PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3980}
5,6 5 219
ocen
5,6 10 1 5219
3,8 4
oceny krytyków
Avalon
powrót do forum filmu Avalon

Nasz świat

ocenił(a) film na 10

Moim zdaniem twórcy filmu chcieli zasugerować: nasz świat, rzeczywistość, w której żyjemy... to tylko jeden z poziomów gry komputerowej ( w tej chwili nie pamiętam dobrze tego cytatu, ale brzmiał on mniej więcej tak: >> Stworzenie tego poziomu wymagało ogromnej ilości danych. Niezależne postaci posiadają w nim dużą swobodę i nie wolno im zrobić krzywdy, inaczej zostanie się usuniętym z gry<< )

ocenił(a) film na 10
radoslaw_4

Wow to tak jak dosłownie w filmie 13-te piętro. Dzięki za przypomnienie (widać przeoczyłem ten fragment, ale tę ideę czuć bardzo wyraźnie, na końcu to już dokładnie -zresztą samo "class real" mówi za siebie:) Dlatego dla mnie jest to perełka, drugi Matrix (nawet forma ukazania początkowych napisów się doń odwołuje). Sam jestem bardzo szczęścimy, że obejrzanemu ten film i od czasu do czasu się nim inspiruje (szczególnie podnoszącą na duchu, doniosłą muzyką z tą puentą w refrenie: "ŻYCIE JEST WSPANIAŁĄ PRZYGODĄ..").

Czy znasz, czy ktoś zna filmy /jak np. Incepcja/ gdzie podobnie sugeruje się, że "nasz świat, rzeczywistość, w której żyjemy... to tylko jeden z poziomów gry " (najmilej było by też, aby sugerowały też jak się w niej odnaleźć, tzn. jej cel i zasady). Widzę dużą potrzebę stworzenia tego typu filmów (bo to jakby szkolenie poprzez samo naśladowanie, utożsamianie się z bohaterem).

Ogólnie idea bardzo ciekawa i bliska mym poglądom (nawet można rzec udowodniona i wyjaśniona min w książkach: "Przeznaczenie dusz" - Newton i "Rozmowy z Bogiem" Walsch", które nie mają wiele wspólnego z religią, a raczej rozjaśniają jej mity ukazując wielowymiarową konstrukcję rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones