PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 201 700
ocen
7,7 10 1 201700
7,7 63
oceny krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

Właśnie wróciłem, wrażenia więc świeżutkie. Film mocny (ale nie dla profana). Intelektualnie jeszcze go nie przerobiłem. Film bardzo autentyczny, jako obraz bardzo wiarygodny. Świetnie dobrane postacie. Gra aktorska na b. wysokim poziomie. Kamera: zbliżenia, ujęcia, wyostrzenia robią robotę. Po wyjściu żałowałem, że nie nakręcił i nie napisał go J. J. Kolski - sądziłem wtedy, że przydała by się w tym filmie ta poetyka, muzyka i częściowa oniryka, która mogła by dać mocny kontrast do realizmu scen - może by było fajnie (a może nie). Teraz myślę, że mogło by to zakłócić wiarygodność przekazu, całość by była formą przypowieści i pewnie nie robiła by takiego wrażenia jak teraz. Ciekawe ile w fabule było prawdy a ile fantazji i jak naprawdę się ta cała akcja skończyła - bo gdyby naprawdę chodziło o kapłaństwo, to główny bohater tego filmu powinien już nim być (albo czekać na wyświęcenie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones