Haley Joel Osment 

8,4
10 751 ocen gry aktorskiej
Haley Joel Osment
Mimo młodego wieku o Haleyu Joelu Osmencie wielu mówi jako o jednej z najbardziej obiecujących gwiazd amerykańskiego kina. Uwagę krytyki po raz pierwszy wzbudził w 1994 r., kiedy zagrał małą rólkę w głośnym obrazie Roberta Zemeckisa "Forrest Gump". Mimo, iż na ekranie pojawił się zaledwie przez kilka minut, recenzenci pochwalili go za swobodę i naturalność, z jaką wcielił się w graną przez siebie postać.
Przez kilka następnych lat Osment pilnie pracował nad swoim warsztatem aktorskim występując w wielu filmach zarówno kinowych jak i telewizyjnych. W 1996 r. partnerował Gerardowi Depardieu w obrazie "Bogus, mój przyjaciel na niby" i otrzymał lepsze recenzje niż francuski gwiazdor. Jednak prawdziwą popularność Osment zdobył w roku 1999. Wystąpił wtedy w głośnym filmie "Szósty zmysł" u boku Bruce'a Willisa. Kreacja, którą tam stworzył zachwyciła zarówno publiczność jak i krytyków. W 2000 r. Haley otrzymał nominacje do Złotego Globu i Oscara za tę właśnie rolę.

więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 kwietnia 1988

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

Saturn
Zdobył 2 nagrody Saturn, 6 innych nagród oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ubiegał się o rolę Anakina Skywalkera w filmie "Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo". Ostatecznie angaż otrzymał Jake Lloyd.
Jest bratem Emily Osment.
Jego ojcem jest Eugene Osment.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Przychodzi mi do głowy Judy Garland. Kto jeszcze?

Jego twarz nie urosła, szkoda mi go :/

Osment, miał większy talent, grał w lepszych filmach. Rodzice kasę zgarnęli, kupili pewnie kilka domów, zrobili setki imprez. A mały Haley jak niewolnik, i dziś wygląda jak większość "porwanych Afrykańczyków"... Ale gruba twarz nie jest "cool" o nie! Poza tym wygląda jak gość po 40 po kilku liftach.

kiedyś, jako dziecko był dobrym aktorem, miał kilka fajnych ról, ale teraz już w niczym raczej nie
zagra. Dorósł i skończyła się kariera...

Pamietam go z filmow gdy byl jeszcze dzieckiem. Wygladał na bystrego sympatycznego z błyskiem inteligencji w oku. Ostatnio zobaczyłem go w komedi Sex Ed i gdyby nie to ze pamietalem jak sie nazywa i skojarzyłem go patrzac na obsade filmu to by nie poznał. Gdyby nie wyrazista mimika twarzy to bym pomyslał ze ma Downa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones