PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476192}
7,6 18 779
ocen
7,6 10 1 18779
7,7 6
ocen krytyków
Biutiful
powrót do forum filmu Biutiful

To jest film, który bardzo osobiście dotyka widza, nie pozostawiając mu miejsca na emocjonalny dystans.Scenografia jest doskonała - jest nieodłączną częścią całości obrazu.W ogóle dla mnie ten film stanowi ciągłość, całość, pełnię - niekiedy miałam wrażenie że odbieram przedstawiany świat oczami Uxbala, że niemal jestem nim - tak mocno wchodziłam w dziejącą się fabułę.

Wg mnie to opowieść o człowieku który, gdyby nie był człowiekiem, zostałby świętym. O dobroci unurzanej w realności i ludzkich ułomnościach. Mogłabym tutaj długo się rozwodzić ale po co - niech każdy sam doświadczy swoich wrażeń. Dodam tylko, że Bardem był DOSKONAŁY, i nie wyobrażam sobie kto mógłby zagrać to lepiej.

agat337

Świętym? Handlarz nielegalnym towarem, zamieszany w handel prochami i pośrednictwo w nielegalnym zatrudnianiu emigrantów w nieludzkich warunkach, który oszczędził na grzejnikach co spowodowało śmierć wszystkich robotników....to tylko człowiek,który w okrutnej rzeczywistości nadal pozostał człowiekiem, nie robił tego z wyrachowaniem, tylko żeby zarobić na utrzymanie dzieci, kiedy mógł pomagał ludziom, ale nie był też znów bezinteresowny. Film ukazuje właśnie przede wszystkim człowieczeństwo...nikt w tym filmie nie jest po prostu dobry czy zły, wszyscy są ludzcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones