PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93666}
5,5 5 058
ocen
5,5 10 1 5058
Atrakcyjny pozna panią
powrót do forum filmu Atrakcyjny pozna panią

Jedyne słowo jakie mi sie nasuwa przy określeniu tego filmu to "leniwy". Akcja toczy (a może nawet wlecze) się z prędkością żółwia bez tylnych łap, poziom aktorstwa nie zachwyca, a niektóre sceny czy nawet całe wątki filmu wydają się zupełnie niepotrzebne i bez znaczenia. Scen z humorem też mogłoby być więcej - w końcu to ma być komedia, a widziałem niejeden film z rodzaju tzw. sensacyjnych, podczas których dwa razy częściej się śmiałem.

Mimo wszystko to "lenistwo" akcji traktuję jako ogromny plus w czasach gdy filmy przypominają teledyski - migawki scen na których nie można dłużej zawiesić oka. Dodatkowo mamy tu pięknie, niemalże w wyidealizowany sposób ukazane krajobrazy wiejskie i kilka nawet śmiesznych gagów. Koniec to oczywiście klasyczny dla tego rodzaju filmów happy end, główny bohater w końcu odnajduje swoją połówkę i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Ogólnie rzecz biorąc film relaksujący, optymistyczny, lekki i przyjemny, niezbyt ambitny i niewymagający myślenia - w sam raz na rodzinne popołudnie do obejrzenia z babcią.

Jedno tylko było moim zdaniem niepotrzebnym zgrzytem - W którymś momencie jedna z kandydatek na żonę głównego bohatera nazwała jego dwóch kumpli pewnym niecenzuralnym określeniem. Moim zdaniem przekleństwa wogóle nie pasują do tego rodzaju filmu - to tak jakbyśmy oglądali kreskówkę z kubusiem puchatkiem i w jednej scenie widzimy wnętrze jego domku gdzie nad łóżkiem wisi plakat z gołą babką z rozchylonymi udami.
To nie "Pit Bull" ani "Psy" - jak dla mnie było to zupełnie nie na miejscu i reżyser wykazał się brakiem dobrego smaku wkładając w usta aktorki takie słowa w takim filmie.

ocenił(a) film na 3
atique

Mnie akurat nie zgorszylo owo niecenzuralne określenie.
Film miejscami zabawny, głównie dzieki Grabowskiemu, który rozruszał troszkę ten film. Było parę fajnych gagów no i piękne zdjęcia, przedstawiające wieś z sielankowej strony. Faktycznie niektóre sceny, a nawet watki możnaby wyciąc, bo nie maja wiekszego znaczenia (np. te "oględziny" nóżek panienki - na co to było w filmie, albo po co to odczytywanie listu od siostry). Film niespójny, beznadziejne zakończenie.
Ogólnie 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones