PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476192}
7,6 18 779
ocen
7,6 10 1 18779
7,7 6
ocen krytyków
Biutiful
powrót do forum filmu Biutiful

Obejrzałem dawno temu "pirata" z giełdy - film mnie zachwycił, chcę więc kupić oryginalne
DVD lub Blua Ray (zawsze tak robię ze świetnymi pozycjami - filmy z giełdy lu zassane z
sieci to tzw przesiew) wartościowe pozycje - oryginalne na pólkę dla przyszłych pokoleń...

RogerVerbalKint

Wybacz, ale młodzież woli Harrego Pottera.

ocenił(a) film na 9
Niepotrzebny

Ja też bardzo lubię Harrego Pottera - mówiąc szczerze, pomimo że oboje z żoną jesteśmy już po 40 r.ż, przeczytaliśmy wszystkie tomy książki pani Rowling, a także bylismy w kinie na kolejnych ekranizacjach, które zresztą (w wersjach oryginalnych DVD, a częściowo BD) spoczywają na półce i czekają aż nasz siedmioletni syn podrośnie - zaliczył pierwszą część, na drugiej już się trochę bał pająków...Cóż całkiem niezła pozycja jako film dla dzieci i potem dorastających nastolatków. Dla mnie kultowymi filmami dzieciństwa były Goonies, ET, Lost boys, Gremlins, Star Wars, Indiany Jonesy - obecnie dzieciaki mają Harry Pottera. Filmy typu Biutiful, to po prostu zupełnie inny format filmu, inna kategoria celująca w dorosłego, bardziej wymagającego widza...

RogerVerbalKint

Bardziej mi chodziło o to, że prędzej zobaczysz gadżety z Potterem, niż ten film na dvd...

RogerVerbalKint

Jak to jest że masz ponad 40lat a Goonies, ET, Lost boys, Gremlins, Star Wars, Indiany Jonesy były filmami Twojego dzieciństwa, skoro to były filmy mojego dzieciństwa a mam 34.Chyba, że w wieku 18 lat nadal uważałeś się za dziecko to ok ;)

ocenił(a) film na 9
Detoksynator

Goonies czy Lost Boys zaliczyłem z pierwszego VHS w szóstej, czy siódmej klasie szkoły podstawowej. Na Star wars czy Indiany Jonesy chodziliśmy do kina w okresie tzw wczesnej podstawówki - nie pamiętam już czy 3 czy 5 klasa. Mój rocznik to 1972...Jak dla mnie to okres dzieciństwa

RogerVerbalKint

Skoro jesteś 72' to jak Goonies i Lost Boys ukazali sie na VHS miałeś co najmniej 17lat,ale nie ważne...

ocenił(a) film na 9
Detoksynator

Gonnies 1985, Lost Boys 1987 - jakby nie patrzeć 1985 - 1972 = 13, zaś 1987 - 1972 = 15, pomijam fakt, że w tamtych latach nie było tzw. oryginalnych wydań VHS, zaś wyłącznie filmy kopiowane na czyste 180 i 240 min kasety, to rachunek jak najbardziej się zgadza...

RogerVerbalKint

To są daty premiery kinowej w stanach, zanim filmy doszły do nas na vhsach mijały co najmniej 2 lata mkay?

RogerVerbalKint

Powiem Ci, że nawet w Hiszpanii nie znalazłam. A książki o HP uwielbiam.

RogerVerbalKint

Ktos jeszcze kupuje piraty na giełdzie? : P

ocenił(a) film na 9
kbrs

Oczywiście - praktycznie co tydzień w cenie "zniżkowej dla stałego klienta 4 zł 50 gr sztuka - jest to dużo bezpieczniejsze niż zasysanie z sieci - przynajmniej nie zostawiam swojego nr IP, ani nie uiszczam opłat torrentowych...
PS filmy b. dobre i dobre po obejrzeniu kupuję na oryginalnym DVD lub BD - kolekcjonowanie filmów to moja największa pasja - choć zdaję sobie sprawę że pewnie w przyszłości filmy będą istnieć w tzw. chmurze na wardym dysku, gdzieś na wynajętym serwerze, zaś nośniki pewnie wylądują w koszu, aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu....Po latach zbierania do kosza poszła ogromna kolekcja kaset VHS, zupgradowanych do DVD właśnie. Mówi się trudno, ale po prostu nie mieściły sie już w pokoju

RogerVerbalKint

Jakich opłat torrentowych? No i tez nie rozumiem co ma do tego 'zostawianie swojego ip' ze ktos Cie w ten sposób znajdzie i pociagnie do odpowiedzialności? Przecież to śmieszne.

RogerVerbalKint

Ktoś zarabia na Tobie i mysli sobie- ale trafiłem jelenia ;)
Za torrenty nie ma opłat, a co do zostawiania Ip to żaden problem, przecież ściągnięcie filmu nie jest nie zgodne z prawem.Frajer jesteś LoL

ocenił(a) film na 9
Detoksynator

prawo zmienia się w tym kraju z dnia na dzień, zaś podobnych jeleni jak ja jest na tej giełdzie zatrzęsienie - pożyjemy, zobaczymy....

RogerVerbalKint

Co to za giełda? Możesz podac namiary?.Zawsze przyda się dorobić pare groszy ;)

ocenił(a) film na 9
Detoksynator

Kraków, giełda RTV, ul Balicka - jak przyjdziesz sprzedawać daj znać, ale liczę na zniżkę...

RogerVerbalKint

Jak wpadną tam psy to będzie po giełdzie.Ściągniecie filmu jest legalne, ale sprzedaż takiej pirackiej kopii już nie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones