PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476192}
7,6 18 779
ocen
7,6 10 1 18779
7,7 6
ocen krytyków
Biutiful
powrót do forum filmu Biutiful

fatalny film

ocenił(a) film na 3

Inarritu bez Arriagi udało się zrobić jeszcze słabszy i bardziej pretensjonalny film niż Arriadze bez Inarritu. To już coś.

ocenił(a) film na 6
dany_s

Aż tak źle? Przez ostatnie pół roku obejrzałam sporo filmów, różnych, w tym dramatów. Pozwoliło mi to nabrać dystansu do wielu produkcji i wyrobić sobie pewien gust filmowy. W miarę jedzenia apetyt niestety rośnie. Biutiful nie porwał mnie specjalnie ale uważam że jest to dobre kino, smutne, prawdziwe, uczciwe bez make-upu, kolororu od którego można dostać oczopląsu i botoksu.

ocenił(a) film na 3
MissBetsy

smutny, prawdziwy, ok, ale monotonia tego filmu jest dobijająca, wszystko źle, wszyscy nieszczęśliwi, brakuje jakiegoś kontrapunktu, oddechu, przełamania tej ponurej atmosfery. Jak dla mnie to Inarritu się w tym filmie pogubił i przecholował i wyszło banalnie i nużąco. Make-up właśnie był, tyle że zamiast ukrywać zmarszczki, uwypuklał je.

ocenił(a) film na 6
dany_s

niestety ale dramat glównego bohatera waśnie na tym polegał, że ni ebyło odskoczni. Z czego miał się cieszyć w obliczu niesprzyjających okoliczności, a w końcu śmierci - nie tylko swojej. Myślę, że wielu podziela jego los. Pewnie, że ludzie prowadzą ciekawsze życie. Tyle, że wszysko zależy od punktu z którego się startuje. Dla jednych wyjście chociażby do kina będzie fantastyczną odskocznią od ponurej codzienności, innych w ostateczności zadowoli pod warunkiem ze będą podawać popcorn z colą. Nie wiem co bohaterowni filmu byłoby potrzebne do szczęscia, ale wiem na pewno co doprowadziło do jego nieszczęścia.

ocenił(a) film na 3
MissBetsy

powiedzmy że było dużo ciekawszych filmów o mniej ciekawych facetach. Tu dramat postaci Brdema robi sie dramatem filmu. Lepiej wypadają inne filmy w podobnych klimatachi hiszpańskich okolicach, z Bardemem też "Poniedziałki w słońcu" albo "Księżniczki", już bez Bardema ale tego samego reżysera.

ocenił(a) film na 6
dany_s

sprawdzę, pzdr

ocenił(a) film na 9
dany_s

Będę w opozycji. Facet wie gdzie się znajduje na kole życia i że nie ma przesiadki. I ta europejska policyjna codzienność.

ocenił(a) film na 6
dany_s

hmmm film "ciężarówa". Nie dałam rady obejrzeć go jednym tchem, musiałam robić krótkei "przerwy na reklamę" :] Należę do osób, które wolą w kinie oglądać może nawet fantastykę ale pozytywną... Na co dzień tyle negatywnych informacji nas bombarduje, że wolę aby kino było miłą odskocznią, niż gorzko przypominało o złu, które się wokół dzieje. Gadaniem i analizowaniem świata się nie zmieni. Bardem zagrał świetnie, film raził mnie swoją "niebieskością", ale ogólnie oceniam go dobrze, mimo że nie przepadam za taką depresyjną tematyką.

dany_s

Co do jednego się zgodzę. Ci panowie nie powinni się rozstawać.

ocenił(a) film na 10
dany_s

No, wątkowi chińskich imigrantów można nieco pretensjonalności zarzucić, ale reszta - cudo! Aktorstwo, zdjęcia i montaż tworzące poetycki wręcz nastrój i kilka niesamowitych pomysłów związanych z rozmową ze zmarłymi... Na pewno nie jest to film do pełnego docenienia za pierwszym razem.

dany_s

film jest świetny, trzyma tempo, autentyczność którą wącha się poprzez smaki hiszpańskie drugiego planu jest niezwykła. bohater ma podcinane nogi i nie robi z tego dramatu, zwyczajnie nie zgadza się z narzuconym losem. podcięcie nóg i wyrwanie z codzienności tu za sprawą choroby, wspólna linia dla każdego z filmów innaritu (ale i w każdym filmie refna na przykład) utzrymana. z filmu bije smutek i nieszczęście? bzdura, codzienność, zwyczajna walka o przetrwanie, o los dzieci. poza tym doskonałe aktorstwo bardema i tego młodego (w filmie jego syna). postać którą wykreował bardem jest tak autentyczna że aż kłuje.. dawno nie widziałem tak dobrego kina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones