PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 736
ocen
7,7 10 1 33736
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

co to wogóle za guw*o??? nie wiadomo kiedy sie smiac a kiedy plakac 0/10 daje i to jest moja opinia i prosze mi nie ublizac jakby cos bo to ejst moja opinia

ocenił(a) film na 10
halo3

Jesteś głupi czy ci za to płacą? Nie podałeś żadnych argumentów. "Ben Hur" to arcydzieło!

halo3

Nie umiesz nawet poprawnie napisać słowa "gówno" dziecko, więc do podręczników!

Stanley_Hartman

Kolejna niestabilna emocjonalnie osoba ogarnięta manią zaprowadzenia "nowego ładu" na filmwebie czyli bezczeszczenia klasyków na rzecz jakichś mało ambitnych wypocin.... Powiem tak kolego hamuj swoje skromne zdanie bo pisząc tak druzgocącą krytykę powineneś starać się dobierać adekwatne argumenty świadczące o Twoich przekonaniach.... Rozumiem że film nie musi się każdemu podobać ale to nie znaczy że masz go wyzywać od gówiem bo nie potrafisz nawet potwierdzić swojej opini jakimiś konkretnymi przykładami....

ocenił(a) film na 10
klejstos31

Niestety niektórzy nie dorośli jeszcze do udzielania się na forach, zresztą proszę zobaczyć na jego profil, dla mnie to jest ban na dzień dobry, ale niestety mamy wolność słowa.

użytkownik usunięty
halo3

Z takim stanem inteligencji nie potrafisz filmu docenić.

ocenił(a) film na 10
halo3

Ty nie istniejesz!

kolejny raz zmuszony byłem zapożyczyć parafrazy

ocenił(a) film na 9
Kazikowy

Nie Karmić Trolli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
WujekChu1ek

Szkoda słów dla osób pozbawionych szarych komórek.

ocenił(a) film na 9
Tomex1982

Szczerze nie przepadam za bardzo za tym gatunkiem filmowym, ale ten mnie maksymalnie i pozytywnie dobrze zaskoczyl... z resztą Spartacus z K. Douglasem też:)

ocenił(a) film na 8
WujekChu1ek

Nie sądzicie że George Lucas wzorował się na wielu klasykach tworząc swoje filmy. Wyścig ścigaczy w Mrocznym widmie jest wyrażnie wzorowany na wyścigu rydwanów z Ben Hura. Finałowy wjazd do stolicy Naboo to scena żywcem ściągnięta z Kleopatry ( jej wjazd do Rzymu ). Cały wątek zagarnięcia władzy z rąk senatu na rzecz imperatora to motywy z Juliusza Cezara. W Ataku klonów mamy klasyczne igrzyska z dzikimi bestiami mającymi pożreć skazańców. To nowa trylogia. Stara też czerpała z klasyków. Można tu wpomnieć chociażby bitwę o Anglię ( Nowa nadzieja ) czy Upadek Cesarstwa Rzymskiego ( Powrót Jedi ). odniesień jest znacznie więcej. Wymieniłem tylko pierwsze skojażenia.

Rahabiel

Wydaje mi się że to pozwoliło osiągnąć gwiezdnym wojnom taki sukces,
poza wyżej wymienionymi zapożyczeniami, najbardziej oczywistym wydaje się to, że Darth Vader nosi zmodyfikowany hełm żołnierza wehrmachtu ;)

użytkownik usunięty
gekonum

Ja bym raczej powiedział, że Lucas wzorował się na samurajskich zbrojach.

ocenił(a) film na 9

A mnie Imperium z Gwiezdnych Wojen kojarzyło się z Nazistami.

halo3

jezu kolejny idiota

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones