Haley Joel Osment 

8,4
10 217 ocen gry aktorskiej
Haley Joel Osment
Mimo młodego wieku o Haleyu Joelu Osmencie wielu mówi jako o jednej z najbardziej obiecujących gwiazd amerykańskiego kina. Uwagę krytyki po raz pierwszy wzbudził w 1994 r., kiedy zagrał małą rólkę w głośnym obrazie Roberta Zemeckisa "Forrest Gump". Mimo, iż na ekranie pojawił się zaledwie przez kilka minut, recenzenci pochwalili go za swobodę i naturalność, z jaką wcielił się w graną przez siebie postać.
Przez kilka następnych lat Osment pilnie pracował nad swoim warsztatem aktorskim występując w wielu filmach zarówno kinowych jak i telewizyjnych. W 1996 r. partnerował Gerardowi Depardieu w obrazie "Bogus, mój przyjaciel na niby" i otrzymał lepsze recenzje niż francuski gwiazdor. Jednak prawdziwą popularność Osment zdobył w roku 1999. Wystąpił wtedy w głośnym filmie "Szósty zmysł" u boku Bruce'a Willisa. Kreacja, którą tam stworzył zachwyciła zarówno publiczność jak i krytyków. W 2000 r. Haley otrzymał nominacje do Złotego Globu i Oscara za tę właśnie rolę.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 kwietnia 1988

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

Saturn
Zdobył 2 nagrody Saturn, 6 innych nagród oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ubiegał się o rolę Anakina Skywalkera w filmie "Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo". Ostatecznie angaż otrzymał Jake Lloyd.
Jest bratem Emily Osment.
Jego ojcem jest Eugene Osment.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych