PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 159
ocen
6,0 10 1 65159
7,1 31
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

Nie polecam zdecydowanie ja daje 3/10 najgłupszy horror jaki widziałam.
Gra aktorska marna.A miałam na to do kina iść i bardzo dobrze że nie poszłam.

ocenił(a) film na 8

film mama 7/10 , babdook 3/10 gratuluje braku myślenia

użytkownik usunięty
dariusz1986pl

To że film że mi się nie podoba nie oznacza że nie myślę na filmach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Dealric

Czy dobrze przemyślanego to bym polemizował.

ocenił(a) film na 8
32ywis

Zapraszam, bardzo chętnie podyskutuję ;)

ocenił(a) film na 4
Dealric

Dziękuje za zaproszenie bo mam kilka pytań. W skrócie: Babadook - kim jest, skąd się wziął, jakaś geneza, co kolwiek. Koniec filmu? Jej mąż, piwnica, robaki, choroba psychiczna? Dla mnie bardzo słabo.
Ps: mam 30 lat i na horrorach zęby zjadłem. Dla przykładu, gdy miałem 7 lat wujek posadził mnie przed tv i do odtwarzacz vhs włożył kasetę kodaka z trzema nagranymi piracko filmami. Podaję tytuły:
http://www.filmweb.pl/film/Co%C5%9B-1982-4713
http://www.filmweb.pl/film/Martwe+z%C5%82o-1981-30709
http://www.filmweb.pl/film/Wys%C5%82annik+piekie%C5%82-1987-31326
Wchłonąłem jej jak gąbka.

ocenił(a) film na 8
32ywis

Kim jest? - Nikim nie jest. To personifikacja problemów psychicznych bohaterki.
Skąd się wziął? - Patrz wyżej. Z umysłu bohaterki.
Geneza - Śmierć męża.
Koniec filmu? - Matka opanowuje swoją postępującą psychozę. Zaczyna rozumieć, że nie może ukrywać problemu, to nie sprawi, że zniknie. Uczy się żyć ze smutkiem, w pewnym sensie pielęgnować go.
Piwnica? Zamiast bezsensownie próbować wyrzucić zle wspomnienia z głowy, rozumie, że musi znaleźc dla nich miejsce.

Nie wiem w jakim celu odczuwasz potrzeb pochwalenia się, od jakiego czasu oglądasz horror. Co to ma wnieść? Zastąpić argumenty?

ocenił(a) film na 8
32ywis

Kim jest? - Nikim nie jest. To personifikacja problemów psychicznych bohaterki.
Skąd się wziął? - Patrz wyżej. Z umysłu bohaterki.
Geneza - Śmierć męża.
Koniec filmu? - Matka opanowuje swoją postępującą psychozę. Zaczyna rozumieć, że nie może ukrywać problemu, to nie sprawi, że zniknie. Uczy się żyć ze smutkiem, w pewnym sensie pielęgnować go.
Piwnica? Zamiast bezsensownie próbować wyrzucić zle wspomnienia z głowy, rozumie, że musi znaleźc dla nich miejsce.

Nie wiem w jakim celu odczuwasz potrzeb pochwalenia się, od jakiego czasu oglądasz horror. Co to ma wnieść? Zastąpić argumenty?

ocenił(a) film na 9
Dealric

Podoba mi się Twoje rozumowanie. Wytłumacz mi jeszcze - dlaczego to wszystko tak naprawdę zaczęło się od dziecka? To dziecko "wymyśliło" sobie tego Babadooka... Z góry dzięki za wytłumaczenie :)

ocenił(a) film na 8
laoujepars

A czemu sądzisz, że dziecko wymyśliło Babadooka?

Babadook pojawił się w filmie po raz pierwszy w książce dla dzieci niewiadomego pochodzenia. Do tego wiemy, że bohaterka była swego czasu autorką książek dla dzieci.

ocenił(a) film na 6
laoujepars

Pojawiła się na forum sugestia jakoby stan w który zapada kobieta objawiał się zawsze w dniu śmierci męża. Czyli dziecko coś przeczuwało wiedząc że zbliżają się kolejna rocznica. Możliwe, iż to co widzieliśmy w filmie to była tylko jedna z części corocznego cyklu. Dziecko wiedziało, że to ten "magiczny okres" kiedy mama zmienia się w bestię i przyszykowało na te okazje rozmaitą broń.

użytkownik usunięty
32ywis

Hej ja też się nad tym zastanawiam ale jak widać tu każdemu musi podobać się ten film bo jak masz już odmienne zdanie to masz zarzucany brak myślenia i swojego zdania też już nie możesz mieć.Przykre ale tak to jest każdy tylko umie cię skrytykować i nic więcej

ocenił(a) film na 4
owsiakando

Zachowałeś się jak obywatel USA. Nie wstyd Ci?

32ywis

Wstyd mi , padam na kolana i prosze o wybaczenie szanownego Pana.

gra aktorska to akurat jedna z największych zalet tego filmu więc osobom czytającym ten komentarz radzę się nim jednak nie sugerować

ocenił(a) film na 9

gra aktorska marna !!???

użytkownik usunięty
karolajn666

Mnie osobiście to dziecko działało na nerwy a moją opinie niech nikt się nie sugeruje ja pisze co myślę mi się nie podobało.
Jeżeli wy się zachwycacie tym filmem ja nie muszę.
Akurat horrory lubię oglądam dużo i zdecydowanie widziałam lepsze

ocenił(a) film na 9

Jeśli działało Ci na nerwy, to znaczy, ze dobrze zagrało - taki był cel. Przecież ten chłopak zdenerwował wszystkich, łącznie ze swoja matka. Widza tez miał denerwowac. :) ale szanuje Twoja opinie. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
karolajn666

Dzięki ja akurat byłam w kinie na Annabelle i na Diabelska plansza Ouija.
I nie żałuje powiem szczerze idzie się wystraszyć a to właśnie lubię w horrorach

ocenił(a) film na 8

najgorszy ?? a widziałaś więcej niż dwa? bo jakoś nie kupuję tego. zaraz po obejrzeniu mnie myśl naszła, iż pomimo tego, że film jest niezły to widzowie w polsce go nie ogarną. za bardzo metaforyczny, za dużo w nim "niehorroru". tak samo było z "you're next" czy z "house of devil" Ti Westa (choć tu przeszkadzały widzą inne aspekty). podobny jesli chodzi o konstrukcje jest np' citadel", który bym poleci (gdyby było komu).

użytkownik usunięty
shooshew

Hmm tak się składa że od dziecka oglądam horrory ale nie będę nic nikomu udowadniać ponieważ tu jak ktoś ma odmienny gust już jest źle.
Sorki ale to jest moje zdanie jeśli ci się nie podoba to masz pecha

ocenił(a) film na 8

ja? niby dlaczego? z reszta ja też tylko wyrażam swój pogląd w temacie. tak się składa, że ja też karmie się horrorami różnej maści i choćbym miał szukać dziury w całym to nie jestem w stanie sklasyfikować baby nawet jako średniaka (nie mówiąc już o nazywaniu go najgorszym). a co z kolejnymi częściami pił, złych skrętów i najnowszej teksańskiej albo remakiem leprechaun'a?? (bo to były złe filmy - w moim odczuciu).

użytkownik usunięty
shooshew

Sorki po prostu ja tez lubię horrory bardzo podobały mi się dom tysiąca trupów oraz bękarty diabła
A klasyką filmów psychologicznych jest Wyspa tajemnic,lot nad kukułczym gniazdem,ptasiek.
Babadooka zrozumiałam nie przemówił do mnie ten film, ja go nie odradzam nikomu.
Ja lubię filmy typu piły mi się takie horrory podobają jak cube ,koszmary z ulicy wiązów ,wysłannik piekieł.
Sam Pinhead jest moją ulubioną postacią.Jestem fanem tych starych filmów typu ptaki ,omen itp.
Jak dla mnie psychoza jest klasykiem co prawda starym filmem ale ma w sobie to coś.

ocenił(a) film na 8

Cytuje:

nusia_12
26 paź 11:12

Nie polecam zdecydowanie ja daje 3/10 najgłupszy horror jaki widziałam.

... a potem...

nusia_12
3 lis 17:41
Babadooka zrozumiałam nie przemówił do mnie ten film, ja go nie odradzam nikomu.


Nie ma to jak hipokryzja ;)

Po 2, jakbys zrozumiala film to bys nie napisala ''najglupszy''. Film arcydzielem nie jest, ale biorac pod uwage horrory ostatnich lat, Babadook jest naprawdę porządnym kinem, ze swietna gra aktorska, mistrzowska Essie Davis, dzeciak jak dzieciak - zagrał wg mnie dobrze.

Widze tu niezly wysyp dzieci i trolli. Konto mam od niedawna, ale filmweb odwiedzam juz od kilku ładnych lat i kiedys chyba tak zle nie bylo...

użytkownik usunięty
Banan922

Hmm akurat tak się składa ze trollem i dzieckiem to sam jesteś.
A ja mam 30 lat więc nie wiem czy takim dzieckiem jestem pochwal się ile ty masz?

ocenił(a) film na 8

Ależ oczywiscie. Zwrociłem uwage na Twoja hipokryzje = jestem trollem.

30 lat? A styl wypowiadania sie jak gimnazjalistka wiec nie rozsmieszaj :)

Powodzenia i zycze dalszej hipokryzji w komentarzach ;)

użytkownik usunięty
Banan922

Tak bo nie dam srać po sobie.
To że tobie ten film się super podoba mi nie musi.
A sam zacząłeś że tu dzieci siedzą a sądząc po twoim zachowaniu to największym dzieciakiem jesteś ty

ocenił(a) film na 8

A kto sra po Tobie? Prosze Cie...

Gdzie napisalem ze mi sie film super podoba? Gdyby mi sie super podobal to bym dal 9 lub 10, a dalem 8 bo to dobre, porzadne kino - Twoj kolejny blad w rozumowaniu.

Gdybys nie chodzila do gimnazjum, wiedziała byś ze wypada jeszcze poprzec swoja opinie faktami. Marna gra aktorska tylko dlatego że dzieciak Cie wkurzal? (bo takie mial zadanie).... Wiesz wgl co to dobra gra aktorska? Masz niby 30 lat, ogladalas tyyyyyle filmow a nie wiesz co sklada sie na dobra gre aktorska?

Koncze komentowanie bo kazde zwrocenie mojej uwagi konczy sie slowami ''sam jestes dzieckiem i trollem'' ''najwiekszym dzieckiem jestes ty''. Typowa reakcja obrazonego dziecka. Strata czasu.

Pa :)

użytkownik usunięty
Banan922

Pooglądaj sobie dobre filmy psychologiczne typu Wyspa tajemnic ,Incepcja,Hannibal,Ptasiek itp.
I wtedy możemy pogadać o dobrej grze aktorskiej
Jak dla ciebie stratą czasu jest dyskusja ze mną to nie wiem po co dalej piszesz.Pa

Dla mnie jeden z najgorszych horrorów to " Wicked man" z Nicolasem Cagem.

Obejrzyj,może zmienisz zdanie

użytkownik usunięty
Corrolek

ok obejrze może i zmienie zdanie jak tylko będę mieć czas to przysiąde

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones