pod działaniem jakiegoś psychotropu może to sprawiłoby, że byś się przymknął.

kyle_reese

gówno widziałeś xd zajebisty film.jak nie lubisz kusturicy to mogłeś nie oglądać

ocenił(a) film na 9
kyle_reese

Przed chwilą skończyłam oglądać i jestem zachwycona , film jest magiczny , dawno czegoś tak dobrego nie widziałam . Nawet przez chwile nie spojrzałam ile została do końca . Rozumiem że nie wszystkim się podoba ale nazywanie go gniotem to już przesada .

ocenił(a) film na 8
kyle_reese

Gniot to nie był, ale "amerykański" Kusturica traci wiele, a już na pewno na miano magicznego nie zasługuje. Aktorzy niestety nie byli tak naturalni jak w innych filmach Kusturicy, którego uważam za geniusza. Troszkę się zawiodłem na tym filmie.

ocenił(a) film na 10
cny

Ten film to gniot? Ciekawe.. jakim trzeba być trefnisiem, ignorantem aby tak stwierdzić? Jest coś takiego jak filmowa metafora. Metafory Kusturicy uderzają głęboko w metafizykę, więc skoro się tego nie zauważa po co się męczyć, oglądać? Nie zmuszajcie się na siłę.

ocenił(a) film na 10
kyle_reese

ten film to z pewnością nie gniot. On ma w sobie jakąś głębię, skłania do refleksji. To nie jest prosta hisoryjka pod tytułem "i wszyscy żyli długo i szczęśliwie" Dziwi mnie twoja opinia gdyż w ulubionych masz naprawde dobre filmy.

użytkownik usunięty
kyle_reese

To, że ten film jest niekonwencyjny nie oznacza, żeby nazywać go gniotem i obrażać reżysera za pomysłowość!

użytkownik usunięty

chciałem napisać niekonwencjonalny, sorry trudne słowo ;)

ocenił(a) film na 10
kyle_reese

http://www.filmweb.pl/film/Arizona+Dream-1992-987/discussion/Do+wszystkich+tych% 2C+kt%C3%B3rzy+nie+doceniaj%C4%85+tego+filmu.,2809773 Zapraszam do mojego linku, może mój wywód albo wspólna dyskusja przekonają Cię, że ten film to wybitne arcydzieło.

ocenił(a) film na 2
jaroslaw16

Dzięki, ale nie skorzystam.

ocenił(a) film na 10
kyle_reese

Patrzę na Twoje oceny i się Tobie dziwię. Wiele widziałeś a jednak masz coś nie tak z głową. Tak tylko mogę skwitować Twój komentarz pod tym filmem, komentarz który nie przystoi "Takiemu znawcy kina" jak Ty :D Skoro taki wysublimowany jesteś i tak szanujesz kino, to może wyjaśnisz dlaczego nie wejdziesz w link? Hmm może dlatego, że jesteś tak zapatrzony w siebie i masz gdzieś zdanie innych? Chyba masz za wysokie mniemanie o sobie, bo taka ocena pod takim dziełem jak Arizona Dream, nie świadczy o Tobie najlepiej. Nie masz wrażliwości niezbędnej do obcowania ze sztuką. Współczuję i jednocześnie proszę o to, abyś zajął się czymś co Cię nie przerośnie, np. pisaniem interpretacji utworów Popka.

ocenił(a) film na 2
jaroslaw16

Powiem Ci coś co jeszcze bardziej Cię zdziwi: otóż ja nie dyskutuje z ludźmi którzy oglądają horrory, bo to wg mnie oni mają coś z głową: a raczej z moralnością i brakiem wrażliwości.

ocenił(a) film na 10
kyle_reese

Jeśli o to Ci chodzi, to nie przepadam za horrorami i nigdy sobie ich nie włączam tak dla przyjemności. Jeśli aktualnie leci, to wtedy obejrzę, ale zwykle mi się nie podoba. Są jednak wartościowe horrory jak Dziecko Rosemary, których niedocenienie jest związane z jakimś upośledzeniem. Kyle Reese powiem Ci szczerze, że Ty nie powinieneś z nikim rozmawiać, bo zwyczajnie jesteś nielogiczny i jesteś hipokrytą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones