PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 161
ocen
6,0 10 1 65161
7,1 31
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

Bardzo dobre kino, świetna praca reżyserki i świetne zagłębienie się w umysły bohaterów.
Najlepsze jest to, że film nie jest jednoznaczny i można go interpretować na różne sposoby. "Nic
nie jest takim jak się wydaje". Nie można brać tego filmu dosłownie. Chodziłam do szkoły
filmowej i wiem, że ten film i zdjęcia do filmu to świetna robota. Nie uważam też żeby był to film
dla masowego odbiorcy, który zwyczajnie go nie zrozumie. Zbyt jesteśmy przyzwyczajeni do
tendencyjnych horrorów, w amerykańskim stylu. A tutaj jest bardzo dużo psychologii,
wewnętrznych uczuć bohaterów i problemów z którymi się zmagają. I z którymi sobie nie radzą.
Dawno nie widziałam horroru z głębszym sensem. Nie wiem dlaczego ma tak słabą ocenę. Na
zagranicznych serwisach ma oceny o wiele wyższe, a w naszym kraju żyją chyba sami
malkontenci ;) Co do samego wyglądu potwora - przecież taka jest koncepcja, czemu to
krytykować? W dodatku nie można porównać go do innego babadooka, bo postać jest
wykreowana. Obniżanie oceny filmu tylko dlatego, że nie podoba nam się koncepcja wyglądu (?!)
postaci, nie jest na miejscu. Krytykiem też trzeba umieć być.

ocenił(a) film na 6
kirka_

Hej, chcę się wybrać na ten film do kina, ale spotkałem się z różnymi opiniami. Mogłabyś mi doradzić czy warto? Nie chodzi mi o ujęcia, czy też wybitną grę aktorską, a o strach odczuwany podczas seansu. Mogłabyś go przyrównać do jakiegoś innego horroru, żebym miał rozeznanie (tylko proszę nie do "Dziecka Rosemary").

ocenił(a) film na 9
Hasan89

Witam, jeśli chodzi o strach ciężko mi porównać do innego horroru. Jest to bardziej kino grozy. Momentami trzymał w napięciu i adrenalina wzrastała, ale Babadook nie jest typową "jatką".
Może do Omenu mogłabym go porównać jeśli chodzi o strach/napięcie? Nie wiem czy to dobre porównanie. Tak jak mówiłam, ciężko mi porównywać ten film do innych. Polecam obejrzeć chociażby po to, by wyrobić sobie zdanie :)

ocenił(a) film na 6
kirka_

Aha, ok, przekonałaś mnie. Z tego co słyszałem to jest w klimacie Sierocińca czy Szeptów, nie wiem czy widziałaś te filmy i mogłabyś się jakoś do tego ustosunkować?

ocenił(a) film na 9
Hasan89

Tak, klimat można by skojarzyć z Sierocińcem. Ale tak jak mówiłam, ciężko mi porównywać bo to dość nietypowy film. Trochę przytłaczający, nie każdy lubi tego rodzaju kino :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones