PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 159
ocen
6,0 10 1 65159
7,1 31
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

Babadook nie powinien być kategoryzowany jako horror, bardziej odpowiedni gatunek to dramat psychologiczny. Jennifer Kent jako debiutantka nie dość, że miała wspaniały skład, aby zrobić ten film - Essie Davis w głównej roli to strzał w dziesiątkę - to na dodatek zabrała się za film jak zawodowiec. Każda scena, została przez nią zrobioną fenomenalnie.
Osoby pragnące obejrzeć kolejny horror-straszak, mocno przejadą się na Babadooku. To nie kolejna Piła czy Paranormal Activity. Film pani Kent to rewelacyjna anomalia, dlatego ma tak niską ocenę.
Film można interpretować różnie, a jak każda z osobistych interpretacji potwierdzona zostaje obrazem i dźwiękiem to oznaka niezwykłości dzieła.
Ja odebrałem film jako walkę między miłością do dziecka a do ojca głównej bohaterki. Co jest silniejsze miłość do dziecka, czy do wymarzonej drugiej połówki? Jennifer Kent dała mi swoją odpowiedź.
Polecam, ale nie na wieczór przy piwie z gronem znajomych(od tego jest np. Winter Soldier czy Jestem Legendą).
8+/10

ocenił(a) film na 8
Ifryt

A właśnie, że to jest horror po prostu ma dwuznaczne wydarzenia, które pozwalają wyjaśnić całość osobom, które nie trawią horrorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones