PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 135
ocen
7,5 10 1 51135
7,3 33
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

Unikat

ocenił(a) film na 9

Podobny film już nigdy nie powstanie, a to zapewnia Artyście długowieczność. Perfekcyjna robota.
Aktorstwo w najczystszej postaci, muzyka wybitna no i jedyny w swoim rodzaju nostaligiczno - optymistyczny klimat. Kino wcale nie musi zawsze szokować, ani męczyć
psychicznie, może być też rozrywką, a Artysta daje takową w najlepszym wydaniu.

ocenił(a) film na 9
wojtekrot

Zgadzam się. Przepiękny! Kwintesencja lat 20.

wojtekrot

Szczególnie, jeśli ktoś uwielbia stare filmy, które od aktorów wymagały warsztatu, a nie popularności. Ciągle myślałam o "Deszczowej piosence", tam też, tyle że w komiczny sposób, przedstawiono problem udźwiękowienia filmów.
Co do kina niemego... Człowiek, oglądając takie filmy, po prostu myślał! A nie czytał podane na tacy wypowiedzi aktorów, albo bezmyślnie słuchał lektora, a potem nie potrafi powiedzieć, o czym był film. "Artysta" kojarzył mi się z czytaniem książki - takie samo zaangażowanie, a nawet większe, ponieważ widz sam musiał wkładać w usta aktorów większość kwestii, odczytywać emocje, dopowiadać historię. Brawo, takie kino lubię, a nie komercyjne szmiry dla półmózgów....

ocenił(a) film na 2
wojtekrot

W latach 80-tych w niedzielne popołudnie zawsze zasiadałem przed telewizorem i oglądałem stare kino.
"Artysta" nie przeniósł mnie w tamten klimat.
Mam nadzieję, że film ten pozostanie unikatowy - tyle na temat (2/10).

ocenił(a) film na 10
Iwan24

A mnie przeniósł i zachwycił - też "zęby zjadłem na Starym kinie" , kolekcjach Chaplina, Haroldzie Lloydzie, czy Flipie i Flapie...(rocznik 1972)

wojtekrot

Skoro "Artysta" jest perfekcyjny, dlaczego wystawiłeś ocenę 9/10? Jaką wadę ma ten film? Pytam z ciekawości, bez złych intencji.

ocenił(a) film na 9
ashofthephoenix

Ocenę 10 staram się dawać najważniejszym filmom w dziejach. Choć jak zerkniesz na mój profil to zobaczysz że nie zawsze tak oceniam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones