Bałkany

Secret Agent

1936 1 godz. 26 min.
6,4 737
ocen
6,4 10 737
491
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
powrót do forum filmu Bałkany
 • całkiem niezła opowieść o szpiegach. W porównaniu do Człowiek, który wiedział za dużo z 1934 czy Numer siedemnaście bądź Złodziej w hotelu jest genialny.
  jak na razie widziałem tylko 7 filmów, ale tylko psychoza, starsza pani znika i ten film sprawiają, że zgadzam się, że Alfred to mistrz...

  po za tym postać generała jest bardzo ciekawa i przyciągająca.
  pomysł, aby zabić nie tą osobę co trzeba był bardzo dobry.
  tylko ta końcówka po tej kraksie jak ginie generał to jakaś "ściema"... kiepska scena, ale 1 kiepska na kilka czy -naście dobrych, to nic takiego

  naprawdę polecam.

 • panna_x_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  Wookie_LG Film też mi się bardzo podobał. Dziś obejrzałam i mnie wciągnął niesamowicie. Ogólnie to lubię hitchocka i starsze filmy, widziałam kilka jego filmów i nawet są niezłe. Ten akurat podobał mi się dużo bardziej niż Starsza pani znika, mimo że tamten zły nie jest. Ale ten przebardzo mi się spodobał. Znasz moze inne filmy szpiegowskie w podobnym klimacie? Bo takie z Bondem to nie bardzo mi leżą.
  Postać Generała wykreowana super, wyrazista, groteskowa, no świetnie go przedstawili. I ta gra aktorska :)Moim zdaniem jak generał ginie po kraksie to akurat dobre rozwiązanie, scena jest groteskowa, jak i ta postać w całym filmie. Poza tym co mogli zrobić z tą postacią? Jakoś należało się go pozbyć. No mogli go zostawić, ale nie wiem czy to nie budziłoby zbyt mieszanych uczuć u widzów, był dość odrażającą postacią, śmieszną ale i odrażającą, i gdyby tak sobie wyszedł bez szwanku po tym wszystkim, to byłoby takie sobie. Widzowie jednak lubią, kiedy zło zostaje ukarane w jakiś sposób. Ja tak to odbieram. Oczywiście, to takie moje zdanie, można różnie do tego podchodzić. Mnie osobiście nie podobałoby się zakończenie, gdyby zginął tylko Marvin, bo budził u mnie sympatię, a Generała po tym zostawiliby w dobrej formie i żyłby długo i szczęśliwie. A film ogólnie też jest dla mnie ciekawy, dobry i warty polecenia.

 • panna_x_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  panna_x_filmweb Znasz może jakieś podobne filmy szpiegowskie? takie, gdzie też postać szpiega- przeciwnika wzbudza mieszane uczucia, bądź sympatię, współczucie?

 • mr_wall ocenił(a) ten film na: 8

  panna_x_filmweb The Conversation 1974
  Tinker Tailor Soldier Spy 2011
  The Departed 2006
  Starsza pani znika (Hitch 1938)
  Numer siedemnaście (Hitch 1932)
  The 39 Steps (Hitch 1935)
  Saboteur (Hitch 1942)
  Człowiek, który wiedział za dużo (Hitch 1956)
  Topaz (Hitch 1969)
  The Russia House 1990
  Citizen Kane 1941 (nie jest filmem szpiegowskim, ale jest ciekawy, element zagadki)
  Powiększenie 1966 (też nie jest szpiegowski, ale główny bohater prowadzi prywatne dochodzenie)
  The Anderson Tapes 1971