PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005940}

Bez wyjścia

No Exit
5,7 3 797
ocen
5,7 10 1 3797
5,2 4
oceny krytyków
Bez wyjścia
powrót do forum filmu Bez wyjścia

Obejrzałem sobie dziś wieczór, żeby miło spędzić Sylwestra. Miły, fajny wieczór z pierniczkiem, małą lampką i thrillerkiem na wieczór. Gdzie tam! Widziałem już trochę tych thrillerów, ale ja pierdyka, podczas oglądania chciałem odfrunąć do krainy wiecznej szczęśliwości. Nigdy, przenigdy w życiu żaden film aż tak mnie nie wnerwił, delikatnie mówiąc, jak ten. O ile pozytywni bohaterowie jeszcze myślą (ich reakcje nie są czasami wiarygodne co do sytuacji, ale to już kwestia aktorstwa), tak bandziory to totalne debile. Wiedzą, że mogą stracić wszystko. Wiedzą, że jak nie dostarczą wujkowi jakiemuśtam dzieciaka, to "ich zabije". I wszystkie przeciwności, w pewnym momencie przewaga protagonistów. Akuurat. Lepiej zadać jak najwięcej bólu, lepiej wykorzystać cały magazynek na Bogu ducha winną dziewczynę, niż ratować własny tyłek. Wiem, że piszę teraz trochę chaotycznie, ale może dzięki temu widać, jak bardzo jestem wytrącony z równowagi. Gościu jak gdyby nigdy nic morduje ludzi, którzy w krytycznej sytuacji mogli mu się przydać. I to akurat nazywa się chamskie wzbudzanie u widza negatywnych emocji. Dalej dzieją się densy florensy, aż do tego, o kurr..., finału. Dziewczynka i główna bohaterka siedzą w samochodzie, policjant przyjeżdża, gościu bandyta chowa broń pod kurtkę (takiej wielkiej maszyny aż zdziwko miałem że nie było widać, ale nie ważne). Bandyta oczywiście odwraca od siebie uwagę, po kryjomu chcąc unieszkodliwić dziewczyny. Babka strzela do niego w ramię, gościu upada krwawiąc, policjant "ręce do góry!". Dziewczyna wychodzi, ewidentnie wskazuje na broń po którą sięga bandzior, celując jednocześnie w bandziora. Co robi policjant? Strzela do dziewczyny, bo oczywiście jak debil dał sobie wmówić za sugerowaniem bandziora, że to ona jest ta zła. Strzela, wtedy badzior sięga oczywiście po broń, i policjant, zdzwiony, że zostaje zastrzelony. Po czym bandzior daje sobie beztrosko wbić szpikulec w szyję (choć to akurat jakkolwiek jest zrozumiałe więc się nie czepiam). No ja się wkurzyłem. Jakoś w drugiej połowie 2 aktu babeczki uciekają przez las. Jest zima, grubo na minusie, a ona w sweterku... Wszystko okej! Żadnego przemarznięcia, nic. Z dziewczynką już trochę gorzej, ale i tak. Jest chora, i to ciężko, fakt, dostała leki, ale porządnie zmarznięta, a po paru minutach jak była praktycznie na skraju, wstaje i zaskoczona "ojej, co się dzieje?". Film ma fajny klimat, świetny pomysł na intrygę i miejsce akcji, niezłe aktorstwo i niezła akcja, ale te wszystkie absurdy, nielogiczności i dziecinne zachowania ponoć profesjonalistów w swoich fachach (tylko czarnoskóry myśli z tych wszystkich mających broń) czynią z "No exit" przeciętny, nie wyróżniający się thriller. Ale to bym wybaczył, jednak tak wnerwiającego, delikatnie mówiąc, filmu, jeszcze nie widziałem. Uff... chyba już trochę ochłonąłem.

Seb6_ghostface

Mnie rozwalił motyw porwanie dziewczynki żeby dać ją „do lepszego domu”. Nikt nie kupiłby 10-letniego dziecka i to milionerów. No chyba, że tak tylko było powiedziane a w rzeczywistości miała iść na organy (ale była chora, więc wątpię) albo do jakiegoś zboka. Co do końcówki to mnie wkurzyła inna rzecz - laska miała przewagę w momencie jak trzymała ich obu „na muszce” i po prostu sobie wychodzi. Ja pierdziele, trzeba było im po pierwsze zabrać taker do gwoździ, który leżał na podłodze, mogła też kazać małej poszukać czegoś żeby ich związać (na pewno a aucie mieli coś) albo w najgorszym razie strzelić chociażby w kolana typowi, żeby nie był w stanie za nią iść. Mając taką przewagę i działając pochopnie - to było mega słabe i myślę, że w realu nikt by tak głupio nie postąpił. A ten taker, o którym piszesz, że schował go pod kurtką to on nie chował go pod kurtką tylko za samochodem dlatego tam stał. Policjant dupa, bo powinien wydawać jasną komendę, bo inaczej strzelam, a on z nim dyskutował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones