PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680709}
7,2 185 352
oceny
7,2 10 1 185352
7,4 47
ocen krytyków
Birdman
powrót do forum filmu Birdman

Film bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Zrobiony w konwencji teatralnej, aktorski pojedynek pomiędzy Keatonem a Nortonem przeradza się w serię szarż aktorskich ze wskazaniem na Nortona. Świetna praca kamery, sam broadwayowski teatr też gra jedną z głównych rol. Jego labirynt, symbolizuje błądzenie i zagubienie głównych bohaterów. Bardzo dobra muzyka.
Same plusy dla koneserów.
Nie do wiary jak Keaton się zmienił.

ocenił(a) film na 9
nawieczor

Świetny opis. Będę musiał go obejrzeć.

użytkownik usunięty
nawieczor

gdzie widziałeś?

ocenił(a) film na 8

Widziałem w Warszawie, pokazy po Camerimage pod koniec listopada. Film b. dobry ale specyficznie wyreżyserowany.

ocenił(a) film na 10
nawieczor

Można się spodziewać że Norton zgarnie w końcu oskara? :)

ocenił(a) film na 8
Mearas_fw


Norton zagrał b dobrze ale szarżował parę razy w sposób typowo teatralny.

użytkownik usunięty
Mearas_fw

Keaton!

ocenił(a) film na 8
Mearas_fw

Norton zagrał świetnie, ale Simmons w Whiplash jest w tym roku bezkonkurencyjny

ocenił(a) film na 7
Ksiunc

bez dwóch zdań, za to Keaton czy takie dobry? chyba na wyrost te zachwyty

ocenił(a) film na 8
nigganigga

jeszcze innych filmów z nominacjami aktorów pierwszoplanowych nie oglądałem, ale mogę już stwierdzić że Keaton powinien dostać, no ale znając Akademie Filmową zapewne dostanie Stephen Hawking...

ocenił(a) film na 7
Ksiunc

ale za co? za powrót?

ocenił(a) film na 9
nigganigga

Za genialną grę aktorską w tym filmie :)

ocenił(a) film na 8
Ksiunc

Jeśli chodzi o grę aktorską to jak dla mnie Norton gra zawsze tak samo . Wygląda jak by się miał rozpłakać. Drugi Nicolas Cage. Za to bardzo podobał mi sie Keaton i to jak się zestarzał na twarzy bo ciało ma dalej jak Batman ;) Też Emma Stone z jej wielkimi oczami jak postać z japońskiej mangi bardzo fajna. Co do samego filmu to na mnie największe wrażenie zrobił montaż i operatorstwo i i ujęcia kamery. W ogóle sposób ukazania Nowego Yorku i Broadwayu fantastyczny. W sumie bardzo udany film o aktorach, aktorstwie, teatrze ale i filmie. Polecam

ocenił(a) film na 7
imacon

zgadzam się z powyższym , ale gdzie Keatonowi do Gylenhaala z Nightcrawlera, jak dla mnie dostanie oscara tylko za powrót

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones