PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680709}
7,2 185 358
ocen
7,2 10 1 185358
7,4 47
ocen krytyków
Birdman
powrót do forum filmu Birdman

Obiektywna opinia

ocenił(a) film na 9

Po co się tak spinacie nad tym filmem? To że Wam wydał się przegadany, bez sensu i akcji przez Was wymaganej, to tylko świadczy, że nie udało się Wam go do końca zrozumieć.

Prawdopodobnie zaważyło to, jak podeszliście do tego filmu - zapewne chcieliście zobaczyć obraz realistyczny, miał być zrozumiały, logiczny? Tu jednak Inarritu pokazał inną formę, chciał przedstawić Birdmana z perspektywy pierwszej osoby, tak jak aktor odczuwał życie w tamtym momencie. Tylko nie chodzi o obraz widziany oczami bohatera - przynajmniej ja tak to odczuwam - jest to bardziej obraz ze snu.

Właśnie tak to odbieram, że znajdujemy się we śnie, w którym Riggan podąża za swoimi emocjami, marzeniami o ambitnym spektaklu, miłością oraz to, że walczy ze swoimi słabościami. Podążcie za swoimi snami, przypomnijcie sobie czego w nich doświadczacie, a następnie z tym poczuciem, spójrzcie jeszcze raz na ten film.

Czyż nigdy nie śniliście o tym że latacie, uczestniczycie w swoich marzeniach, prowadzicie długie dyskusje z osobami ze swego otoczenia, spędzacie czas z ukochanymi, ALBO WALCZYCIE I PROWADZICIE DIALOG ZE SWOIM DRUGIM "JA"?

Uważam że zrozumienie tego obrazu, leży w gestii każdego, jednak tylko z odpowiednim podejściem do niego. Odczucie satysfakcji i dygresji, powinno przyjść osobom, które potrafią utożsamić się z Birdmanem, wejść w jego skórę, poczuć wewnętrzną walkę z samym sobą czy z odbiorem przez innych, takim osobom posiadającym wewnętrznego artystę, rozumiejącym egzystencjalny ból istnienia...

W odniesieniu do opinii osób, nazywających ten film nudnym, przegadanym, dziwnym czy też nowatorskim, inteligentnym, wspaniałym - przychodzi mi tylko jedno do głowy - naznaczacie go etykietami, idziecie na łatwiznę, nie próbując go odpowiednio ocenić, bez pokazania jakie emocje Wam towarzyszyły podczas jego oglądania czy też po zakończeniu seansu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones