Film

Bogus

1996 1 godz. 50 min.
6,1 12 618
ocen
6,1 10 12618
837
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":3}
{"id":"4291","linkUrl":"/film/Bogus%2C+m%C3%B3j+przyjaciel+na+niby-1996-4291","alt":"Bogus, mój przyjaciel na niby","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/42/91/4291/7300897.2.jpg"}
Po śmierci matki siedmioletni Albert tworzy wyimaginowany świat, w którym żyje jego przyjaciel Bogus. Więcej Mniej
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Film dostał 1 nominację
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Matka 7-letniego Alberta ginie w wypadku. Chłopiec trafia pod opiekę jej przyrodniej siostry Harriett (Whoopi Goldberg). Kobieta jest zapracowaną bizneswoman i nie może poświęcić Albertowi zbyt wiele czasu. Chłopiec coraz częściej ucieka w wyimaginowany świat, w którym żyje jego francuski przyjaciel, Pan Bogus (Gérard Depardieu). Jego optymizm, humor i życzliwość pomagają Albertowi przezwyciężyć tęsknotę za matką.

boxoffice
$4 357 406 w USA
budżet
$30 000 000
studio
Regency Enterprises (przedstawia) / New Regency Pictures / Warner Bros. / Więcej...
data produkcji
1996
tytuł oryg.
Bogus
inne tytuły
Bogus, mój przyjaciel na niby Polska
Więcej...
Film kręcony był w Atlantic City, Jersey City i Newark (stan New Jersey), Las Vegas (stan Nevada) w USA oraz w Toronto (Kanada).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Tytuł bardziej na czasie... :)

 • POMOCY!

  Cassies ocenił(a) film na 8

  To ja też poproszę pomocy, oglądałam nieco dawno taki film, tylko przyjaciel nie był wymyślony, ale był misiem.. Misia grał dorosły człowiek, wyglądał jak maskotka drużyny, tylko nie miał żadnych ciuchów - ot, taki no zwyczajny misio. Oglądałam to w TV na jakimś staaaarym kanale. Nawet nie wiem czy ten ... więcej

 • :))

  foofighters ocenił(a) film na 8

  oo.. Uwielbiam ! Nie mam tak dużo lat, więc kojarzy mi się z czasem jak jescze byłam mniejsza. ;)) Naprawdę, nie jestem w stanie obiektywnie go ocenić. Jest wspaniały, miły i przyjemy ;))

 • :-)

  ViktoRka ocenił(a) film na 10

  dla dzieci małych i duzych :D ciepło Whoopi G. i Gerarda D. jest tak kojące, że nie jeden dorosły zacznie chociaz na moemnt patrzec na swiat oczami dziecka....brawa dla mojego kochanego Haley'a Joel'a O. !!!!!!!!!!!!

  1
  • Dobry

   wbm ocenił(a) film na 8

   Uważam film za bardzo przyjemny, a chyba głównie o to chodzi w niedzielne popołudnia, oglądając film w rodzinnym gronie w czasie poobiedniej sjesty.

   1