PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 179 602
oceny
7,5 10 1 179602
7,6 49
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Denis Villeneuve to od teraz jest dla mnie numer jeden rezyserow zaraz obok Nolana,Spielberga i Pj Jacksona!.

To co zrobil z nowym Blade Runnerem to przechodzi wszelkie pojecie.
Jakim cudem kontynuacja jakiegokolwiek filmu jest nie tylko tak genialna jak jej klasyczny oryginal ale i w pewnych aspektach nawet przewyzsza poprzednika.

Jak ktos pisal ze muzyka jest gorsza niz w oryginale to sie myli bo wgniata w fotel jeszcze bardziej.
Jak ktos pisze ze scenariusz i ogolnie fabula daleko jest w tyle za oryginalem to tez sie myli bo nie tylko nie odstaje od oryginalu ale i poszerza ogolna wizje tego swiata i wzbogaca cale uniwersum zupelnie nowym podejsciem na przedstawienie tego swiata bardziej doglebnie i emocjonalnie ze az wgniata w fotel w wielu momentach.
Tak momeny w tym filmie sa i to tak duze i emocjonalne ze az chce sie wyskoczyc z fotela i klaska w powietrzu ze wkoncu ktos porzadnie napisal scenariusz bardzo szczegolowy i trzymajacy w napieciu az do konca.

Montarz i zdjecia jak i muzyka i dzwiek to jakies mistrzostwo swiata i wielkie dzielo sztuki jaki dzisiaj pruzno szukac w jakim kolwiek filmie.

Jesli ktos pisze ze ten film jest zadlugi i ma dluzyzny to znaczy sie ze to jakis 14 latek co sie wychowal na AVENGERSACH chyba ;].
Kazda powiadam kazda sekunda,minuta tego filmu to male dzielo sztuki zarowno pod wzgledem obrazu,zdjeciom,dzwieku,muzyki,efektom specjalnym i aktorswa.

Tak aktorstwa przez duze ogromne A !.Ten film to sztuka sama w sobie.
Jesli Ryan Gosling nie dostanie Oscara za ta role to ja juz nie mam pojecia za jaka dostac moze !>
Jesli ten film nie dostanie Oscara za calokrztalt jak to bylo w przypadku LOTR 1,2,3 to ja juz nie wiem jaki film tego rezysera kiedykolwiek dostanie
Moze nowy Dune ktorego bedzie krecic ;].

Wracaja do Ryan Gosling.Jak nie przepadalem za tym gosciem tak w tym filmie poprostu tak bardzi mi zaimponowal ze jak dla mnie jest to od dzisiaj aktor nowego pokolenia ze tak powiem ;] numerem 1 u mnie ;].Bravo dla niego.

O reszcie aktorow sie nie rozpisuje bo musial bym poswiecic kolejna godzine albo i 2 ;].Mistrzostwo swiata.

Dla mnie ten rok sie juz skonczyl jesli chodzi o filmy.Dziekuje dowidzenia i moze za 10 lat znowu jakis rezyser tak mi zaimponuje jak wlasnie zrobil to Denis Villeneuve.

Takie dziela sztuki robi sie raz na 5,10 lat powiadam wam.Do kina idzcie na IMAX!.Takiego czegos nie zobaczycie juz wiecej przez dluuuugie lata.

ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

aha a tak propo to.Smieszne ze ostatnie przed seansem Blade Runnera powiedzialem sobie.....Czy jeszcze wystawie kiedykolwiek jakiemus filmowi 10\10 bo juz naprawde dawno zaden film mnie tak nie wgniotl w fotel.A tu prosze zupelna niespodzianka i jak grom z jasnego nieba.Daje 10\10 z plusssem.Ciesze sie jak dziecko ze wkoncu komus sie to udalo.

Pozdrawiam wszystkich fanow Blade Runnego a szczegolnie tym ktorzy maja podobne zdanie do mnie ;]/

lavrenzo84

Podpisuję się pod tym postem obiema rękami. Miło jest czytać takie opinie i wiedzieć, że ktoś podziela moje optymistyczne zdanie. Inni mogą sobie oczywiście pomyśleć, że przesadzamy, ale Blade Runner 2049 to według mnie najlepsze sci-fi od lat i długo nic go nie przebije. Tym bardziej nie mogę przeboleć, że tak słabo radzi sobie w Box Office.

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Moim zdaniem wogole slabo sobie nie radzi w BoxOffice.Na siebie i tak zarobi a moze nawet jeszcze wiecej.To bylo od poczatku do przewidzenia ze ten typ filmu jest typowo zrobiony przez fanow dla fanow !.Fanow takiego Sfiction zawsze bedzie mniej niz fanow takich filmow komiksowych albo Fantasy ;].Proucenci napewno zdawali sobie sprawe ze to bedzie film dla malego ambitniejszego grona kinomanow czyli dla nas.Nie ma sie co przejmowac glupim BoxOfficem bo ten film nie byl od poczatku robiony pod Box Office ale wlasnie dla fanow.

Ciesze sie ze film okazal sie byc naprawde jeden z najlepszych filmow od lat jakiego juz naprawde dawno nie widzialem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones