PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 159
ocen
6,0 10 1 65159
7,1 31
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

I mówi to koneser horrorów. Mocno słaby film... Tylko dwie sceny, które mogą cie przestraszyć, reszta to pretensjonalny crap, który udaje, że jest sztuką. 3/10.

ocenił(a) film na 10
Nowojorczyk

koneser za 3grosze ;)

ocenił(a) film na 3
daniello77

widzę, że prawda boli, film jest słaby, pogódź się z tym

Nowojorczyk

chyba neseser.

ocenił(a) film na 3
A_Ka_

widzę, że prawda boli, film jest słaby, pogódź się z tym

Nowojorczyk

filmu nie widziałem jeszcze, prychłem z tego nesesera.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

wniosek? jesteś ograniczony do oglądania tylko horrorów. Filmweb wprowadza w błąd czasami np. Spring Breakers - kolorowy plakat z nastolatkami - myślisz komedia, a to ciężki klimatyczny dramat. Foxcatcher - widzisz Tatuma i dramat sportowy o zapasach to spodziewasz się bardziej kina akcji, a tam ciężki dramat z powolną narracją o relacjach kilku ludzi ze sportem w tle czy chociaż by "pod mocnym aniołem" reklamowali film jako komedie, a to ciężki przykry dramat. Babadook reklamują jako horror ale to jest dramat psychologiczny z elementami grozy/thriller'a.
Zasiadałeś do horroru a dostałeś bardzo dobry dramat i dajesz 3... czyja to wina, że nie potrafisz ogladąć filmów? albo jak oglądasz tylko horrory to nie stawiaj ocen filmom z innego gatunku... proste.

ocenił(a) film na 3
___ice___

już w pierwszym zdaniu strzelasz sobie w kolano, bo mimo iż jestem wielkim fanem horrorów, to ten gatunek nie jest u mnie na pierwszym miejscu - wystarczy spojrzeć w profil, FW może czasem wprowadzać w błąd ale inteligentny człowiek nie da się wprowadzić w błąd, nigdy nie myślałem że Spring Breakers to komedia i nigdy nie myślałem, że Foxcatcher to kino akcji (lol, really?)

zwiastun Babadooka jasno daje do zrozumienia - to będzie horror, więc to nie wina FW tylko twórców filmu (wiele osób poczuło się oszukanych oglądając ten film), ale mógłbym to wybaczyć - lubię filmy psychologiczne, jednak ten film akurat jest słaby, fajne zdjęcia i pomysł, jednak wykonanie mogłoby być o wiele lepsze, PROSTE.

"jak oglądasz tylko horrory to nie stawiaj ocen filmom z innego gatunku" czy ja GDZIEKOLWIEK napisałem, że oglądam tylko horrory? człowieku, naucz się czytać zanim zechcesz cokolwiek napisać.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

swoją konkluzje opieram o twoją wypowiedź, a nie analizę twojego profilu... której zresztą nie mam ochoty robić. Tytułujesz się koneserem danego gatunku to wiedz co w takim razie o tobie sądzę. Co do Spring Breakers i Foxcatchera to popatrz jakie oceny mają tutaj tak dobre filmy. Stąd przywołany przeze mnie przykład.
Nie oglądam zwiastunów, bo są często przekłamane albo pokazują wszystko co najlepsze w filmie i tu znowu muszę przywołać przykład "pod mocnym aniołem", bo oglądają w tv reklamy tejże produkcji byłem święcie przekonany, że będę miał do czynienia z komedią... btw. sugerujesz się zwiastunami? (lol, really?)
Przy okazji nauczysz się nowej rzeczy... to nie twórcy robią zwiastun filmu tylko dystrybutor.
Cieszę się, że oglądasz też inne gatunki, ale złożeniem tego temu pokazujesz jak bardzo nie masz pojęcia o kinie. Ktoś cię wprowadził w błąd i masz pretensje do filmu... tak samo jak reszta gimbazy tutaj, która zasiadła do horroru, a go nie dostała i stawiają teraz 1, 2 albo 3 tak jak ty :) Jakby napisali dramat albo thriller i psychologiczny to 3/4 potencjalnych widzów o niskim ilorazie inteligencji, którzy oglądają tylko horrory i komedie nawet by nie włączyła tego filmu i jego ocena byłby całkiem inna. Zresztą co bardziej świadomy widz czy krytycy wystawiają wysokie noty i wpychają ten film do wielu rankingów, bo to bardzo dobra produkcja.
Co masz na myśli pisząc słowa "jednak wykonanie mogłoby być o wiele lepsze"? Co główna bohaterka słabo zagrała? b*tch please... ale dzieciak był mało irytujący? taki miał być... zdjęcia dobre, scenariusz ciekawy, muzyka i ogólny klimat bardzo dobry... reżyseria trochę kulała w punkcie kulminacyjnym dlatego jest 8, a nie 9 ode mnie i film jest w moim top 10 2014.

ocenił(a) film na 3
___ice___

i kolejny raz strzelasz sobie w kolano, błagam cię, nie ośmieszaj się już, bo nie jesteś lepszy od gimbazy, która wystawia jedynki bo spodziewała się jakiegoś fajnego horroru slashera - ty połkniesz każde pretensjonalne gówno, tylko dlatego, że film jest taki artystyczny, oh ah, nawet jeśli dany film ssie i tak właśnie jest w tym przypadku, przy okazji dowiesz się czegoś nowego - w mainstreamowych filmach to dystrybutor robi ziwastun tak, ale w niszowych filmach, a Babadook jest właśnie takim - to twórcy robią zwiastun, brawo dowiedziałeś się czegoś nowego, naprawdę współczuję ludziom, którzy czują się zobligowani do wystawiania temu filmowi najwyższych not, bo ten film przecież jest taki "cool" no i "krytycy wystawiają wysokie noty i wpychają do wielu rankingów", widać, że mało znasz się na filmach i mało w życiu widziałeś jeśli ten film załapał się do twojego Top 10 z 2014 roku, tyle ci powiem, nie udawaj, że jesteś znawcą i wielkim krytykiem i nie udawaj, że ten film jakimś wyśmienitym arcydziełem, tak jak już wcześniej pisałem, daj znać jak obejrzysz więcej filmów i poszerzysz horyzonty umysłowe, a nie tylko patrząc jaki wynik dany film ma na MC, łapka

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

no jasne... wszyscy są debilami tylko nie ty :)
pozdro.

ocenił(a) film na 3
___ice___

kolejny raz udowodniłeś, że nie masz pojęcia o czym mówisz... pozdro

ocenił(a) film na 8
___ice___

Z nieznane mi powodu, prawie kazdy po obejrzeniu 50-100 najpopularniejszych horrorów zaczyna tytułować się znawcą i koneserem gatunku. Czemu? Nie wiem.
Ale jak widać ciężko potem takim "specjalistom" przetrwać twarde zderzenie z rzeczywistością.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

To, ze obejrzales z 10 horrorow nieczyni cie koneserem. Wroc do prostych filmow, ktore bedziesz w stanie zrozumiec.

ocenił(a) film na 3
Dealric

Kolejny tępy idiota, który udaje że to pretensjonalne gówno jest arcydziełem? Nawet mi nie odpisuj, szkoda na ciebie czasu, bo takich jak ty zjadam na śniadanie, łapka.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

Właśnie pokazałeś swój żałosny poziom. Przykre, że jedynym twoim argumentem jest chamstwo i wieśniactwo, chłopczyku ;)
Ale co poradzić, niektórzy są za głupi na tak skomplikowane koncepcje jak dyskusja.

Lepiej poszukaj horroru nr. 11 do obejrzenia, zostaniesz prawdziwym specjalistą od gatunku!

ocenił(a) film na 3
Dealric

Może i byłem troszkę chamski w poprzednim poście, ale patrząc po twoich wcześniejszych dyskusjach i trollowaniu w komentarzach pod newsami, inaczej do ciebie nie dociera. I nie odniosłeś się do "pretensjonalnego gówna" - argumentu najczęściej zarzucanemu temu filmowi, więc tak naprawdę nie zależy ci na dyskusji tylko na prowokowaniu. "Niektórzy są za głupi..." - witam na "żałosnym poziomie", kolego. I ta gadka, że oglądnąłem 10 horrorów - wtf? O czym ty do mnie mówisz, bo nie rozumiem. Skąd wziąłeś tą liczbę, jeśli można wiedzieć?

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

Skąd wziąłem tą liczbę? O hiperboli nie słyszałeś?
Nie ma tu znaczenia 10, 50 czy 100. Chodzi o bezpodstawne mianowanie się koneserem gatunku o którym nic nie wiesz.
2. Cieszę się, że zrobiłeś taki piękny research na mój temat. Nie masz co robić w domu?
3. Nie stwierdzam, że jesteś za głupi po to by cię usilnie obrażać tak jak to robisz wobec każdego rozmówcy w temacie. To jest obserwacja. Którą, nawiasem mówiąc, ponownie potwierdziłeś. Tak jesteś za głupi na wiele rzeczy i jak widać wielu rzeczy nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 3
Dealric

błagam, dziecko, nie pogrążaj się, bo jak na razie to ty udowadniasz, że nie masz ZIELONEGO pojęcia o filmach i nie umiesz normalnie dyskutować, tylko obrażasz i prowokujesz - potwierdziłeś, że jednak jesteś tym trollem, za jakiego większość na tym portalu cię ma, dorośnij, pooglądaj więcej filmów i znajdź to czego ci brakuje, wtedy pogadamy, i proszę nie odpisuj mi na to, bo ja na pewno ci nie odpiszę po raz kolejny, strata czasu na próbę dyskusji z laikiem na poziomie ameby, buźka :-*

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

Jak dotad udowodnilem tylko tyle, ze jestes prostaczkiem bez pojecia o tym co mowi i probujacego zakrzyczec rozmowce by nie wyjsc na jeszcze wiekszego debila. Jak dotad bezskutecznie.
Ale kopac lezace i placzace dziecko nie wypada, takze zostawie cie abys dalej masturbowal sie nad swoim zerowym pojeciem o kinematografii.
Zreszta i tak nie ma co probowac dyskutowac z kims kto nie potrafi nic przeczytac ze zrozumieniem, juz nie mowuac o odniesieniu sie so tematu dyskusji.
Takze zegnam, smutny chlopcze.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Nie wiem i nie rozumiem za bardzo toku myślenia takiego typu ludzi... Piszesz cos do takiego bo szuka zaczepki , a potem wyjeżdża z tekstami o debilach, sprowadzaniu na ziemię itd. Ale merytorycznej dyskusji na temat praktycznie zero... No szkoda czasu, bo nawet jak mu wytkniesz błąd, który zauważy to się do niego nie przyzna.

ocenił(a) film na 8
___ice___

Taki tam dzieciaczek mysli ze hest fajny i nie moze zniesc przeciwnych opinii

ocenił(a) film na 3
___ice___

Rozumiem, że ten post jest odnośnie Dealrica? Bo ja nie użyłem słowa "debil", a on właśnie tak zrobił, między "prostaczkiem", "kopaniem leżącego dziecka" i "masturbacją". Dealric to troll, to każdy wie, więc nie polecam dyskusji z osobą, która nie ma pojęcia o kinematografii.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

słaba ironia... bardziej wierzę w to, że nie za bardzo potrafisz czytać stąd takie głupie konkluzje, które na siłę chcą być na poziomie.
"nie polecam dyskusji z osobą, która nie ma pojęcia o kinematografii.' jak nie polecasz dyskusji ze sobą to nie zakładaj takich durnych tematów i nie udzielaj się na forum.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

Gwoli ścisłości. Dealric nie mógł się odnieść do żadnego argumentu, ponieważ żadnego SENSOWNEGO argumentu nie podałeś. „Pretensjonalne gówno” nie jest argumentem, tylko oceną. Ponieważ nie podałeś argumentu dlaczego oceniasz film w ten sposób, to jest ona bezwartościowa.

Być może, argumentem miało być stwierdzenie – cytuje – iż w filmie są „tylko dwie sceny, które mogą cie przestraszyć” Ale skoro jesteś koneserem horrorów, to wiesz jakimi mechanizmami Gatunek się rządzi, więc rozumiesz jak idiotyczne jest to stwierdzenie. Tak więc litościwie to pominiemy.

Sam zapoczątkowałeś dyskusje, sam wyznaczasz jej poziom; pyskówka i bicie piany. Oraz poza, najpierw wytrawnego znawcy, potem kozaczenie. Jak podasz argument, to ludzie będą się do niego odnosić, jak nie... cóż, masz dyskusje na takim poziomie jaki chcesz.

Po za tym, nie możesz "zarzucić jakiegoś argumentu filmowi". ?????. Argument ma potwierdzić tezę. Twoja teza jest, iż film "udaje artystyczny" i jest "pretensjonalnym gównem". Jeśli podasz jakiś fakt lub okoliczność mające uzasadnić takie sądu to podaj. Jeśli nie daj sobie spokój. Na Filmweb jest już zbyt dużo "koneserów" zarzucających filmom "argumenty".

ocenił(a) film na 3
Nowojorczyk

Nie zesrajcie się, film jest słaby i tyle. A wystawianie 8,9 i 10-tek przez powyższe trolle tego nie zmieni.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

Już sam sobie odpowiadasz z braku poparcia?

ocenił(a) film na 3
___ice___

Ludzie, którzy znają się na rzeczy już wystawili swoje oceny i zostawili po sobie ślad w postaci brutalnych recenzji, więc... Mam tylko nadzieję, że niedługo ktoś inteligentny podzieli tutaj moje zdanie na temat tego pretensjonalnego filmu, który próbuje być na siłę artystycznym.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

http://www.rottentomatoes.com/mobile/m/the_babadook/

Nom, ludzie, ktorzy sie znaja wystawili oceny. Zupelnie inne niz takie dzieciaczki jak ty. Ale jak zwykle niczym nie poparte, puste slowa.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

Ludzie, KTORZY ZNAJA SIE NARZECZY, wystawili 153 pozytywne recenzje i tylko 4 negatywne co dalo filmowi srednia 8,2 na 10. Niestetybjak zwykle twoja opinia okazala sie bledna, a "fakty" wyssanymi z palca bzdurami.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

http://www.metacritic.com/movie/the-babadook
średnia 87/100... "ludzie, którzy znają się na rzeczy już wystawili swoje oceny" i wszystkie sa pozytywne. Użytkownicy w prawie 80% również wystawili pozytywny oceny... brutalny ślad to zostawił ktoś na twojej psychice i teraz tutaj mamy tego efekty. Nikt twojego zdania nie podziela... chyba, że złożysz kolejne konto i będziesz się "sam" wspierał. Poza tym kolejna osoba cię podsumowała.

Już byś chociaż nie pajacował z tą oceną, bo sam nie wiesz czemu taką, a nie inną wystawiłeś. Nawet nie potrafisz tego sensownie uargumentować. Patrząc na twoją poniższą wypowiedz to bardzo prawdopodobne, że jak widzisz "trójki everywhere" to może postaraj się o skierowanie na badania, bo ostatnio jak oglądałem pewien film (zagadka dla ciebie koneserze... co to za film? :) i gość też wszędzie widział liczby to okazało się, że ma schizofrenie.

ocenił(a) film na 3
___ice___

"Nikt twojego zdania nie podziela" - więc czemu inni tutaj na portalu też wystawiają trójki? A bronienie horroru wynikiem na MC jest żałosne, bo każdy wie, że horrory rządzą się swoimi prawami i pseudo-krytycy z MC często popełniali faux pas w ostatnich latach jeśli chodzi o recenzje takich filmów. Tak czy siak - ja jestem krytykiem i jeśli mam stać sam obrzucany kamieniami to nie mam z tym problemu - "The Babadook" to film bardzo pretensjonalny, z banalną fabułą i kiepską obsadą. Tyle.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

brak mi słów po prostu... była już o tym mowa, nie wiem czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy masz sklerozę... wystawiają trójki na filmwebie, bo nie mają pojęcia o kinie. Zasiadają do horroru, a nie dostają coś innego stąd tak niskie oceny... ludzie nie potrafią oglądać filmów.
Horrory nie rządzą się swoimi prawami tylko nie są kinem z najwyżej półki... tak jak to było kilkadziesiąt lat temu. Od lat 80-tych zaczęto kręcić slashery i inny crapy dla nastolatków... od tego momentu horrory zaczęły wiele tracić. Więcej się kręci papki tylko dla kasy zamiast kina ambitniejszego i w ten sposób dostajemy jeden dobry horror raz na rok czy dwa lata, a jak wyjdzie już to ludzie twojego pokroju robią z nim coś właśnie takiego. "Gunwo" masz pojęcia o kinie.
Jak ty jesteś krytykiem to ja jestem czarodziejem.

ocenił(a) film na 3
___ice___

Tak wiele osób przecież nie może się mylić, trójki, trójki everywhere.

ocenił(a) film na 8
Nowojorczyk

Określenie słaby dla filmu spełniającego w nadmiarze zalety horroru psychologicznego świadczy o niewiedzy i niezrozumieniu oglądanego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones