PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629125}
7,0 84 658
ocen
7,0 10 1 84658
8,1 43
oceny krytyków
Boyhood
powrót do forum filmu Boyhood

Genialny

ocenił(a) film na 10

Dawno nie widziałem tak przemyślanej, prawdziwej opowieści o ludzkich losach. Kino społeczne najwyzszych lotów. Chyba musiałbym się cofnąć do lat 70-80-tych po tego typu dobry dramat społeczno-obyczjowy. Dla tych co widzieli - cały seans widz pozostawiony jest w dziwnym zawieszeniu, o krok od załamania, które czai się ze wszystkich stron, jak w życiu. Towarzyszy nam pewien rodzaj trwogi o losy bohatera, o przyszłość bliższą lub dalszą. Jakież to podobne do zwykłego funkcjonowania w naszej pędzącej cywilizacji - atakowanej zewsząd złą informacją. Jednak, o dziwo, nic złego się nie dzieje. Zycie płynie i wszystko wychodzi na prostą a my w tym dziwnym zawieszeniu, niepewności pozostajemy do ostatniej sceny filmu. Warto nie znać fabuły i wyruszyć razem z twórcami filmu w tę prawie trzygodzinną podróż. Gorąco polecam. Daje do myslenia!

ocenił(a) film na 10
roland_x

Bardzo trafne spostrzeżenie odnośnie owego stanu zawieszenia, w jakim spędza się cały film - od pierwszej minuty do ostatniej. Film trwa dobrze ponad dwie godziny, właściwie nie ma w nim zwrotów akcji, ale gdy się kończy, to ma się uczucie, że trwał za krótko. Chciałoby się go oglądać znacznie dłużej. Niezwykły film o zwykłym życiu, czy może lepiej zwykły film o niezwykłym życiu.

ocenił(a) film na 10
roland_x

Zgadzam się z tobą. Po obejrzeniu mam jednak problem, bo ten film do prostych nie należy. Jest skomplikowany, chociaż brak w nim... no... fabuły. Nie ma tu żadnej wielkiej tragedii, choroby, wypadku, śmierci kogoś bliskiego, nie ma jakiejś tajemnicy, czy zdrady, kłamstw jak to zwykle bywa w dramatach. Film o życiu tylko i wyłącznie ale co ciekawie pojazuje momenty ważne tylko dla głównego bohatera. Nie ma tam ślubu,czy rozwodu matki, nie ma dojrzewania jego siostry jest tylko on. Fajne jest to że tak jak mówisz nie ma takich zwrotów. Akcja wisi na włosku, myślimy że zaraz cos się stanie, ale nic sie nie dzieje. Ludzie powiedzą że to nudne, ale takie jest życie. I ta końcówka ktorej sie nie spodziewałam. Myślę że chodzilo o to że główny bohater znalazł w końcu to, czego szukał. Kogoś kto mysli jak on.

ocenił(a) film na 10
len_kaa96

Tak, ten film jest jak mówisz, blisko życia. Odnalazłem tam cząstkę siebie. Życzę twórcom Oscara - chociaż nie to jest najważniejsze.

ocenił(a) film na 9
roland_x

Ja jak go oglądałem to wogóle nie zwróciłem uwagi na czas. Świetne role Hawka i innych. Film jest genialny w swojej prostocie. Pozycja obowiązkowa, bo ten film to będzie hitem gali oscarowej na bank.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones