PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=212570}
7,2 1 749
ocen
7,2 10 1 1749
7,0 6
ocen krytyków
Bad Boy Bubby
powrót do forum filmu Bad Boy Bubby

Przepraszam za użycie kolokwializmu, jednak to idealne określenie moich uczuć po wczorajszym seansie tego dzieła...
Może to trochę dziwne, ale jest to najbardziej odrażający film, a jednocześnie ciekawy film, jaki widziałem...
Ludzie twierdzą, że "Salo" jest mocne..., że "Man behind the sun" bije resztę na głowę... Owszem..., to konkretne i kontrowersyjne filmy, jednak nie wywarły na mnie takiego wrażenia, jak ten.
Zasłużone 9/10.

ocenił(a) film na 7
Tybii

Muszę się zgodzić, iż film jest naprawdę oryginalny i co tu dużo mówić- bardzo specyficzny. Początkowo wywołał u mnie strach (naprawdę, chyba nigdy wcześniej tak się nie bałam na filmie), obrzydzenie, a potem chyba wszystkie z możliwych emocje- rozbawił mnie, później zaskoczył, następnie zniesmaczył, wzbudził do refleksji. Muszę przyznać, iż dla mnie- w odbiorze to obraz chaotyczny, a zarazem składający się w jedną, spójną całość, nie wiem nawet, jak to określić. Obejrzawszy wcześniej inne filmy Rolfa de Heera spodziewałam się czegoś innego, natomiast została zaskoczona- mile? Szczerze mówiąc i tego nie jestem do końca pewna. Film porusza ważne tematy- krytykuje człowieka jako jednostkę społeczną w obliczu wszelakich patologii, ludzką zawiść, hipokryzję, egoizm, znieczulicę, porusza także kwestie ludzkiej egzystencji i sensu życia- także radykalne poglądy dotyczące wiary.

Pozdrawiam, widzę, że mamy podobne zdanie co do tej produkcji ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones