PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 352 409
ocen
8,0 10 1 352409
7,0 37
ocen krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

Czym tu się zachwycać?! Skąd taki kisiel w majtach i hype na ten film?!

Aktorstwo wymuszone. Jak zobaczyłem Ryszarda Kotysa nawijającego łamaną angielszczyzną to mi ręce opadły. Gość jest zaszufladkowany w "Świecie według Kiepskich". Niestety.

Niektóre sceny porażają sztucznością jak np. przesłuchanie Kota na komisji etyki lekarskiej czy wspomniane już wystąpienie po angielsku "Mariana Paździocha".

Co z tego, że film mówi o ważnym, zasłużonym dla medycyny człowieku, który wiele w życiu osiągnął. Temat na film to połowa sukcesu.

Bogowie są zrealizowani bez polotu i finezji. Kilka dobrych zdjęć, scenografia na poziomie i to tyle dobrego.

Zieeeeew.

ocenił(a) film na 8
gerald83

>mieć pretensje do tego filmu, że wyglądał tak jak wyglądał
Nie mam pretensji, że to biografia. Mam pretensje, że to taka nudna biografia, totalnie nieinteresująca.

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

...i dlatego właśnie, uważam cię za ignoranta...

ocenił(a) film na 8
gerald83

Zwisa mi to. hehe

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

mi w zasadzie też...

ocenił(a) film na 8
gerald83

No i każdy happy. hehe

ocenił(a) film na 8
gerald83

BTW Też jestem z rocznika 83 jeśli w twoim nicku ta liczba, o której myślę.

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

dobrze myślisz :)

ocenił(a) film na 8
gerald83

Gerald: stamina, to kuźwa troll, i do tego z gatunku tych miernych :) Az się dziwię, że tylu userów łapie się prowokacje tej cioty :D

ocenił(a) film na 8
cronin35

Nazywasz mnie ciotą a w ogóle mnie nie znasz. Po co to?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
cronin35

I to nie jest żadna prowokacja tylko zwykła opinia.

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

spier.dalaj :) i to nie jest prowokacja, tylko zwykła porada :D

ocenił(a) film na 8
cronin35

To ty żeś przylazł do mojego tematu więc to ty stąd spier.alaj jak najprędzej. hehe

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

No problem :) Debilu :)

ocenił(a) film na 8
cronin35

No to już paszoł won.

STAMiNA

Tak sobie czytam Twoje wpisy Stamina i tak sobie myśle, że jesteś naprawdę ograniczony umysłowo dzieciaku. Urodziłeś się w 83 i naprawdę nie masz prawa niczego "kumać" tak gdzieś do 99. Nie kleisz więć tego do czego odnoszą się autorzy filmu. Nie twierdzę, że film jest "wybitny" bo nie jest, jednak realia tamtych czasów oddaje dość wiernie. I trzeba ci wiedzieć dzieciaku, że różnica polega na tym, że to co teraż wydaje ci się normalne, wtedy było czymś nietypowym lub co najmniej wyjątkowym. W związku z tym zakończ swoją ocenę na 3/10 i sklej usta bo pieprzysz jak chory niemiec.

ocenił(a) film na 8
zukow

>że jesteś naprawdę ograniczony umysłowo dzieciaku.
Nie. Nie jestem.

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

Ja dodam tylko od siebie... ocena filmu bogowie 3/10, aktorka Joanna Jablczyńska znana głównie z serialu na wspólnej nota 7/10... nie mam więcej pytań :D

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

btw. Joanna Jabłczyńska z notą 7, równa jest notą z takim L. Di Caprio... Faktycznie grają na tym samym poziomie. Proponuję duet w Na wspólnej :)

ocenił(a) film na 6
aasiia1

Nie macie pojęcia o kinie rodacy.
Gdybyście mieli jakiekolwiek pojęcie o kinie to zrozumielibyście że najlepszy film dla Was czy też dla większości ludzi może być najgorszą produkcją dla jednostki czy jakiejś tam grupy osób. Wpływ ma na to masa czynników bo nie jesteśmy krytykami jesteśmy ludźmi i każdy z nas może mieć inne odczucia czy oczekiwania od danej rzeczy.
Nie ma tutaj nic do gadania IQ czy inne nasze dość zabawne rankingi i listy naszych plusów czy minusów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
gerald83

widać że nie ma co robić skoro tyle siedzi na FW :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Majster_fw

trolujesz

ocenił(a) film na 9
STAMiNA

NIe bede sie spierał kto ile filmów obejrzał, ja obejrzałem kilka, wiec nie jestem niedzielnym kinomanem. To raz. Oglądam sobie oceny Twoich filmów i mam tylko pytanie. Jaką ocenę dasz np filmowi Kac Wava, Wyjazd integracyjny czy chociażby Gulczxas, a jak myślisz ? Bo rozdajesz oceny typu 1 , 2 i 3 na te powiedzmy dobre filmy ( powiedzmy, bo o gustach nie chcę dyskutować z Tobą ) to co wystawisz gniotom ?

ocenił(a) film na 8
psychopudel

Kac Wawa - 1/10
Wyjazd Integracyjny - Nie dałem rady obejrzeć
Gulczas - 2/10

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

Hm, nie widziałem Bogów - myślę, że ocena społeczności FW jest histeryczna - nie jest to raczej dzieło genialne, na miarę 20tki wszechczasów. Młodzieży zaszumiało we łbie, nie po raz pierwszy tu. Ale Gulczasowi - najdurniejszemu filmowi w historii dajesz 2 (za co ten dodatkowy punkt, na Boga?!), a Bogom 3? jest jakaś niewspółmierność w tym, przyznaj

ocenił(a) film na 8
jos_fw

> a Bogom 3?
Filmy, na których ciężko mi wysiedzieć przed ekranem dostają maksymalnie 3/10.

ocenił(a) film na 8
STAMiNA

nie bardzo mnie ciągnie do oglądania tego filmu, ale intuicyjnie czuję, na podstawie opinii znajomych i recenzji, że moja ocena zmieści się w przedziale 4-8. 4 to wersja pesymistyczna, ale jak słyszę aktorstwo świetne, historia wartka, więc pewnie wyżej. Natomiast 8 to wersja optymistyczna, w którą też powątpiewam. Jak obejrzało się filmy Bergmana, Tarkowskiego, Wajdy, Feliniego, to byle komu trudno oferować zaraz 8.

ocenił(a) film na 8
jos_fw

W ogóle dla człowieka, który ma już przebieg ponad 3300 filmów ciężko znaleźć coś nowego, interesującego i ożywczego. Ja już za dużo widziałem aby zachwycić się byle czym jak te Janusze podniecające się przeciętnymi do bólu Bogami. Oni po prostu mało filmów widzieli i jak ktoś tu napisał nie ma mają po prostu do czego porównać.

ocenił(a) film na 10
STAMiNA

Kotys miał tak mówic jak byś nie wiedział

STAMiNA

A mnie ten film nie podszedł z innych względów...mianowicie:
-jak można było w ten sposób przedstawić człowieka, który podobno tyle uczynił dla rozwoju transplantologii i kardiochirurgii
-z tego filmu wynika że jedyne co czynił to uśmiercał ludzi, a nie ratował ich i jeszcze jedno najważniejsze został w tym filmie przedstawiony nie jako człowiek sukcesu, ale jako pijak i nałogowy palacz, że też rodzina dopuściła do takiego przedstawienia jego osoby...ja rozumiem że czasy były ciężkie, ale to nie umniejsza faktu że można było przedstawić go w bardziej pozytywnym świetle a w ten sposób mam wrażenie że oglądałam film nie o wielkim kardiochirurgu, który przyczynił się do rozwoju transplantologii w Polsce, ale przepraszam za określenie "doktorze Mengele". film pozostawia wielki niesmak i tyle...można go było nakręcić inaczej, wykorzystać zdjęcia archiwalne z udanych operacji, a tego zabrakło, można było zrobić wstawkę z telewizji, radia czy innego źródła, przecież ten film nie kończy się na latach 80, zabrakło w tym filmie współczesności, wielka szkoda.

Pan_i_PaniKa

Akurat rodzina bardzo pozytywnie wypowiadała się na temat filmu. Religa był nałogowym palaczem przez większość życia, a w pewnym momencie miał też problem z alkoholem, to są fakty, że często pił po śmierci swoich pacjentów.
Zresztą, co to ma do rzeczy, zwłaszcza palenie, czy to, że lubił sobie zapalić, czy nawet był uzależniony sprawia, że był gorszym lekarzem? A gdy był pijany to przecież nie operował, więc w czym problem?
Religa jest w tym filmie postacią zdecydowanie pozytywną, a przy tym człowiekiem z krwi i kości, a nie jakimś wyidealizowanym bohaterem.
Powiedz mi tez, w którym momencie filmu uśmiercał ludzi? Za każdym razem jest pokazana jego determinacja, żeby uratować ludzkie życie, a przy tym przełamać w Polsce pewne stereotypy dotyczące operacji na sercu i w końcu mu się to udaje. Pierwsze transplantacje były nieudane, ale to zdarzało się też w innych krajach, a Religa dokonał tego nie tylko jako pierwszy w Polsce, ale jako pierwszy w całym bloku wschodnim, pokonując całą masę trudności.

ocenił(a) film na 9
STAMiNA

Jejku takie zamieszanie o jedną głupią recenzję.... ręce opadają

ocenił(a) film na 8
Elinia2000

Co jest w niej głupiego?

Głupia bo nie pokrywa się z Twoimi przemyśleniami?!

ocenił(a) film na 9
STAMiNA

Nie o to mi chodzi. Myśl sobie jak chcesz, ale po prostu te wasze kłutnie są na poziomie dzieci z podstawówki, a podobno już jesteście dorośli...

ocenił(a) film na 8
Elinia2000

Ale to jest ich problem, że nie potrafią zrozumień, że każdy ma prawo do własnej oceny i opinii.

ocenił(a) film na 9
STAMiNA

Ty najwyraźniej też masz ten problem. To że mi się podoba ten film nie znaczy, że jestem ( jak ty to powiedziałeś) jakimś kinomaniakiem, jasne?!

ocenił(a) film na 9
Elinia2000

LUDZIE!!!!!
Czy naprawdę od 9 dni chce Wam się "kopać z koniem"???
Po zignorowaniu takiego postu on znika, a tak cały czas "karmicie trolla"...

ocenił(a) film na 9
and7211

Słusznie. Popieram.

ocenił(a) film na 8
and7211

Dlaczego ktoś kto ma odmienne zdanie od razu jest trollem? Nie rozumiem tego.

ocenił(a) film na 9
STAMiNA

Z tego co ja tu widzę jesteś człowiekiem, który nie potrafi znieść myśli, że czyjś argument jest po prostu trafny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones