PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1135}
7,9 18 823
oceny
7,9 10 1 18823
8,3 31
ocen krytyków
Barwy ochronne
powrót do forum filmu Barwy ochronne

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 10

Film niemal perfekcyjny! Jest to jak dotąd najlepszy film Zanussiego, który dane mi było oglądać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:
-idealizm magistra Kruszyńskiego. Oczywiście może on irytować odbiorcę, a także sprawiać, że zaczynamy pojmować jego postawę jako nienaturalną. Myślę jednak, że był to specjalny zabieg twórcy, który za pomocą kontrastu chciał podkreślić swój sprzeciw wobec panującego bezładu
-rozmowy Kruszyński/Szelestowski - absolutny majstersztyk!!! Odważę się nazwać je jedną z najlepszych dyskusji w historii polskiego kina. Gry słowne, utarczki, niezwykła inteligencja, błyskotliwość, przebiegłość i spryt starszego pracownika versus niezbyt udane przerzucanie piłeczki przez młodziana. W dodatku należy zauważyć również stopniowe zżycie się obu postaci wyrażane w scenariuszu m.in. poprzez odchodzenie od formy "pan" na rzecz "ty"
-posągową postać prorektora w czarnej Wołdze. Zdystansowany decydent, baczny obserwator to prosty symbol zniewolenia i braku wolności
-przegenialną grę Zapasiewicza. Co kto lubi, jego teatralne maniery nie muszą się podobać, ja jestem zauroczony!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones