PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 135
ocen
7,5 10 1 51135
7,3 33
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

łzy

ocenił(a) film na 9

Przejrzałam kilka stron tych 360 wątków i nie znalazłam nic o płakaniu i chusteczkach :) A mnie ten film doprowadził do łez, co nie zdarzyło mi się w kinie od…nie pamiętam! Może to cecha niemych czarno-białych filmów o latach dwudziestych, a może cecha …arcydzieł?

Przeglądając wątki, zobaczyłam, jak skrajne oceny zbiera Artysta i jak wiele jest komentarzy do słów pani Holland. Oglądałam W ciemności (także Janosika i wiele innych jej filmów), wg mnie ten film jej się nie udał, był nudny, za długi, za ciemny, za dużo niesmacznego seksu itd. Nie da się porównać tych dwóch obrazów, ale jeśli za miarę piękności, wartości filmu przyjąć - czy potrafi wywołać łzy, czy zapiera dech i czy się nie dłuży – to wynik dla mnie jest oczywisty, a dla p. Holland – druzgocący :)

ocenił(a) film na 9
potasznia

Podpisuję się pod tym. Nawet jak oglądam trailer to mi się łezka w oku zakręci. Ten film to zekrainozwana, czysta poezja.

ocenił(a) film na 10
potasznia

Bardzo się cieszę gdy widzę ludzi doceniających ten film. Obraz obudził we mnie wiele uczuć i sam uroniłem nie jedną łzę podczas seansu.

ocenił(a) film na 10
potasznia

Jak mam 40 lat i jestem facetem - też płakałem - i to nie raz - podobne odczucia wywołuje u mnie Braveheart, Cinema Paradiso i Forrest Gump - niezależnie, która to już projekcja działa na mnie tak samo...
PS zapomniałem jeszcze o końcówce Stowarzyszenia umarłych poetów...

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

Ja co prawda nie płakałam ale wzruszyłam się nieraz a tę scenę jak George Valentin usłyszał dźwięk w swojej garderobie na planie ciszy uważam, jak już pisałam w innym poście , za jedna z najgenialniejszych z tych co widziałam w filmach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones