PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3980}
5,6 5 219
ocen
5,6 10 1 5219
3,8 4
oceny krytyków
Avalon
powrót do forum filmu Avalon

GENIALNE 9 !!!!

ocenił(a) film na 9

Bardzo mi sie podobało i calkiem przyjemnie oglądało.
Polacy się popisali.
Dla szarego polaka może być nie strawny japoński styl, czyli bardzo długie i statyczne ujęcia, ale to wedługm mnie podbija klimat.

Myślałęm, że coś jest z moim gustem skoro mi się podobał, a tutaj widze takie wpisy. Ale wystarczyło, że zajrzałem na pierwszą lepsza stronę zagraniczną, tudzież na filmiki z youtuba i komentarze, żeby się przekonać, ze film poza naszą granicą jest odbierany jako geniusz bliski ghost in the shell. Więc pozostaje pytanie, czy tylko polacy mają rąbnięty gust i nie lubią polskiej twórczośći mimo, że jest całkiem na poziomie ? czy może reszta świata ma spaczony gust ? bylem zdziwiony gdy na imdb znalazłem ogromną ilosc pozytywnych opini i małą liczne albo zadną złych:)

ocenił(a) film na 9
Redgard

*liczbę :D i żadną złych :D


inna sprawa, że jest to napewno specyficzny film i trudny w odbiorze;)
jak dla mnie Mamoru zrobił bardzo dobry film wraz z polską ekipą, ciekawy stylistycznie i jakże inny od filmów pokroju szybcy i wściekli, alive, czy innych filmów budowanych na szybkich cięciach i sekundowych ujęciach.

Choc przyznam że scney walk są nagrane genialnie

Redgard

dlaczego w Polsce został źle odebrany? Ponieważ Polacy mówią z reguły po polsku i widzą (słyszą) na pierwszy rzut oka, jakie w tym filmie dialogi są sztuczne. Ziomek z Japonii, który je układał tego nie widział, nie widzą tego też ludzie za granicą. Ten film został nagrany "w sposób japoński", ale niestety sztywne teksty nie zostały w żaden plastyczny sposób przełożone na nasz język, tak żeby się tego dało słuchać. Autorzy sami przyznali że nagrali ów obraz w obcym języku, aby pogłębić odczucie alienacji bohaterów.
Pozdro

Redgard

aha i jeszcze co do aktorów- foremniak zagrała tak żałośnie że żal... Typiara co jest jakąś tam niby kozaczką w tą giere, ledwo co biega.. Powinni jej zrobić jakieś testy na sprawnośc fizyczną albo coś, wogole niewiem jak mogli do takiej roli wziasc panienke z telenoweli, która mimo że niby jest profesjonalną aktorką zagrała mocno nieciekawie (nie uciekając się do obelg) nawet w scenach SIEDZENIA! Mogli wziąć jakąś pierwszą lepszą typiarke z jakiegos kursu karate, boxu czy czegokolwiek innego, w scenach sprawnosciowych zagrala by o niebo lepiej, a i w scenach gadanych czy siedzonych i tak gorzej od foremniakowej by wypasc nie mogla elo!
ps. reszta aktorów tez sie chyba starala dostosowac do poziomy glownej bohaterki, niewiem jak rezyser mogl nie zauwazyc tego, dla filmu naprawde bylo by lepiej zeby nie byl realizowany w Polsce:(((. Ale jak se pomysle ze to sam tworca gitsu zdecydowal sie przyjechac do polski to :)))

ocenił(a) film na 10
kot6969696

Nie zgadzam się z Tobą! Foremiak zagrała fajną rolę. Czy typowy gracz komputerowy siedzący przed monitorem czasami całą noc i kolejne nie wygląda po prostu zwyczajnie (nie chodzi mi o przekrwione oczy)? Dobra rola Foremiak i innych. Ten film nie miał być kolejną sieczką a'la amerykańską i dziwią mnie niektóre opinie typu: "Mogli wziąć jakąś pierwszą lepszą typiarke z jakiegos kursu karate, boxu czy czegokolwiek innego, w scenach sprawnosciowych zagrala by o niebo lepiej..." Czy widziałeś coś innego oprócz szajsu z ameryki? Czasami nie chodzi tylko o to czy aktor dotknie czubkiem dużego palca u nogi swojego nosa i będzie z tego wielki szał ;) Filmy azjatyckie wyróżniają się pod tym względem że jest coś więcej oprócz tego co się widzi na ekranie. Nasz umysł buduje resztę.

ocenił(a) film na 9
kryha666

Po pierwsze nikt prawie z tych co się wypowiadają źle o filmie nie widziała go od początku do końca. A jeśli nawet, to większość nawet nie zrozumiała ostatnich 20 minut.

użytkownik usunięty
Redgard

a Ty wielce madry i oswiecony;)...
mi osobiscie film sie nie podobal...a najbardziej gra foruemniak. Caly film wyglada jakby polknela kij od szczotki a mine ma taka jakby wszedzie unosil sie nieprzyjemny zapach...biega jak pokraka i ma ruchy drewnianego chodaka. Po prostu zalosc bierze...
Po tworcy GITS spodziewalem sie czegos lepszego...znaczenie lepszego. Nawet animacje i efekty specjalne byly kiepskie:(
Jedyne co trzyma poziom do muzyka Kenji Kawai, jak zawsze genialna!:)

ocenił(a) film na 8
kot6969696

Do nas Oshiiego przyciągnął sprzęt militarny, a Foremniak wybrał bo mu przypominała Kusanagi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones